Брак и семья. Заключение брака. Взаимоотношения.

Если вы хотите высказать мысли "не по теме" - вам сюда!

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
SNAIPERY
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 2
ЗарэгістраваныCOLON 04.04.2007 18:02

Паведамленне SNAIPERY » 24.04.2007 18:15

triller-ak, вельмі цікава і якія ж законы ў каханні на Ваш погляд?

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 22:47
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 25.04.2007 1:03

Гледзячы пра якое каханне мы гаворым. Калі пра адносіны паміж мужчынай і жанычнай - адны, калі з Богам - другія, калі да Радзімы - трэція, калі да бацькоў - чацвертыя
А он подумал: "Что же я отдам, чтоб освятить её погасшую улыбку?" ...

НеШт@чКА
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 45
ЗарэгістраваныCOLON 19.04.2007 4:49
АдкульCOLON из Четверки...
CONTACTCOLON

Паведамленне НеШт@чКА » 25.04.2007 4:00

triller-ak пісаў(а)COLONГледзячы пра якое каханне мы гаворым. Калі пра адносіны паміж мужчынай і жанычнай - адны, калі з Богам - другія, калі да Радзімы - трэція, калі да бацькоў - чацвертыя

Красиво ушли от ответа! :D
Ай-яй-яй...

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 25.04.2007 21:52

Я толькі прасіў канкрэцізаваць пытанне

НеШт@чКА
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 45
CONTACTCOLON

Паведамленне НеШт@чКА » 26.04.2007 1:20

А раскройте вопрос по всем педложеным Вами позициям :oops:
Ай-яй-яй...

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 26.04.2007 14:11

Гэта вельмі складанае пытанне для абмяркоўвання ў тэме, дзеля якой яна не прадугледжана))

SNAIPERY
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 2
ЗарэгістраваныCOLON 04.04.2007 18:02

Паведамленне SNAIPERY » 26.04.2007 19:24

triller-ak, мы гаворым пра шлюб, пра адносіны паміж жанчынай і мужчынай.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 02.05.2007 17:30

Шаноўныя, адчапіцеся ад Трылера.
Што ён можа адказаць пра законы кахання, ён можа адчуваць іх існаванне, але ў яго ўзросце ведаць пра іх.
Вы спытайцеся ў мяне, Вольгі, Палавіны, іншых удзельнікаў, якія жывуць у шлюбе. Наша сямейнае жыццё (тое што мы жывем разам, выхоўваем дзетак і г.д.) сведчыць аб тым, што мы ведаем такія законы. А што можа ведаць моладзь (я кажу аб многіх), няшчаснае каханне, яна (ён) адмовіла у прыязнасці, не прыйшла, знойдзеш іншую. Калі хтосьці надаеў, то проста не адказаў на тэлефон, спаслаўся на экзамены і г.д. А вось пастаянна жыць, дзесьці саступаць, дзесьці - не, і ведаць, дзе што рабіць.
Галоўнае ў каханні - гэта безабароннасць перед каханым "сердце его в твоих руках, ты не разбей его и не сломай", а таксама гатоўнасць да самаахвярнасці за каханага і сваю сям'ю, гатоўнасць браць адказнасць на сябе.
І тое, што мне калісьці вельмі падабалася (і зараз таксама)
А на Кресте не спекается кровь
и гвозди так и не смогли заржаветь,
и как эпилог - все тажа Любовь,
и как пролог - все тажа Смерть

К. Кинчев ("Алиса") "Красное на черном"

НеШт@чКА
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 45
CONTACTCOLON

Паведамленне НеШт@чКА » 03.05.2007 1:42

А можно ли до брака понять, настоящая это любовь ? Или на этот вопрос может ответить только время?
Ай-яй-яй...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 03.05.2007 8:47

Шлюб гэта прадаўжэнне і праява кахання.

Polishka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 858
ЗарэгістраваныCOLON 11.12.2006 11:13
CONTACTCOLON

Паведамленне Polishka » 03.05.2007 20:08

Но ведь на одной любви семью не создашь, как ни крути.. Вернее, создать-то создашь, но вот на долго ли.. Брак по любви - это что-то вроде идеального образа. Мечта.. Но ведь в жизни одной любви мало..
Вот раньше муж с женой друг друга могли и в день свадьбы первый раз увидеть. Выбирали вторую половину родители, и уж никак не по любви. И браки заключались по принципу стерпится- слюбится. И ведь в большинстве случаев так и было.. Сначала уважение приходило, а потом и любовь.. Значит для брака любовь не первопричина. По другим критериям, видимо, избранника выбирать нужно..
Одна феечка очень любила крутить романы. У нее вообще было странное отношение к литературе...

