Претензии и жалобы Ергулевичу.

Если вы хотите высказать мысли "не по теме" - вам сюда!

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_TOPIC_LOCKED
freeplayer
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 732
ЗарэгістраваныCOLON 17.11.2003 13:55
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне freeplayer » 28.04.2005 23:46

2 studentka я ведаю i шмат хто яшчэ -)

не время надо, просто один государственный язык:БЕЛАРУСKI

когда официальные лица и те, кого называют элитой заговорят на белорусском языке, официальные документы будут издаваться на белорусском, может что-то и поменяется в лучшую сторону

в силу определенных причин ЭТО НИКОГДА НЕ СЛУЧИТЬСЯ

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
ЗарэгістраваныCOLON 09.12.2004 15:42
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 29.04.2005 0:41

2Фриплейер

Может еще русскоязычных и гражданских прав лишить???? Так уж история сложилась, что нам на роду написано быть билингвистами.:-)
С учетом церковнославянского так вообще три языка получается.:-)))
Интеллект развивает.:-)))

С уважением.

L1Ghter
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2438
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 6:39
АдкульCOLON Пустоверть

Паведамленне L1Ghter » 29.04.2005 4:33

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Ергулевич</i>

2Фриплейер

Может еще русскоязычных и гражданских прав лишить???? Так уж история сложилась, что нам на роду написано быть билингвистами.:-)

С уважением.
<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
лёс склаўся....але ці правільна гэта...вось і адразу прэтэнзія да спадара Ергулевіча... ніякіх падстваваў лічыць мову рускую кепскай не бачу, аднак пытанне, дарэшты оффтоп: <b>чаму афіцыйныя асобы, ТВАРы, мякка кажучы, дазваляюць сабе ганьбіць беларускую мову...</b>
пэўна трэба ветку зрабіць пра адказнасць за зневажанне дзяржаўных сімвалаў....[?]

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 29.04.2005 8:27

Так уж история сложилась, что нам на роду написано быть билингвистами.:-)

Ергулевіч, Вы што адразу на трох мовах размаўляеце, ведаць і адначасова карыстацца - розныя рэчы. А Вам любы каталік адкажа яшчэ нешта наконт польскай і латыні.
Проста кожны чалавек (білінгв таксама) робіць выбар, якой мовай карыстацца частей, потым такая мова і выціскае другую. Вы ж робіце выбар ў бок рускай на форуме, раз-пораз пішучы на беларускай. Чаму??

Так і ў дзяржаве, а рускамоўных пазбаўляць праў не трэба, проста (я гэта заўседы казаў) патрэбна адзіная дзяржаўная мова і трохі цярпення каб перажыць крыкі рускамоўных, падтрыманыя Расіяй, над гвалце, а таксама розуму каб рэальна не парушаць іх праў, не пераводзіць усе агулам, а паслядоўна. Галоўнае, увесці дадатковы адзіны экзамен на беларускай мове ва ў навучальныя ўстановы, каб быў эканамічны стымул.
І яшчэ трэба сябе паважаць, каб ХАМЫ не лічылі сябе тут гаспадарамі, гаспадаром на Беларусі павінен быць беларускі народ. Не трэба нацыянальных спрэчак, але іншыя нацыі не павінны мець больш праў, чым тытульная.

З павагай

С.А.Калінін

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 29.04.2005 11:01

2С.А. Калінін

Веданнем беларускай мовы валодае дастаткова вялікая колькасць навучэнцаў. Я браў статыстыку з манаграфіі "Духоўны свет навучаемай

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 29.04.2005 11:08

2С.А. Калінін

Веданнем беларускай мовы валодае дастаткова вялікая колькасць навучэнцаў. Я браў статыстыку з манаграфіі "Духоўны свет навучаемай моладзі". Дакладных рэквізітаў не памятаю, але там прыведзены даволі высокія лічбы: каля 75% беларусаў ведаюць і каля 33% рускіх (узровень, які дае магчамасць не толькі разумець, але і размаўляць). Станоўча да мовы адносіцца каля 100% беларусаў і каля 90% русскіх. Тыя, хто не ведае мову дастаткова добра выказалі пажаданне павялічыць свой ўзровень у будучыні.:-))

Не ўсе так дрэнна. Размаўляюць мала па беларуску проста таму, што дзейнасць "апазіцыі" (шэрагу афіцыйных асоб) зрабіла выключна беларускую гаворку сімвалам гвалтоўнага разрыву паміж нашымі народамі.

