Брак и семья. Заключение брака. Взаимоотношения.

Если вы хотите высказать мысли "не по теме" - вам сюда!

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 31.01.2007 11:55

Тут разважаюць асобы, якія ў шлюбе не знаходзяцца (за выключэннем некаторых. Мой стаж сямейнага жыцця амаль 9 год, сыну 6. Некалькі заўваг, якія мне кажала маці перад роспісам:
жэнішся - пашкадуешь, не жэнішся - пашкадуеш;
да вяселля глядзі на дзяўчыну, яе паводзіны, радню вельмі ўважліва, а пасля закплюшч вочы і шмат чаго не заўважай;
жаніся на сваёй (па нацыянальнасці, веры, паходжанні, адукацыі і г.д.), пазбавішся шмат якіх праблем.
Наогул, аснова сям'і - каханне, пэўны разлік і цяжкая праца.

Bortnushka
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 123
ЗарэгістраваныCOLON 17.12.2006 20:22

Паведамленне Bortnushka » 01.02.2007 0:54

А Баба-Яга против пісаў(а)COLON Я думаю, что Ваше мнение сформировано не на личном опыте.
Нет конечно. Просто моя позиция таоква, что если женщина не выходит замуж до 35 лет. То нужно рожать себе ребеночка, чтобы был смысл жизни.И не нужно ничего бояться! я,конечно, молодая неопытная, но мне кажеться так правильно.
А Баба-Яга против пісаў(а)COLON
Если ты начнешь говорить о физиологических особенностях организма, то я сразу скажу, для не знающих, мужчина, в силу каких-то особенностей, родить не может ни в 20 ни в 45 ни в 60 лет.
Но если он "сможет", то и в его столетнем возрасте ребенок у него родится здоровый.

Я говорила и о физиологических способностях тоже. Все таки во много раз повышается риск развития порока плода, если женщина уже в возрасте. А что касается мужчин, то спасибо, я тоже хожу на медицину...и вообще всесторонне развита... :lol:
А я люблю кошаков.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 01.02.2007 9:53

Просто моя позиция таоква, что если женщина не выходит замуж до 35 лет. То нужно рожать себе ребеночка, чтобы был смысл жизни.И не нужно ничего бояться! я,конечно, молодая неопытная, но мне кажеться так правильно
Як казала маці аднога майго знаемага (дарэчы пражыўшая ў шлюбе з адным чалавека, выхаваўшая 2 сыноў, ў якіх удала склалася кар'ера): і бяры сабе жонку з поўнай сям'і, або з той сям'і, дзе бацька загінуў, памер, а не з той сям'і, дзе бацькі скасавалі шлюб, або дачка была нарождана адной маці.
Логіка гэтай маці зразумелая: дзіця ў сямьі (і сын і дачка) бачыць як павінны сябе паводзіць і МУЖЧЫНА І ЖАНЧЫНА. Пры адсутнасці аднога з бацькоў (я не кажу аб выпадках смерці) дзіцю трэба раслумачыць, чаму бацькі скасавалі шлюб (звычайна тата дрэнны) і дзіце закамплексаванае.
Калі сына выхоўвае адна маці і побач няма ніводнага мужчыны (я не кажу аб магчымых каханках маці) - дзяцькі, дзеда, хроснага, то маці звычайна поўнасцю падаўляе волю свайго сына, робіць за яго ўсе. Я бачыў такіх на юрфаку: звычайна вельмі наглыя, рабіць нічога не жадаюць, а потым бегаюць маці з крыкамі "ён такі слабенькі, ўсе яго крыўдзяць.
Калі маці адна выхоўвае дачку, то дачка не ведая, што рабіць з супрацьлеглым полам. Разбежка ад легкіх паводзінаў, да істэрык. Маці ў такім выпадку спрабуе пражыць жыцце за дзіця, лезе туды, куды не трэба. Звычайна здараецца, што разбурае сем'і.
Паверце майму жыццеваму вопыту. Пашукайце цікавую кнігу иг Евмений "Аномалии родительской любви". Калі не баіцеся адкрыць свой рэал, то магу пакінуць ў Вольгі.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 18.04.2007 11:10

Нажаль ніхто не адказаў.
Але тэма добрая.
Таму прапаную абмеркаваць такі тэзіс. Якія Вашыя пажаданні да будучага выбранніка, што Вы гатовыя рабіць для свайго выбранніка. Дзе Вы саступіце, дзе - не. Як Вы плануеце вырашать будучыя канфлікты.

