Рэлігія і жыццё

Если вы хотите высказать мысли "не по теме" - вам сюда!

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 12.04.2011 8:14

2Лейя
Як юрыст прачытайце ўважліва прэабулу
Программа сотрудничества между Министерством образования Республики Беларусь и Белорусской Православной Церковью (далее – Программа) разработана на основе Конституции Республики Беларусь, Кодекса Республики Беларусь об образовании, Закона Республики Беларусь «О правах ребенка», Закона Республики Беларусь «О свободе совести и религиозных организациях» и иных нормативных правовых актов Республики Беларусь, а также в соответствии с нормами международного права, Соглашением о сотрудничестве между Республикой Беларусь и Белорусской Православной Церковью от 12 июня 2003 года и ранее подписанными Министерством образования Республики Беларусь и Белорусской Православной Церковью документами.

Министерство образования Республики Беларусь и Белорусская Православная Церковь, именуемые в дальнейшем «Стороны»,

договорились подписать настоящую Программу сотрудничества в области воспитания детей и молодежи и реализовывать ее в соответствии с принципами:

взаимного уважения и невмешательства в дела, относящиеся к компетенции Сторон;

светского характера образования;

толерантности, означающей в данном контексте, что сотрудничество органов и учреждений образования с Белорусской Православной Церковью не имеет целью ущемление прав других конфессий или граждан и не препятствует им развивать в рамках действующего законодательства сотрудничество с системой образования;
уважения прав учащихся на формирование собственной позиции в отношении религии и прав родителей или лиц, их заменяющих, на воспитание детей в соответствии с собственным отношением к религии.
Субъектами сотрудничества являются Министерство образования Республики Беларусь, управления образования облисполкомов, комитет по образованию Мингорисполкома, отделы (управления) образования местных исполнительных и распорядительных органов, учреждения образования, Белорусская Православная Церковь, в том числе епархии, благочиния и приходы Белорусской Православной Церкви, Минские духовные академия и семинария, общественные организации (с их согласия): Международное общественное объединение «Христианский образовательный центр имени святых Мефодия и Кирилла» (в дальнейшем – МОО «Христианский образовательный центр имени свв. Мефодия и Кирилла»), Общественное объединение «Центр православного просвещения преподобной Евфросинии Полоцкой» (в дальнейшем – ОО «Центр православного просвещения преподобной Евфросинии Полоцкой»), Республиканское общественное объединение «Родители и учителя – за возрождение православного образования» (в дальнейшем – РОО «Родители и учителя — за возрождение православного образования»).

Программа представляет собой совокупность мероприятий в области образования, воспитания и социальной работы, направленных на:

– информационное, организационное, методическое, нормативное правовое, научное и кадровое обеспечение сотрудничества Министерства образования Республики Беларусь и Белорусской Православной Церкви;

– воспитание нравственно зрелой, духовно развитой личности, способной осознавать свою ответственность за судьбу Отечества и своего народа;

– объединение усилий органов управления образованием, учреждений образования, церковных и общественных организаций для использования потенциала православных традиций и ценностей в формировании личности человека, духовно-нравственном и патриотическом воспитании детей и молодежи, в коррекции поведения и социальной поддержке детей и подростков с девиантным поведением, оказавшихся в социально опасном положении;

– содействие развитию гуманитарного, в том числе теологического и религиоведческого, образования в Республике Беларусь;

– проведение совместных научных исследований по духовно-нравственной, религиозно-философской, психолого-педагогической, церковно-исторической и культурологической тематике.

Таму нічога страшнага тут няма.

2Лейзер
Мне вельмі падабаееца Ваша радасць аб праваслаўным краязнаўстве, што Вы нават ганьбіце паважаных людзей. Алфёраў і Гінзбург - вучоныя з сусветнай вядомасцю, але іх рэлігійныя погляды - гэты іх погляды.
Пры ганьбаванні Вы нават не ведаеце, што Ваша царква (дарэчы, а як вы збіраецеся выранаць заклік Уладыкі Філарэта пра ўучарашнія падзеі
http://www.sobor.by/page/Mitropolit_Fil ... _2011_goda, да якога прыхода належыце, калі апошні раз спавядаліся) даўно вядзе навуковыя даследванні.
Напрыклад
http://nauka.bible.com.ua/goroda/index.htm

Наконт выступлення Уладыкі Кірыла, то ён казаў аб сваёй краіне, дзе насамрэч і руйнаваліся храмы і забіваліся святары і атэізм зраўняўся з ганеннямі паганцаў Рыма, і гэта я магу успрыняць пазітыўна. Іерэй Шумскі звязваў кару Японіі з ганьбаваннем Расіі, а Расія - гэта не Царква.

