Рэлігія і жыццё

Если вы хотите высказать мысли "не по теме" - вам сюда!

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 20.05.2007 15:51

Папярэдні адказ рыхтавайся ў афлайнавым рэжыме і я яго не мяняю.
Мяне можна заўседы знасці на факультэце пры жаданні, тэлефон кафедры 209-55-62.
Тыя сайты, якія Вы прыводзілі не з'яўляюцца праваслаўнымі, хаця і выкарыстоўваюць праваслаўную рыторыку. Як адрозніць адзін ад аднога я вышэй казаў.
Наконт Ільіна, дарэчы якога я вельмі паважаю, то тут распаўсюджаная памылка выдаваць погляды рэлігійнага філосафа за думкі Царквы. А рускі нацыяанлізм звычайна адрозніваецца ад іншага. Дарэчы ў Расійскай імперыі усе "каланізіраваныя народы" жылі лепш чым рускія (акрамя беларусаў). Рускія могуць браць да сябе і чалавек з неславянскай знешнасцю можа стаць сваім.
Вообщем мы не чурки!
Ну-ну шаноўны, трымайцеся так далей і пэўны артыкул канстытуцыі будзе да Вас прыменены.
Я пашукаю спасылкі, але раю палумачыць чаму Сталін дазволіў прызначыць мітрапаліта Сергія на патрыярха. Магчыма той святар быў даўно рэабілітаваны, а Вам раю прачытаць (купіць можна ў кафедральным саборы) кніжкі: Афанасій (Мартас) Беларусь в церковной истории. Федор Кривонос Новомученики Минской Епархии. дарэчы вельмі цікавыя звесткі аб дзейнасці НКУС і іх медадах.
Як я пісаў раней, фашызмам нас даўно спрабуюць замазаць, але мы выстаім.
Што тычыцца епіскапа (не буду даваць свой каментарый, бо не ведаю ўсей інфармацыі), то Хрысціянства мае свое працэнт іюд - кожны дванаддцаты. Тым больш, што Царква таксама хварэе, як хварэе грамадства. І прыводзіць ў прыклад заганныя паводзіны аднога чалавека, ну і што - царква кепская. Царква - гэта людзі, якія ведаюць, што яны хварэюць на грэх. Тут яны лечацца. Камусці яшчэ лекаў не хапіла, вылез грэх - кепска. Заўважце, епіскап быў сасланы ў манастыр. Зурабаў абакраў Расію і нічога.
,
Апошні раз рэдагавалася 1 Kalinin, усяго рэдагавалася 31 раз(а).

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 22:47
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 20.05.2007 21:28

Шаноўны Йозэф, прабачце, але ўлезу ў Вашу дыскусію з Сяргеем Артуравічам.
Па кожнай з прыведзеных спасылак