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 22:47
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 21.04.2007 17:44

Ну гэта такое глыбокае пытанне, што я 3 дні стараўся штосьці напісаць, але аніяк не мог сам для сябе вырашыць, хто мне патрэбен ігд, хаця думкі на гэтую тэму прыходзілі вельмі часта...
Па-першае, гэта кахане. Шлюб без кахання - гэта "брак" у самым горшым сэнсе гэтага слова. Што тычыцца пэўнага разліку, нямнога не згодзен з С.А., таму што лічу гэта важным, але не асноўным тезісам... А якія могуць быць пажаданні да выбранніка? Ну ясна, што не колькасць прачытаных кніг, не уменне хадзіць на руках ці яшчэ якое-небудзь эгаістычнае патрабаванне. Каханне - позірк не адзін на аднаго, а погляд у адзін бок. Гэта, напэўна, асноўнае патрабаванне... Лічу, што нельга рабіць для выбранніцы уж нешта зверхмагчымае, каб штосьці даказаць. Усё ж, каханне асноўваецца шмат на чым, у тым ліку і на праўдзе, і веры... Мабыць, цяжка гаварыць пра магчымасць саступіць, таму што патрэбны канкрэтныя акалічнасці дзеля гэтага... Але, ці можна саступіць у жаданні мець больш чым 2 дзяцей? Для мяне хутчэй за ўсё не, але тым не менш, у жыцці бывае ўсё... Я супраць усялякіх шлюбных кантрактаў, якія, на мой погляд, абражаюць гэтае таінства. Кантракт - гэта першы крок да разводу (гавару ад сябе, таму нікому не навязваю сваю думку).

Пра канфлікты... Вельмі раю прачытаць кнігу Э.Ажэшкі "Хам"... Уваходзіць у тройку маіх любімых кніг. Мабыць, трэба вырашаць канфлікты толькі так
А он подумал: "Что же я отдам, чтоб освятить её погасшую улыбку?" ...

НеШт@чКА
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 45
ЗарэгістраваныCOLON 19.04.2007 4:49
АдкульCOLON из Четверки...
CONTACTCOLON

Паведамленне НеШт@чКА » 22.04.2007 4:00

А вопросы действительно глобальные...

Мне бы хотелось, чтобы мой избранник любил именно меня, а не свой образ идеальной женщины и не пытался бы меня под него переделать, вот. А на остальные вопросы, мне кажется, я смогу ответить только когда встречу того самого, единственного, ведь всегда легче рассуждать на отвлеченные темы, а когда доходит до дела, поступаешь совсем не так... :roll:

НеШт@чКА
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 45
CONTACTCOLON

Паведамленне НеШт@чКА » 22.04.2007 5:08

to Kalinin:

У меня вопрос к прошлому тезису: что же это получается, что если у человека было несчастливое детство, его маму (да и его самого ) бросил отец, то на всей жизни надо крест поставить? Ведь по вашей логике, "для себя спокойней" не создавать семью с таким человеком, да? А если это девочка, тогда вообще замкнутый круг получаетя: она выросла, хочет завести ребенка, но нормальный мужчина не должен на ней жениться, и выходит либо рожай от дегенерата, либо расти опять безотцовщину?...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 23.04.2007 10:23

2Нештачка
Я такога не казаў, проста з такім чалавекам жыць значна цяжэй (цяжка жыць і абмбокам з поўнам сям'і). Проста гэта трэба ўлічваць, напрыклад, той факт, што такая маці будзе даволі сур'езна ўмешвацца ў сямейнае жыцце свайго дзіцяці. Часта даводзячы да скасавання шлюба.
Прыклад. Маці і дачка (сын). З'яўляецца трэці (трэцяя) з пэўнымі амбіцыямі і правамі, што трэба ўлічваць. Дзіця даўно не супярэчыць маці, йсць пэўныя адносіны. Трэцяму гэта не зразумела, напрыклад, дзе адпачываць, якую купляць мэблю, што гатаваць на сняданне. Пачынаюцца канфлікты. Маці: я лепш ведаю, што табе патрэбна, Супруг: хто яна лезе.
Парада. Калі будзеце знаеміцца з сям'ёй такога чалавека, звярніце ўвагу калі маці пакіне вас адных, колькі пытанняў яна адкажа за сваё дзіця.

Полина
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 14
ЗарэгістраваныCOLON 03.02.2007 1:26
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Полина » 23.04.2007 16:57

Калі маці адна выхоўвае дачку, то дачка не ведая, што рабіць з супрацьлеглым полам. Разбежка ад легкіх паводзінаў, да істэрык. Маці ў такім выпадку спрабуе пражыць жыцце за дзіця, лезе туды, куды не трэба. Звычайна здараецца, што разбурае сем'і.
Вполне справедливо. Так чаще всего и бывает. Но я наблюдала и другой вариант. Девочке (мальчику), которая воспитывается одной матерью, очень-очень больно от того, что рядом нет отца. Но именно поэтому семья становится для нее важнейшей ценностью. Для такой девочки не станет самым важным на свете собственная карьера, она будет бережно относиться, прежде всего, к своему семейному счастью. Она, в конце концов, может проанализировать ошибки своих родителей.
Однако, повторюсь, такое развитие событий встречается, к сожалению, значительно реже, чем вариант, о котором писал Сергей Артурович.