прагледзеўшы Вашыя допісы, хоць і лямантуеце аб сваім хрысціянстве і Вашым знаходжані ў нашай Царкве, разумею, што не наш Вы чалавек, бо парушаеце галоўнае ў Хрысціянстве

Ад Іаана гл. 13
Когда он вышел, Иисус сказал: ныне прославился Сын Человеческий, и Бог прославился в Нем. Ин 12:23
32 Если Бог прославился в Нем, то и Бог прославит Его в Себе, и вскоре прославит Его.
33 Дети! недолго уже быть Мне с вами. Будете искать Меня, и, как сказал Я Иудеям, что, куда Я иду, вы не можете придти, так и вам говорю теперь. Ин 7:34, 8:21
34 Заповедь новую даю вам, да любите друг друга; как Я возлюбил вас, так и вы да любите друг друга. Ин 15:12; 1Ин 3:11; 1Фес 4:9
35 По тому узнают все, что вы Мои ученики, если будете иметь любовь между собою.
36 Симон Петр сказал Ему: Господи! куда Ты идешь? Иисус отвечал ему: куда Я иду, ты не можешь теперь за Мною идти, а после пойдешь за Мною.
37 Петр сказал Ему: Господи! почему я не могу идти за Тобою теперь? я душу мою положу за Тебя.
38 Иисус отвечал ему: душу твою за Меня положишь? истинно, истинно говорю тебе: не пропоет петух, как отречешься от Меня трижды. Мф 26:34; Мк 14:30; Лк 22:34

Вось яшчэ словы ад любові як галоўным запавеце Хрысціянства
1 Карынфянам 12.31 - 13. 1-8
Ревнуйте о дарах больших, и я покажу вам путь еще превосходнейший.

Глава 13
1 Если я говорю языками человеческими и ангельскими, а любви не имею, то я — медь звенящая или кимвал звучащий.
2 Если имею дар пророчества, и знаю все тайны, и имею всякое познание и всю веру, так что могу и горы переставлять, а не имею любви, — то я ничто. Мф 7:22
3 И если я раздам все имение мое и отдам тело мое на сожжение, а любви не имею, нет мне в том никакой пользы. Мф 6:1
4 Любовь долготерпит, милосердствует, любовь не завидует, любовь не превозносится, не гордится, Притч 10:12; 1Петр 4:8; Флп 2:3
5 не бесчинствует, не ищет своего, не раздражается, не мыслит зла, Рим 15:1
6 не радуется неправде, а сорадуется истине;
7 все покрывает, всему верит, всего надеется, все переносит. Гал 6:2
8 Любовь никогда не перестает, хотя и пророчества прекратятся, и языки умолкнут, и знание упразднится.

Каб Вы разумелі, што простае выкарыстанне Імя Хрыста не робіць аўтаматычна хрысціянінам
Входите тесными вратами, потому что широки врата и пространен путь, ведущие в погибель, и многие идут ими;
14 потому что тесны врата и узок путь, ведущие в жизнь, и немногие находят их. 13-14: Лк 13:24
15 Берегитесь лжепророков, которые приходят к вам в овечьей одежде, а внутри суть волки хищные. Мих 3:5
16 По плодам их узнаете их. Собирают ли с терновника виноград, или с репейника смоквы?
17 Так всякое дерево доброе приносит и плоды добрые, а худое дерево приносит и плоды худые.
18 Не может дерево доброе приносить плоды худые, ни дерево худое приносить плоды добрые.
19 Всякое дерево, не приносящее плода доброго, срубают и бросают в огонь. Мф 3:10; Лк 3:9; Ин 15:6
20 Итак по плодам их узнаете их. Мф 12:33; 15-20: Лк 6:43–44
21 Не всякий, говорящий Мне: «Господи! Господи!», войдет в Царство Небесное, но исполняющий волю Отца Моего Небесного.
22 Многие скажут Мне в тот день: Господи! Господи! не от Твоего ли имени мы пророчествовали? и не Твоим ли именем бесов изгоняли? и не Твоим ли именем многие чудеса творили?
23 И тогда объявлю им: Я никогда не знал вас; отойдите от Меня, делающие беззаконие. Пс 6:9 21-23: Лк 13:25–27
(Ад Матфея, 7)