http://www.fond.ru/book/book1/1-15.htm#n2

Па-першае, прывяду добрую фразу, якую пачуў ад В.Н. Матараса: "няма праўды без кахання". Вось давайце спрабаваць будаваць свае тэзісы на гэтым аргуменце. Скажыце, а вельмі прыгожа вырываць фразу з кантэксту і будаваць на ёй свае тэзы. Чаму Вы не прывялі, напрыклад, гэтую цытату з дадзенага артыкула: "29 марта 1934 года в Бармене съезд пасторов и мирян, представляющих 18 деноминаций Германии, принял декларацию, осуждавшую нацистскую идеологию как антихристианскую. Результатом этого съезда стало создание так называемой «Исповеднической церкви», состоящей из людей, отрицательно относившихся к политике Гитлера, считая фашизм неоязычеством, творящим кумиров из Германии, расовой чистоты и самого фюрера. Впоследствии многие из них за это лишились средств к существованию, оказались в заключении или в изгнании и даже отдали жизнь. Ярким примером служит судьба Мартина Нимеллера - немецкого пастора, который не побоялся высказать свою христианскую позицию прямо в глаза Гитлеру, за что фюрер назвал его своим личным врагом. По его распоряжению пастор был арестован и 7 лет, до 1945 года, провел в концлагере."? Альбо гэтую: " Но опыт немецких (и не только) христиан показывают, что людей, для которых ценнее всего - вера во Христа и подчинение своей жизни Его воле, а не воле толпы или какого-либо политического лидера, не так-то легко обмануть новыми идеями, пусть самыми привлекательными. Даже если все вокруг сходят с ума, те, кто знает истину, смогут распознать ложь под красивой маской." Давайце будзем абапірацца на крыніцы, якія могуць абгрунтаваць Вашу пазіцыю. Вы скажаце, што гэта нецікава, бо тое, што людзі, знаходзячыся пры Царкве робяць подзвігі - справа звычайная, а вось тое, што яны дапамагаюць фашыстам - гэта нонсэнс. Але прабачце, Вы жа называлі сабе праваслаўным, не, вы гаворылі, што Алексій ІІ ваш духоўны лідар, значыць, Вы павінны прыналежыць да Праваслаўнай Царквы, тады, прабачце, Вы абвінавачваеце самога сябе? Выкажыце мэту Вашых намаганняў. А калі Вы веруючы і прыводзіце такія спасылкі, прычым аднабокія, адарваныя ад кантэксту, прычым крытыкуя рэлігійныя крыніцы як непраўдзівыя (затое атэістычныя самыя "мега"), то ў чым Ваша каханне? У ва што Вы верыце. Нават па гэтай спасылцы можна сказаць, што вы хлусіце: альбо Вы хлусілі пра Вашага Духоўнага Лідэра альбо пра сваю веру.

http://xxx7.d5k.ru/wiki/169

:патсталом: Сайт праваслаўнай тэматыцы. Па-першае, ніякай інфармацыі на ім няма, па-другое, паглядзіце на апытанку з права ўнізе: "К какой религии вы относитесь
Правослвие
Католицизм
Ислам
Иудоизм
Африканские верования
Новые верования
Религиозные организации
Другое..."
Ага, я адношу сябе да рэлігіі "Религиозные организации". Хм.

http://www.pravoslavie.ru/put/060731214457

А цяпер пакажыце мне, дзе ў Ільіна нацыяналізм паказаны так, як ён успрымаецца зараз. Гэта звычайны патрыятызм, прапітаны каханнем і які не прызывае да экстрэмістскіх выпадаў. "Национализм есть любовь к историческому облику и творческому акту своего народа во всем его своеобразии. Национализм есть вера в инстинктивную и духовную силу своего народа, вера в его духовное призвание. Национализм есть воля к тому, чтобы мой народ творчески и свободно цвел в Божием саду. Национализм есть созерцание своего народа перед лицом Божиим, созерцание его души, его недостатков, его талантов, его исторической проблематики, его опасностей и его соблазнов. Национализм есть система поступков, вытекающих из этой любви, из этой веры, из этой воли и из этого созерцания.". Дзе тут якая небудзь злосць да чужога?
Няма. Зноў жа, хлусня, паважаны Доктар Йозэф. Нават далей разбіраць не хочацца... але прыдзецца)

http://gazeta.ru/2007/03/28/oa_235151.shtml

Слухайце, калі Вы гаворыце, што з'яўляецеся калегай С.А., то чаму ў якасці сваіх тэзісаў бярэце артыкул з газеты? Добра, а якім бокам ён датычыцца дыскусіі?

Наконт прыведзенага дапроса. Вось жыццёапісанне Мітрапаліта Феафана http://www.fond.ru/book/book1/1-15.htm#n1

Вы просіце даказаць, што ён там не састаяў. Я прашу Вас даказаць, што ён уваходзіў у фаш. арганізацыю. Вы думаеце, што калі яго расстрэлялі, то ён вінаваты? Прабачце, але Я. Купалу таксама забілі але ў чым вінаваты беларускі класік? Толькі ў тым, што любіў сваю краіну.
А вось пра чалавека, які рабіў дапрос мітрапаліта Феафана
http://drevo.pravbeseda.ru/index.php?id=1017
Пратакол пісаў ён, другіх дакументаў з дасье няма, напрашваецца вывад: а ці можна верыць дакументам такога чалавека, якога самога растралялі? А за што? Калі гаворыць праўдзіва, то за тое ж, за што можна было б растраляць амаль усю савецкую уладу таго перыяду. Мабыць гэты чалавек быў такім вырадкам, што нават Саветы не маглі згадзіцца з яго правам на жыццё. Хутчэй за ўсё так і ёсць. Другі не меней важны вывад: а ці можна верыць Вам, шаноўны?