З павагай.

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 29.04.2005 11:14

Апошні пост на старонцы 4 - памылка. Ны змог выдаліць, нешта з сістэмай.

2Зажігалка

Арганізаваць ветку па абароне дзяржаўных сімвалаў - слушная парада. Праблема сапраўды існуе, але не толькі з боку дзяржаўных чыноўнікаў.

З павагай.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 29.04.2005 12:46

Яшчэ раз звяртаюся да мадэратара, але ведаю, што ў яго ёсць асабістыя праблемы і часу не хапае. Хамства Дзяніса і парушэнне нормаў этыкета (думаю, што я старэйшы за Вас і тым больш, што выступаю пад рэальным прозвішчам) патрабуе другога папярпэджвання.
Тым больш за гета.
Ергулевіч, дзе Вашы каментарыі, калі Дзяніс ад імя габрэяў (цікава ці выконвае ён ўсе запаветы, якія патрабуе Закон), думаю, што некаторыя нацыі таксама, патрабуюць аб беларусаў, каб яны былі быдлам і абслугоўвалі на сваёй зямлі чужынцаў. Гета толькі цівілізаваная назва хлеву. А туды нас пасядзяць пры магчымасці і нашай "рахманасці" і рускія і палякі, а і літоўцы не адмовіліся б. Таму, калі хто каха аб талерантнасці беларусаў, я чытаю такое, беларусы - сядзіце і не рыпайцеся, мы гаспадары на Вашай зямлі. Ці так Дзяніс?
Я буду называць Хама Хамам, не гледзячы на нацыянальнасць.

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 29.04.2005 13:26

2С.А. Калинин

Денис меня раздражает, но его провокации настолько безискусны, что даже не хочется реагировать. Согласен с вами, что пора бы и пресечь эти провокации, слишком грязные.:-(((

К тем, кто желает, чтобы их обслуживали отношусь спокойнее. Пусть желают чего хотят, а попробуют получить, тогда и будем разбираться. Мы люди мирные: нас не трогаешь и мы не тронем.:-))

С уважением.

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 29.04.2005 14:09

2Денис

Вот видите, мои посты несут положительный заряд. Даже вам приятно их читать. Ваши же вызывают недоумение.

С уважением.

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 29.04.2005 16:37

2 Denis: к сожалению, у меня сейчас действительно нет ни желания, ни физических возможностей разобраться в ситуации вынести решение.

Денис, ты уже однажды колобродил на форуме, потом поудалял посты. Получилось, конечно, смешно, но мне не очень было смешно. Сейчас ты хочешь сделать то же самое? или это позиция? кстати, она может быть истолкована как подстрекательство... что недопустимо на приличном форуме

Учитывая возмущение участников и обращение к администрации с просьбой разобраться выношу предупреждение участнику с именем Denis.
Прекратите провоцировать и сочинять постинги, оскорбляющие других участников, в том числе и коверканье языков. То, на чем Вы пишете, и языком то не назовешь - разве что "стебный язык"?

От себя лично - Денис, зачем?

L1Ghter
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2438
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 6:39
АдкульCOLON Пустоверть

Паведамленне L1Ghter » 30.04.2005 2:37

к сожелению не знаю всей ситуации с денисом, <b>но!!!!
</b>

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">думаю, што я старэйшы за Вас і тым больш, што выступаю пад рэальным прозвішчам<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
<b>г-н Калинин</b> сие не есть нарушение ничего, еник он и в африке ник, для этого он и нужен
нас самом деле Вы посерфите по форумам..реальных имен мизер.. и как правило модеры...[8D]
<b>2 Ергулевич</b> я не адвокат, это ваша специализация, но ваши доводы также неубедительны...
<b>2 Ольга</b>
Каверканье ензикофф...стеб и не больше...кому-то он неприятен, кому-то приятнее читать чистую речь, ну а кто-то чистую речь на белорусском языке проскролливает...(читал это в какой-то ветке про г-на Калинина)...
решать конечно модеру...в нете Кодексы не действуют, почти, на все воля модера...вот только их принято ненавидеть..а Вас тут все любят..приятно[:I] Люблю юристов!!!