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626
ЗарэгістраваныCOLON 02.10.2003 15:56
АдкульCOLON Алабама, графство Хиллбиллис, город Реднексвилль

Паведамленне NAH-NAH » 12.04.2011 19:46

2 Калинин

Сергей Артурович. Слово сейчас находится в госпитале - он был на станции метро "Октябрьская" в момент взрыва. Несмотря на наши идеологические расхождения, я бы хотел пожелать ему скорейшего и полного выздоровления.
Those who sacrifice Liberty for Security deserve neither. Benjamin Franklin - Те кто жертвуют Свободой во имя Безопасности - не заслуживают ни первой ни вторoй. Бенджамин Франклин

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 13.04.2011 7:57

2Нах-Нах

Толькі сёння ранкам праглядзеў уважліва спісы і знайшоў там нашага сябра.
Таксама жадаю яму хутчэйшай папраўкі і прашу, хто можа, памаліцца за выратараванне Самвела, а таксама ўсіх тых, хто пацярпеў ад выбуху.

Лейзер А. Г.
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29
ЗарэгістраваныCOLON 30.03.2011 15:04
АдкульCOLON Православное Царство

Паведамленне Лейзер А. Г. » 15.04.2011 22:57

Соболезнования семьям погибших, пострадавшим. Трудовой народ Белоруссии, держись и будь свободным: от страха, который нам пытаются навязать; от предрассудков.

http://www.ctv.by/news/~news=52145
Уже договорились до того, что не только власти совершают эти гнусные преступления, но и военные, милиция, правоохранительные органы и даже церковь.
Блаженны нищие духом, ибо их есть Царство Небесное.

Лейзер А. Г.
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29

Паведамленне Лейзер А. Г. » 18.04.2011 21:43

http://www.mk.ru/social/interview/2011/ ... -bogu.html
Духовник космонавтов игумен Иов: “Среди покорителей звезд я встречал только двоих атеистов”

The_Lawyer
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 62
ЗарэгістраваныCOLON 02.12.2005 21:34
АдкульCOLON Менск
CONTACTCOLON

Паведамленне The_Lawyer » 22.04.2011 22:52

Неяк пужае тэалагізацыя асобных прававых курсаў на нашым факультэце, а тым больш аднабаковасць такой тэалагізацыі, якая адлюстроўваецца і ў навінах на АФІЦЫЙНЫМ (а не прыватным) сайце юрыдычнага факультэта. :(
Ну калі ўжо віншаваць з рэлігійнымі святамі, дык трэба роўна падыходзіць да ўсіх рэлігій, асабліва, калі такое свята супадае для ўсіх сёлета (і не трэба спасылацца на тое, што аўтар навіны так даслаў... можна было адмовіць у публікацыі з-за не адпаведнасці секулярызаванаму характару нашай адукацыі і роўнасці ўсіх рэлігій!).

Таму тут на форуме выпраўляю аднабаковасць віншавання:

Хрысціянам Беларусі. Віншаванне Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь Аляксандр Лукашэнка.

Пастырскае пасланне Мітрапаліта Тадэвуша Кандрусевіча на Вялікдзень 2011 года

Віншаванне Епіскапа цэркваў Саюза евангельскіх хрысціян баптыстаў у Рэспубліцы Беларусь.
Не пакідайце мовы нашай...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 25.04.2011 8:56

2Лойер
Думаю, што Вы маеце рацыю, звяжыцеся з адміністрацыяй сайта і "ножкамі, ножкамі" рэалізуйце сваю прапанову, складзіце і узгадніце тэкст.
Думаю, што В. М. Вас падтрымаю.