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 03.05.2007 22:23

Палішка, родненькая, гаворыў табе і тады, скажу і зараз. Што ты маеш на увазе, калі кажаш слова "каханне"? Як я ўжо цыціраваў, каханне - гэта погляд у адзін бок, а не адзін на аднаго. З гэтага я ўжо раблю вывад, што каханне - гэта і павага, і адказнасць, і цярпімасць і шмат яшчэ што. Погляд у адзін бок можа не супадаць з метадамі ісці. І тут пачынаюцца спрэчкі, дзе які камень як абысці. Гэта складаны пуць на перад - і ёсць каханне ў дынаміцы. Ты робіш вывад, што першапрычынай для шлюбу з'яўляецца нешта другое, прычым даеш прыклад, які не з'яўляецца абсалютным, а толькі гістарычным і то не паўсюль. Каханне для шлюбу можа быць і часцей за ўсё не бывае першапрычынай, у прыватнасці, калі патрабуецца прапіска ці яшчэ што-небудзь. Мы абмяркоўваем шлюб, які будуецца на каханні. Для гэтага (дарэчы, І.Ільін навучыў мяне гэтаму) трэба выявіць усе азначэнні і акалічнасці, якія могуць быць выкарастына для абмяркоўвання. Гаварым пра шлюб на каханні (кулінарны рэцэпт ыы) - вызначаем, што для нас каханее, як яно умпрымаецца намі. Даеш сваё азначэнне - у гэтым канцэпце і даказваеш - усё проста; тады ўсялякія недамоўкі могуць быць вырашаны простым паясненнем сваіх думак (дарэчы, суадносіны тэорыі і практыкі, навошта яна патрэбна, тэорыя гэтая)

Polishka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 858
ЗарэгістраваныCOLON 11.12.2006 11:13
CONTACTCOLON

Паведамленне Polishka » 04.05.2007 0:56

Триллер, я думаю что каждый даст свое определение любви.. Их тысячи.. только разве можно выразить словами все то, что вкладываешь в это слово? Это чувство, состояние. Радость, боль, грусть, счастье - как можно выплеснуть все то, что ты чувствуешь в сложноподчиненное предложение? Так и со словом любовь. Его каждый понимает, чувствует.. И что бы ни говорили, подразумевают все одно и то же... О ней пишут книги, рассказываю истории, читают стихи.. о ней мечтают..
Я не настаиваю, не утверждаю, а просто предполагаю, что какое бы высокое и светлое это чувтсво ни было, на любви одной семья не удержиться.. Мало ее для этого..
Есть, кажется, такая притча.. Умирал как-то один старик, и на предсмертном ложе завещал своим детям лишь две шкатулки... "Когда вам будет плохо, больно, горько, когда придет уныние и грусть, когда обрушаться на вас беды и несчастья - откройте черную шкатулку. Когда же все у вас будет хорошо, на душе будет радость и счастье, удача будет улыбаться вам - откройте белую шкатулку".. И вот настали трудные времена.. Тогда собрались дети вместе и открыли черную шкатулку, а в ней лежал только один листок бумаги, на котором было написано "все пройдет"...
Текло время, прошел год, и все наладилось. тогда снова собрались счастливые и радостные дети, довольные своей жизнью и открыли белую шкатулку.. А в ней лежал листок, где была написана только одна фраза : "все пройдет".
Так и любовь.. она проходит. Остается уважение, привычка, привязанность, умение жить рядом.. Умение не просто смотреть в одну сторону, а идти рука об руку. А любовь - она, как известно, слепа...
Как там говориться " и в горе, и в радости"...А если верить только ей, не всегда рядом окажется именно тот человек, который готов пройти с тобой все испытания.. до конца.
Одна феечка очень любила крутить романы. У нее вообще было странное отношение к литературе...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 04.05.2007 12:23

Шлюб будуецца таксама на разліку і цяжкай працы.

Полина
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 14
ЗарэгістраваныCOLON 03.02.2007 1:26
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Полина » 05.05.2007 9:15

Polishka пісаў(а)COLON А любовь - она, как известно, слепа...
Polishka, ты говоришь разумные вещи, но вот с этим твоим высказыванием я категорически не согласна. "Любовь слепа"- это такой же широко распространенный в обществе миф, как и то, например, что свекровь или теща обязательно невыносимы и жить никому не дают. Все эти глупые стереотипы в результате очень прочно оседают в головах молодых людей и мешают в дальнейшем строить свою жизнь.
Вот, как раз в тему, слова Митрополита Антония Сурожского:"Чрезвычайно важно помнить, что любовь реалистична до конца, что она объемлет человека всецело и что она видит, она зряча, но вместо того, чтобы осуждать, вместо того, чтобы отрекаться от человека, она плачет над изуродованностьтю и готова жизнь положить на то, чтобы все болезненное, испорченное было исправлено и исцелено. Это - то, что называется целомудренным отношением к человеку, это - настоящее начало любви, первое серьезное видение".

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 3 і 0 гасцей