n[x]d
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 311
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 15:14
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне n[x]d » 30.04.2005 4:27

Шаноўныя Удзельнікі Форумаў! Выбачаюся за неаператыўнае рэагаваньне Адміністрацыі на факты парушэньня на старонках - асабістыя праблемы мелі некалькі большы прыярытэт. Адначасна паведамляю аб працы над перакладам папулярнага рухавіка phpBB на беларускую мову, на варыянт, што будзе адпавядаць нормам існуючага правапісу. З пераводам форумаў на яго, спросьціцца кіраваньне палітыкай узаемапавагі на форумах, і яна будзе больш эфектыўнай.

Паважаны denis, як мне падаецца, Вы перайшлі мяжу, што аддзяляе кпіны і абразу, і таму, улічваючы неаднаразовыя папярэджаньні, Ваш акаўнт блакуецца, некаторыя Вашыя каментары будуць адмадэраваныя, але ня выдаленыя. Усе далейшыя пытаньні вырашаюцца праз тлумачальны ліст на імя Адміністрацыі, а таксама публічнага выбачэньня за свае дзеяньні.

Паважаныя калегі, і астатнія Удзельнікі, вельмі прашу прытрымлівацца агульнапрынятых і прызнаных нормаў узаемаадносінаў. Форумы маюць перавагу - тут можна свабодна выказваць думкі, не баючыся за наступствы, аднак з гэтага не вынікае, што тут можа паказваць сваю "выхаванасьць" - заўважу, кажу з іроніяй. Форумы Юрыдычнага факультэта - месца для канструктыўнага дыялогу, дзе вітаюцца талерантнасьць і павага да суразмоўцаў, а ня тое, хто лепш "пантанецца". Ёсьць мільёны Форумаў, дзе можна колькі заўгодна выліваць той бруд, што ёсьць у галовах - калі ласка, але ж ня тут!

З павагай і спадзяваньнем на разуменьне.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 30.04.2005 10:07

2Ліхтер
г-н Калинин сие не есть нарушение ничего, еник он и в африке ник, для этого он и нужен
нас самом деле Вы посерфите по форумам..реальных имен мизер.. и как правило модеры...

Справа у тым, што я выступаю як выкладчык, а любы студэнт, або іншы чалавек, ведаючы мяне асабіста (ці мала тых асоб, якія лічаць мяне нізкім чалавекам, і якім могуць не падабацца мае погляды: атэістам - рэлігійныя, лібералам і радыкалам - больш кансерватыўныя, тым хто прачытаў адную кніжку і праз яе спрабуе перавярнуць свет - нейкая крытыка і г.д.) пад псеўданімам можа вельмі легка абразіць пад выглядам сцёба, свабоды слова і г.д.
Тут ужо была спроба завесці форум з вельмі зневажаючай назвай, я нават паспеў выказацца на ім, а потым яго выдалілі.

На форуме пад рэальнымі прозвішчамі выступаюць толькі тры асобы: я, Ергулевіч і Вольга, Вы ж не рызыкнеце падыйсці да мяне сам насам і не выкажыце свае прэтэнзіі да мяне, а хаваецеся пад нікам. Таму не абражайцеся, калі патрабую нейкай павагі да сваёй асобы.

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 30.04.2005 17:52

2С.А. Калинин: "тым хто прачытаў адную кніжку і праз яе спрабуе перавярнуць свет - нейкая крытыка"

Ваша критика мне очень даже падабаецца.:-))))

Вопрос:
а. Почему я прочитал одну книжку??
б. Почему я пытаюсь перевернуть мир??

Если это просто моя юношеская подозрительность, то заранее извиняюсь перед вами.

С уважением.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 8 і 0 гасцей