Наконт тэалагізацыі давайце доказы, пужлівы Вы мой.
Штосьці я не чуў ад Вас пужання, калі атэісты ганьбілі хрысціянства на курсе "рэлігіязнаўства".
Тэалагічныя падыходы да дзяржавы і права - гэта таксама падыходы, як і правы асобы, сацыялагізацыя, пазітывізацыя і г.д.
Калі Вам гэта не падабаецца, то гэта Вашыя думкі, а камусцьці падабаецца.
Акадэмічныя свабоды, так сказаць, у тым ліку і па крытыцы дзяржавы, якія пэўныя выкладчыкі робяць з трыбуны дзяржаўнага універсітэта :D

509
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 66
ЗарэгістраваныCOLON 28.12.2009 21:37
CONTACTCOLON

Паведамленне 509 » 25.04.2011 18:05

Цікава, а чаму зараз на сайце выкарастана слова "Пасха" а не "Вялікдзень"?
Кого судишь?
В надежде на чудо все равны
Но время сражаться за тех, кого любишь, не уточняя цены (с) ЮЮ

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 26.04.2011 15:14

2 509

Узята вось адсюль http://www.pravoslavie.ru/put/39014.htm
Я как-то провинился на послушании. Кажется, исполнил порученное мне дело очень небрежно. За это сам отец Наместник поставил меня три дня убирать снег со всей Успенской площади. Я тогда порядком разобиделся, да еще снег все шел и шел, так что к третьему дню я не просто устал, а еле ноги волочил. Мне было так жалко себя, я так надулся на весь мир, что даже всерьез начал вынашивать план мести. Но какая месть послушника Наместнику? Масштабы совершенно несопоставимые. И все же, из последних сил работая лопатой, я взлелеял в сердце следующую картину. Когда Наместник будет проходить мимо меня на обед в братскую трапезную, то наверняка язвительно поинтересуется: «Ну, как живешь, Георгий?» И тут я отвечу – весело и беззаботно, как будто и не было этих трех каторжных дней: «Лучше всех, отец Наместник! Вашими святыми молитвами!» И тогда он поймет, что меня так просто не сломить!

Картина этой ужасной мести так согрела мое сердце, что даже среди непрекращающегося снегопада я почувствовал себя значительно веселее. Когда рядом проходил отец Нафанаил, я даже разулыбался ему, подходя под благословение. В ответ он тоже очень приветливо осклабился и осенил меня крестным знамением. Я склонился поцеловать его руку и вдруг услышал над собой скрипучий голос:

– Так значит: «Лучше всех, отец Наместник! Вашими святыми молитвами!»?

Я так и замер, согнувшись, как от радикулита. Когда же наконец решился поднять глаза на старца, то он смотрел на меня с нескрываемым ехидством. Но, заметив мой ужас, он уже с настоящей добротой проговорил:

– Смотри, Георгий, дерзость еще никого до добра не доводила!

А цяпер па сутнасці пытання.
Зварот Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Хрысціянам Беларусі
Дарагія суайчыннікі!
Сардэчна віншую Вас з Пасхай Хрыстовай.
http://www.zvyazda.minsk.by/ru/issue/ar ... p?id=78204

Пасхальнае пасланне Мітрапаліта Мінскага і Слуцкага ФІЛАРЭТА, Патрыяршага Экзарха ўсяе Беларусі
http://www.sobor.by/pashalnae_paslanne_ ... a_2011.htm
Пастырскае пасланне Мітрапаліта Тадэвуша Кандрусевіча на Вялікдзень 2011 г.
1. Гэтымі словамі велікоднага прывітання ўсіх вас вітаю і віншую са святам святаў — Пасхай нашага Пана Езуса Хрыста. Слова «сапраўды» азначае факт уваскрасення і з’яўляецца той абсалютнай праўдай, на якой апосталы абапіралі сваю місію.
http://catholic.by/2/libr/docs/bishop-l ... kdzen.html

