Рэлігія і жыццё

Если вы хотите высказать мысли "не по теме" - вам сюда!

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626
ЗарэгістраваныCOLON 02.10.2003 15:56
АдкульCOLON Алабама, графство Хиллбиллис, город Реднексвилль

Паведамленне NAH-NAH » 02.01.2010 11:21

Those who sacrifice Liberty for Security deserve neither. Benjamin Franklin - Те кто жертвуют Свободой во имя Безопасности - не заслуживают ни первой ни вторoй. Бенджамин Франклин

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 04.01.2010 17:56

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626

Паведамленне NAH-NAH » 07.01.2010 2:21

Это далеко не новость. Мой профессор написал книгу на эту тему касательно внешней политики США во время Холодной Войны. Я ему ассистировал в написании глав о Гоминьдановском Китае и Южном Вьетнаме. Комментарий будет весьма обширным. Сейчас его готовлю.
Those who sacrifice Liberty for Security deserve neither. Benjamin Franklin - Те кто жертвуют Свободой во имя Безопасности - не заслуживают ни первой ни вторoй. Бенджамин Франклин

Litvic
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 96
ЗарэгістраваныCOLON 14.10.2005 17:03
АдкульCOLON Менск

Паведамленне Litvic » 09.01.2010 23:14

ксёндз Булька памёр :cry: RIP

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 11.01.2010 20:19

А я все собиралась съездить в его владения.... RIP

http://news.tut.by/society/157289.html
http://news.tut.by/157435.html
Всем удачи!!!

Administrator
Адміністрацыя
ПаведамленняўCOLON 152
ЗарэгістраваныCOLON 27.11.2006 12:18
CONTACTCOLON

Паведамленне Administrator » 07.04.2010 20:30

Пользователи Булбабас и zajac лишены права пользования форумами.
Ст.19

Одно из удаленных высказываний (тема "Рэлігія і жыцце", пользователь NАХ-NАХ) "Вы видать не так давно на нашем форуме. Есть тут у нас один фрукт тут такой, я бы даже сказал - явление. Называется - "Многоликий". Это такой замшелый марксист-сталинист, бывший заочник юрфака, именующий себя "свободомыслящим" (увы таковы издержки демократии, даже "юродивые" имеют право высказываться). Многие "старожилы" форума с ним лично знакомы. Его банят, а он под новым ником постоянно приходит, прямо как один персонаж Ярослава Гашека из "Похождений Бравого Солдата Швейка", которого постоянно вышвыривали из трактира, но он неизменно возвращался под предлогом "забытой трубки" и т.п. только чтобы быть вышвырнутым опять. Можете просмотреть историю форума, хотя бы даже на этой ветке и заметить таких "деятелей" как Слово/Секретарь/Белобородко/Драган Дабич/Заяц и т.п. Всех ников не упомню ибо слишком много их было. Но стиль легко узнается."

Темы "Рэлігія і жыцце" и "Кого или чего не хватает на форуме" откорректированы.

Администрация приносит извинения пользователям, чьи высказывания были удалены в связи с удалением участников Булбабас и zajac

Самарын В.І.
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 113
ЗарэгістраваныCOLON 16.01.2007 15:07
АдкульCOLON з Менску
CONTACTCOLON

Паведамленне Самарын В.І. » 08.04.2010 0:23

:?: Крыху не разумею, якім чынам цэнзар вырашае пры пакаранні аднаго карыстальніка, якія пасты іншых карыстальнікаў павінны быць выдалены?

:arrow: Таму паўтару: мне таксама, як і забаненаму карыстальніку, не падабаецца прыўнясенне рэлігіі ва універсітэт (акрамя Інстытута тэалогіі).
Docendo discimus - Навучаючы, вучымся!

509
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 66
ЗарэгістраваныCOLON 28.12.2009 21:37
CONTACTCOLON

Паведамленне 509 » 10.04.2010 0:24

В.І., я ведаю Вас не вельмі доўга, але амаль упэўнены, што ў "арэлігійнага" чалавека не можа быць абгрунтаванай пазіцыіі наконт трактоўкі такога права, як свабода сумлення, якое, дарэчы, у кантэксце і міжнароднага права ўключае ў сябе не толькі "інтымную сферу", але і сацыяльнае праяўленне.
Таму што Вы болей рацыянальна падыходзіце да рэчаў, чым ваш калега-атэіст, растлумачу.
Ёсць Указ Прэзідэнта ад 26. 03. 1998 г. N 157, згода з якім Вялікдзень - гэта афіцыйнае свята. З улікам яго значнасці для грамадства, навіна і з'явілася на факультэце.
Далей. Наконт прынясення релігійнага ў свецкую адукацыю... ай, лянота распісваць, але звярніце ўвагу, калі ласка, на размяжаванне такіх тэрмінаў, як "культаралагічная адукацыя" і "рэлігійная адукацыя".
Мяне здзіўляе прост, калі такі папулістскі падыход да рэлігійных праблем зыходзіць ад кандыдата юрыдычных навук. Я разумею пазіцыю "зайца" - яна мае нейкую абгрунтаванасць, але Ваша "арэлігійнасць" мае такі характар, што тут немагчыма маўчаць і не звярнуць увагу на гэта
Кого судишь?
В надежде на чудо все равны
Но время сражаться за тех, кого любишь, не уточняя цены (с) ЮЮ