Что касается качеств, которыми должен обладать мой будущий муж, то это, прежде всего, искренность и надежность. Я очень не люблю недоговоренностей. Они изрядно могут подпортить отношения.
А еще мне очень не нравится утверждение о том, что женщина должна быть загадкой. Когда мне говорят, какая я загадочная, меня просто передергивает. Это значит, что в сознании молодого человека бродит какой-то миф обо мне, который я должна поддерживать. А я не хочу! Не хочу лукавить и постоянно изыскивать способы для поддержания собственной таинственности. Я бы хотела, чтобы мой муж знал меня как облупленную, так, как он знает сам себя, и, как бы банально это не звучало, любил МЕНЯ, а не то, что во мне, по его мнению, сокрыто.
А еще, чтобы брак был счастливым, оба должны понимать с самого начала, что Любовь- это постоянный труд души. Любовь нужно лелеять, растить, ценить и благодарить за нее Господа.
А вообще, лучше о Любви, чем Митрополит Антоний Сурожский, кажется, еще никто не сказал. (У него есть книга "Таинство Любви". Если бы она была под рукой, то я бы привела кое-какие цитаты)

freeplayer
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 732
ЗарэгістраваныCOLON 17.11.2003 13:55
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне freeplayer » 23.04.2007 18:40

а если муж гкб-шник, то насчет недоговорённостей придется забыть.

а почему любовь это труд, а не отдых?

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 23.04.2007 20:19

А еще мне очень не нравится утверждение о том, что женщина должна быть загадкой. Когда мне говорят, какая я загадочная, меня просто передергивает. Это значит, что в сознании молодого человека бродит какой-то миф обо мне, который я должна поддерживать. А я не хочу! Не хочу лукавить и постоянно изыскивать способы для поддержания собственной таинственности. Я бы хотела, чтобы мой муж знал меня как облупленную, так, как он знает сам себя, и, как бы банально это не звучало, любил МЕНЯ, а не то, что во мне, по его мнению, сокрыто.
Ой, не памятаю, хто аўтар і што за кніга, але чытаў недзе, як мужчына расчараваўшыся ў сваёй жонцы, сказаў: "Яна як прачытаная кніга". Тады недзе на адным бале жанчына апранулася ў другое адзенне, твары былі закрытыя. І вось пачала танцаваць з мужам. Штосьці там было яшчэ, не памятую, але сэнс у тым, што ў прыканцы мужчына сказаў, што ў гэтай кнізе абмінуў самыя лепшыя старонцы.

Справа ў тым, што жанчына павінна быць прачытанай кнігай. Але якой кнігай?! Для мяне, напрыклад, гэта "Масцер і Маргарыта" або "Хрыстос прызямліўся ў Гародні" (пра Біблію не кажу наогул). Трэба ведаць змест, але з кожным разам знаходзіць штосьці новае і вечнае
Апошні раз рэдагавалася 1 triller-ak, усяго рэдагавалася 24 раз(а).

НеШт@чКА
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 45
CONTACTCOLON

Паведамленне НеШт@чКА » 24.04.2007 1:42

А все-таки какая разница во взглядах: идеальная жена - интересная, таинственная, загадочная, идеальный муж - надежный, честный, открытый... Получается, что мужчины и женщины СОВЕРШЕННО противоположно подходят к выбору вторй половинки? :(

Polishka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 858
ЗарэгістраваныCOLON 11.12.2006 11:13
CONTACTCOLON

Паведамленне Polishka » 24.04.2007 11:00

а противоположности притягиваются.. какой-то из законов физики... Хотя, говорят, любовь больше к химии. Может там и другие законы.. А законы уже юриспруденция.. мдым.. Не чувства, а сплошная наука и теория. А теория проверяется на практике, и не всегда совершенна. Так что Нештачка возможно все гораздо радостнее и оптимистичнее. Когда дойдет до дела, взгляды могут поменяться. Так что не расстраивайтесь раньше времени :)
Одна феечка очень любила крутить романы. У нее вообще было странное отношение к литературе...

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 24.04.2007 16:29

Ну Законы не толькі ў юрыспрудэнцыі, але і ў хіміі, фізіцы і, канешне, у каханні. Супрацьлегласці прыцягваюцца толькі на кароткі тэрмін, так, на ноч ці две. А каханне... тут свае законы

}{@лимоы4
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 392
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 22:45
CONTACTCOLON

Паведамленне }{@лимоы4 » 24.04.2007 16:58

в любви, по-моему, царит полное беззаконие, и именно это можно при желании признать её законом... :)
Гэты тэкст можна дадаваць да допісаў, якія вы змяшчаеце. Яго памер абмежаваны 255 сімваламі...

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 5 і 0 гасцей