Велікоднае пасланне зрабіў
Віктар Круцько Епіскап цэркваў Саюза евангельскіх хрысціян баптыстаў у Рэспубліцы Беларусь.
http://www.zvyazda.minsk.by/ru/issue/ar ... p?id=78209

Вывады рабіце самі. Вялікдзень - гэта народны выраз. Пасха - кананічны і дагматычны. Думаю, што больш правільным будзе выкарыстоўваць слова "Пасха". Але кожнаму трэба вызначыцца, хто ён спачатку - хрысціянін або беларус. Што першаснае, што другаснае.
Калі хрысціянін, то дзёрзкасць, гардыня і самаўпэўненасць з непавагай да старэйшых, канонаў і дагматаў Царквы, з'яўляюцца грахом, аб якім трэба каяцца і прасіць прабачэння.
Калі беларус і тым больш "звышсвядомы" - то тады любой мясцовай гаворцы, якую чуў на сваёй вуліцы, або ад паважаных беларусаў, якія не паважалі Хрыста, яле якая падабаецца самому трэба спрабаваць надаць статус агульнадзяржаўнай.
Замест таго, каб самому нешта ЦІХА і СПАКОЙНА рабіць - даваць усім даручэнні і ўказанні.

509
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 66
ЗарэгістраваныCOLON 28.12.2009 21:37
CONTACTCOLON

Паведамленне 509 » 27.04.2011 9:32

Смотри, Георгий, дерзость еще никого до добра не доводила!
Ну і да чаго гэта?! Амаль дадзенаю фразу Вы сказалі маёй маці на сустрэчы з дэканам, чым зноў жа нетрывіальна спрабавалі мяне абразіць, што заўважылі і мамы іншых прысутнуючых. На мяне можаце казаць усё што хочаце, але я не дазволю Вам абражаць блізкіх мне людзей, хаця б і праз высакамерныя паводзіны.
І паверце, не я не адказваю два месяцы на прапанову разабрацца ў некаторых пытаннях, якая прыйшла да мяне ў дараваную нядзелю , не я паклёпнічаў і не я абвінавачваў у тым, чаго не было і аб чым б я дакладна ведаў
Вывады рабіце самі. Вялікдзень - гэта народны выраз. Пасха - кананічны і дагматычны. Думаю, што больш правільным будзе выкарыстоўваць слова "Пасха". Але кожнаму трэба вызначыцца, хто ён спачатку - хрысціянін або беларус.

А навошта заўсёды дзяліць людзей па прынцыпу або той, або іншы?! І што ад таго, што я выбяру залежыць, ці буду я хрысціянінам або беларусам ? :)

Калі хрысціянін, то дзёрзкасць, гардыня і самаўпэўненасць з непавагай да старэйшых, канонаў і дагматаў Царквы, з'яўляюцца грахом, аб якім трэба каяцца і прасіць прабачэння.

А Вы ўсё яшчэ пра "Пасху" і "Вялікдзень" ?:shock:
Калі беларус і тым больш "звышсвядомы" - то тады любой мясцовай гаворцы, якую чуў на сваёй вуліцы, або ад паважаных беларусаў, якія не паважалі Хрыста, яле якая падабаецца самому трэба спрабаваць надаць статус агульнадзяржаўнай.
Вы ва ўсе філалагічныя пытанні Хрыста ўмешваеце?!
ЦІХА і СПАКОЙНА рабіць
я бы яшчэ дадаў “сумленна” і “адкрыта, не за спінамі”.

Маналог пра помсту пакіну без каментароў. Магчыма, яго прачтыць патрэбна не толькі мне. Захаваны скрыншот паведамлення пра “Іуд” пра “дзіця” якога нехта абразіў і пра звышсвядомых “сапраўдных” пераможцаў яшчэ доўга будзе нагадваць нават не толькі мне аб гэтых цудоўных момантах у нашым хрысціянскім жыцці :).
Кого судишь?
В надежде на чудо все равны
Но время сражаться за тех, кого любишь, не уточняя цены (с) ЮЮ

nexta
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 8
ЗарэгістраваныCOLON 30.10.2007 14:36
АдкульCOLON з Беларусі

Паведамленне nexta » 27.04.2011 12:11

вось не хацеў адпісвацца ў алімпіядзе 2011. дык усё ніяк не скончыцца...