Самарын В.І.
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 113
ЗарэгістраваныCOLON 16.01.2007 15:07
АдкульCOLON з Менску
CONTACTCOLON

Паведамленне Самарын В.І. » 10.04.2010 0:53

Прабачце, Алесь Васільевіч, але дзе Вы бачылі, каб я быў супраць святаў??? Пра Вялікдзень я напісаў у адной з сацыяльных сетак... бо зазначаны Вамі Ўказ не гаворыць, што гэта непрацоўны дзень, а басейн БДУ чамусьці не працаваў...
Мне больш не падабаецца, калі асобныя выкладчыкі спрабуюць выкладаць прадметы праз рэлігійныя ідэі (акрамя, зразумела, рэлігіязнаўства... калі яго яшчэ ў нас вывучаюць).
А віншаваць... дык я за віншаванне са ўсімі святамі... асабліва святамі ўсіх рэлігійных канфесій, якія дзейнічаюць на нашай зямлі ;)
Галоўнае, каб той, хто віншуе, сам жыў па тых запаветах, якія ён успамінае ў віншаванні! Ды і па тых, якія не ўспамінае...
Docendo discimus - Навучаючы, вучымся!

509
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 66
ЗарэгістраваныCOLON 28.12.2009 21:37
CONTACTCOLON

Паведамленне 509 » 10.04.2010 10:07

Зноў "я за" без усякай абгрунтаванасці. А як жа прэамбула да Закона "пра свабоду сумлення і рэлігійных арганізацыях"? Чаму мы не просім выбачэння ў усіх краін за тое, што ў большасці вывучаем ангельскую мову, а не іхнія мовы? Чаму мы тады не вывучаем гісторыю кожнай краіны, а толькі Беларусі? Гэта - гістарычная, культаралагічная з'ява
Мне не падабаецца, калі асобные прадметы выкладаюць праз атэістычныя ідэі. Якая розніца? 4 гады цябе толькі і муштруюць перапрацаваным марксізмам-ленінізмам, змяніўшы камунізм на дэмакратыю, працоўны клас на грамадскае грамадства (?! хз як на б.м. правільна) і г.д. А калі ідзе трактоўка, напрыклад, суадносінаў права і рэлігіі з боку рэлігійных канфесій (праваслаўя, каталіцтва і некаторых іншых), гэта вызывае такую абразу, што нават страшна становіцца? Мне цікава, хаця б 1 чалавек, які пра гэта казаў, што яго маўляў, абражаюць гэтыя словы, што гэта справа інтымная, на самой справе абразіўся? Я ўпэўнены на 99,9 %, што не. Мяне на самой справе крыўдна, што ў БДУ выдаюць падручныкі па ГДПВ 70-х гадоў з главамі "сярэдневяковая ерась" і г.д. Што больш абражае, паважаныя барцы за свабоду сумлення?

А калі атэісты выкладаюць рэлігіязнаўства? Рэлігійны чалавек не стане абражаць, у той час як атэісты гэта спрабуюць зрабіць і адкрыта, і латэнтна

ай.
Кого судишь?
В надежде на чудо все равны
Но время сражаться за тех, кого любишь, не уточняя цены (с) ЮЮ

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626

Паведамленне NAH-NAH » 10.04.2010 20:23

Szczere kondolencje narodu Polskiemu z powodu tej strasznej tragedii w pobliżu Smoleńska.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 21.04.2010 17:01

Таксама выражаю спачуванне польскаму народу.

Для інфармацыі, кабведаць колькі вучоных спаліла царква

http://www.radonezh.ru/monitoring/12261.html

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626

Паведамленне NAH-NAH » 25.04.2010 9:39

Amatarka.D
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 64
ЗарэгістраваныCOLON 13.05.2007 13:43
АдкульCOLON Минск, Беларусь

Паведамленне Amatarka.D » 26.04.2010 8:34

Была колькі дзён таму ў Кракаве на пахаванні Януша Куртыкі, польскага вучонага, загінуўшага ў катастрофе пад Смаленскам, наведала месца пахавання на Вавэлю Прэзідэнта і яго жонкі. Гэта трэба бачыць - як палякі перажываюць гэты час, як яны моляцца ў касцёлах за загінуўшых, як падтрымліваюць адзін аднаго... Wieczne odpocznienie racz zmarlym dac Panie, a swiatlosc wiekuista niechaj im swieci, niech od[poczywaja w pokoju wiecznym.
ordinis praedicatorum

Administrator
Адміністрацыя
ПаведамленняўCOLON 152
ЗарэгістраваныCOLON 27.11.2006 12:18
CONTACTCOLON

Паведамленне Administrator » 10.05.2010 16:22

Пользователь Буська лишен права пользования форумами.
Ст.19

Тема "Рэлігія і жыцце" откорректирована.

Администрация приносит извинения пользователям, чьи высказывания были удалены в связи с удалением участников Буська

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 3 і 0 гасцей