Прашу адказаць па кожнаму пунку.
А он подумал: "Что же я отдам, чтоб освятить её погасшую улыбку?" ...

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 20.05.2007 23:36

Нягледзячы на тое, што пратакол хутчэй за ўсё яўляецца сфабрыкаваным, адкажу па тых, хто прыведзен ў спіску
Ленинградский митрополит Алексий (Симанский)
http://www.pobeda.ru/biblioteka/leningrad.html
http://www2.kurganobl.ru/b4/4_4/Hist/hi ... 4/17/4.htm
http://www.mitropolia-spb.ru/vestnik/y2003/n12/07.shtml

Мог чалавек быць жывым, калі дадзенае абвінавачванне было б праўдзівым? Не палянуйцеся, паглядзіце кім ён стаў ужо пасля асуджэння.
Там знойдзіце спасылкі на архівы

2. Митрополит Константин (Дьяков)

http://archiv.orthodox.org.ua/page-568.html

Митрополит Константин (Константин Григорьевич Дьяков) родился 21 мая 1871 года (по другим данным: 19 мая 1864 года) в семье священника. Духовное образование получил в Харьковской семинарии, по окончании которой, приняв священный сан, становится законоучителем харьковских средних учебных заведений. В 1923 году был арестован, хотя официальных обвинений ему предъявлено не было. В 1924 году он принимает монашество с именем Константин. Святейшим Патриархом Тихоном был рукоположен в епископа Сумского. Параллельно управлял Харьковской епархией. 12 ноября 1927 года становится архиепископом Харьковским и Ахтырским, а с 1929 года временно занимает Днепропетровскую кафедру. 18 мая 1927 года владыка становится членом Временного Патриаршего Священного Синода при Заместителе Патриаршего Местоблюстителя митрополите Сергии (Страгородском). В 1935 году решением Священного Синода Русской Православной Церкви митрополит Константин (Дьяков) был назначен Экзархом Украины. 16 сентября 1937 г. владыку Константина посадили в Киево-Лукьяновскую тюрьму. В обвинительной справке напротив фамилии Дьяков значится: "…активный член антисоветской фашистской контрреволюционной организации церковников-тихоновцев". 10 ноября 1937 года погиб во время допроса. 19 октября 1993 года Определением Священного Синода Украинской Православной Церкви митрополит Константин был причислен к лику святых, память его совершается 1июня.

Царква будзе проста так рабіць з фашыста святога? Не думаю.

Пачытайце, дарэчы, гэта

http://www.krotov.info/history/20/1940/osipova6.html

Яшчэ потым пагляджу астатніх

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 22.05.2007 8:28

2Трыллер
Вялікі Вам дзякуй за грунтоўны адказ.
Але чаму Йозеф не адказаў, спужаўся ці не знайшоў адказу.
Але ваельмі цікавы удзельнік: кажа, што вернік, але цітые атэістаў і прапаноўвае не карыстацца рэлігійнымі крыніцамі; кажа, што фашыст, але цытуе Сталіна і буржуазію. Правакуе міжнацыянальную варожасць, абражаючы пэўныя нацыянальнасці, не жадае чытаць.
Ладна пачакаем, пакуль яму дазволяць выказацца, а можа і са мной суспрэнецца, а можа пад навым нікам вылезе.