2 Kalinin
(паколькі Вы ўсё роўна лічыце, што я не буду аб'ектыўным у гэтай сітуацыі, то гэта будзе зварот толькі да Вас)

наконт "– Смотри, Георгий, дерзость еще никого до добра не доводила!"

упэўнены, што глядзелі фільм "востраў"
успомніце момант, калі айцец Філарэт прыйшоў начаваць да Анатолія . успомніце яго боцікі і матрац. успомніце, як Анатолій бесаў ганяў.... думаю, далей тлумачыць не трэба

наконт Пасхі і Вялікадня.
наогул, не разумею чаму звычайнае пытанне(калі, не памыляюся, раней сапраўды выкарыстоўвавлі назву Вялікдзень на сайце) вызвала такі шквал эмоцый?!

гэты "народны выраз" па праву можна лічыць словам беларускай мовы. Яно прайшло доўгі шлях і фарміравалася на працягу стагоддзяў, як і ўся наша мова... і менавіта на вуліцы, у полі і паважанымі беларусамі(паважалі ці не паважалі - свабода вераспавядання). - але гэта ўжо пытанні мовастварэння
Вы не першы, хто лічыць нашу родную мову мужыцкай і нявартай таго, каб на ёй называлі вялікія святы( "....то тады любой мясцовай гаворцы, якую чуў на сваёй вуліцы,..." - доказ). Падставы былі розныя. У Вас рэлігія... што ж Вы не першы.

Як называць гэтае свята - справа кожна. Дагматыка... хай будзе так

наконт хрысціяніна і беларуса
згодны з 509 - якое першае і другаснае??????? нават не хачу каментаваць....

дарэчы, Вашае азначэнне беларуса найбольш імпануе слову "нацыяналіст" - ну, тут Вы таксама не адзін. Тым больш, як загадчык кафедры, мабыць, маеце рацыю.

наконт хрысціяніна...................................................................................................... прасіць прабачэння адно, не рабіць так больш, зразумець сваю памылку - зусім іншае

З. Ы. увогуле, а ці будуць Вашыя выразы і выказванні хрысціянскімі? павага да старэйшых гэта адно. Але ж і старэйшыя павінны быць такімі, каб іх паважалі...
Ніколі не позна
Ул. Караткевіч

nexta
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 8
ЗарэгістраваныCOLON 30.10.2007 14:36
АдкульCOLON з Беларусі

Паведамленне nexta » 27.04.2011 12:22

"Замест таго, каб самому нешта ЦІХА і СПАКОЙНА рабіць - даваць усім даручэнні і ўказанні."
усім ці Вам? разумею, што не кожны дзень загадчыку кафедры даюць даручэнні студэнты( ды такога і не было, былі толькі прапановы) але і такое бывае
Ніколі не позна
Ул. Караткевіч

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 27.04.2011 15:27

2нехта
Адказ залежыць ад таго, хто яго задаў і што меў наўвазе.
Заўважце і Хрыстос, калі яго правакавалі, пераводзіў адказ у іншую плоскасць.
Праглядзіце віншаванні, суаднясіце з пытаннем, Вы ведаеце стаўленне таго чалавека да мяне і задайце сябе пытанне, які адказ ад мяне патрабаваўся.
Ну калі яйкі пачынаць вучыць курэй :D . Такое таксама бывае, але Вы ж не будзеце крыдзіцца на адпаведную рэакцыю.
Мы вось тут разглядаем чарговое "вучэнне".

Если же друг друга угрызаете и съедаете, берегитесь, чтобы вы не были истреблены друг другом. (Галатам 5,15)

Наконт "Вострава". Каб вучыць настаяцеля трэба быць а. Анатолем, магчыма гэта Вы ўжо дасягнулі. Я - не, таму сваіх настаяцеляў вучыць не буду.
Прашу мадэратараў як будзе магчымасць перанесці апошнія допісы, дзе гаворка вядзецца пра мяне, у галінку, якая прысвечана мне. Да калекцыі. Тут будзем казаць пра рэлігію, а хто я .... (што і так зразумела, будзем пісаць там), каб усе ведалі :D :D

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 27.04.2011 16:24

Мне спадабалася

http://www.radonezh.ru/analytic/14332.html
Цытата
Тем, кто не верит во Христа, приходится жить в довольно странном мире - им приходится верить в то, что в основании всей европейской культуры лежит несуществующее событие. Это событие, которое изменило все лицо мира, событие, запечатленное в неисчислимом множестве храмов, фресок, картин, книг, событие, оказавшее определяющее воздействие европейскую ментальность, философию, право, на то, как даже абсолютно неверующие люди европейской культуры видят мир. Неверующим приходится считать, что в основании всего этого лежит событие, которого не было.

Речь идет о событии, которое всегда - и особенно в эти дни - наполняет сердца верующих ликованием и надеждой. Речь идет о Воскресении Христа из мертвых. Христианство - в отличие от многих других религий и мировоззрений, исповедует Бога, который действует в человеческой истории. Наша вера стоит на том, что Бог вошел в наш мир в определенное время и в определенном месте, стал человеком, одним из нас, во всем подобным нам, кроме греха. Тогда, на пыльных дорогах Палестины можно было, прямо и буквально, встретить Бога и разделить с Ним трапезу. Совершенный Бог сделался совершенным Человеком; и Он принес Себя в жертву на Кресте ради спасения всех.

Лейзер А. Г.
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29

Паведамленне Лейзер А. Г. » 27.04.2011 20:14

509 пісаў(а)COLONЦікава, а чаму зараз на сайце выкарастана слова "Пасха" а не "Вялікдзень"?
Прочитал ваши постики и вспомнил интересный анекдот про протестанстов.
Однажды я, переходя через мост, увидел залезшего на перила человека,
который готовился пригнуть в бурную и глубоководную реку. Я быстренько
подбежал к нему и проговорил:
- Стойте! Не делайте этого!
- А почему я не должен этого делать? – спросил он.
- Ну… В мире есть очень много того, во имя чего следует жить! – сказал я.
- Например? - опять спросил он.
- Ладно, ладно, - попробовал я его удержать. – Тогда скажите: Вы человек верующий в Бога или атеист?
- Я – человек верующий, - ответил он.
-
О! – я радостно вздохнул и представился: - К Вашему сведению, я тоже
человек верующий. А Вы – Христианин? Буддист? Иудей? или Мусульманин?
- Я – христианин, - ответил он.
- И я тоже – христианин. А Вы католик или протестант? – поинтересовался я.
- Я – протестант, - ответил он.
- Я тоже протестант. А Вы, - продолжал я допрашивать его, - епископал или может быть баптист?
- Я – баптист.
- О! – с надеждой обрадовался я. – Я тоже баптист! А Вы баптист церкви Бога или баптист церкви Господа?
- Я – баптист церкви Бога.
- Я – тоже баптист церкви Бога. А не принадлежите ли Вы к реформированной баптисткой церкви Бога?
- Да, я именно к этой баптистской церкви принадлежу.
-
Тогда уточните мне: Вы являетесь членом реформированной баптистской
церкви Бога 1879 года или членом реформированной баптистской церкви Бога
1915 года? - с надеждой спросил я.
- Я принадлежу, - ответил он, - к реформированной баптистской церкви, которую реформировали в 1915 году.
- Проклятие! – не сдержался я. – Тогда умри, мерзкий еретик! - воскликнул я и столкнул его с перил в реку.
509, не гневите слуг Бога. И если Kalinin Вам делает замечание, то значит он имеет на это право, ибо как сказано "начальствующие страшны не для добрых дел, но для злых. Хочешь ли не бояться власти? Делай добро, и получишь похвалу от нее,
4. ибо начальник есть Божий слуга, тебе на добро. Если же делаешь зло, бойся, ибо он не напрасно носит меч: он Божий слуга, отмститель в наказание делающему злое".
Если же будете продолжать, то "Смотри, Георгий, дерзость еще никого до добра не доводила". Переводя на человеческий, это означает, что вы можете претерпеть неприятные последствия. У Сергея Артуровича много связей и влияния, чтобы сделать вам жизнь малиной. :D :D :D :D

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 6 і 0 гасцей