Праблема тут у іншым, і гэта прапаную абмеркаваць. Праблема ў ненавісці на вернікаў. Хрыстос казаў - Свет будзе Вас ненавідзець. Але ў чым прычыны такой ненавісці, чаму большасці не падабаюцца веруючыя людзі і іх спрабуюць маргіналізаваць. Справа Йозефа жыла, каб веруючыя на форуме пачалі б патрабаваць таго, што прапанаваў Йозеф, каб іх можна было б высмяяць. Ці можна інакш сфармуляваць праблему: чаму Хрыстос (хрысціянства) перашкаджае сучаснаму чалавецтву.

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 22.05.2007 12:11

Дарэчы, у апошні час усё часцей і часцей пачынаю здзіўляцца: чаму такая нянавісць? Мабыць справа ў тым, што хрысціянства патрабуе ахвярнасці, незалежнасць ад матэрыяльных каштоўнасцяў. Што атрымалася: у 19 ст. думалі, што з навукай мы дасягнем шчасця, пабудуем рай на Зямлі. А што здарылася? Пабудавалі рай на Зямлі? А пабудуем такімі метадамі? Канешне, не.
Прагрэс успрымаецца як абразнае слова. "Я только на кладбище верю в прогресс" - пісаў Шэўчук. Лічу, што старая ідэалогія капіталізму, якая сябе зусім не апраўдала, як паранены сабака, усё яшчэ спрабуе даказаць сваю праўду, праўда (таўталогіі няма :) ), усё з большай і большай злосцю. Да чаму гэта прывядзе, думаю, вядома

На жаль, але адказ Йозэфа можна будзе ўбачыць не раней чым за 6 тядняў, хаця.... ай http://www.law.bsu.by/forum/viewtopic.p ... 6&start=30

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 22.05.2007 17:12

Так, спасылка, але вельмі красамоўная...
http://www.radonezh.ru/analytic/articles/?ID=2311

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 24.05.2007 14:13

Добры артыкул,
У мінулым годзе, калі я быў у школе, пісаў працу (потым стаў лаурэатам гарадской навукова-практычнай канферэнцыі) на тэму "Русские поэтические традиции в творчестве Ю.Шевчука", і вось пад канец работы ў маёй галаве нарадзілася адна вельмі цікавая ідэя. Сярод моладзі вельмі шмат тых, хто цікавіцца (бела)рускай рок-музыкай. Наша рок-музыка (канешне, тут больш будзем гаварыць пра расейскія гурты), калі браць "кітоў", занепакоена духоўнасцю ў грамадстве. Рок-музыку таксама можна разглядаць у якасці сацыяльнага рэгулятара і калі, на мой погляд, садзейнічаць яе развіццю, то мы атрымаем даступны падыход да розных колаў грамадства з "чорнага ходу", у першую чаргу моладзі. І калі граматна выкарыстаць гэтую магчымасць то ў вайне за "душы людзей", як гаворыць ЮЮ, можна дабіцца адкрыцця другога фронту

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 24.05.2007 14:28

COMRU
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 17
ЗарэгістраваныCOLON 15.05.2007 23:24
CONTACTCOLON

Паведамленне COMRU » 27.05.2007 8:50

Прочитал статью по ссылке. Интересно, но...
Предлагаю ознакомиться с критической статьей на современное киноискусство.

Авангард имперской культуры. «Волкодав» и «Апокалипсис»
http://www.communist.ru/root/archive/cu ... ard.empire

26.05.2007. Сколько верующих на Земле?
http://www.communist.ru/root/news/asdgd1692
"Мы грабим награбленное."

Присоединяюсь
Удачи, администраторы и модераторы!
Прощай, неплохой движок форума.
До встречи в других местах, уважаемые участники-форумчане.
Всех благ.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 27.05.2007 18:48

2Кам.Ру
Значыць я папаў у яблыка, калі расшыфраваў Ваш нік, да і асобу таксама.
Ну прывялі Вы пэўную камуністычную статыстыку, не пачнем, можа, мы дыскутаваць. Але спачатку Вы адкажыце на пастаўленнае пытанне, чаму Вы не любіце вернікаў, чым іх наяўнасць Вам перашкаджае. А потым і мы паглядзем, ці магчыма з Вамі размаўляць, а то знайсці цітат я могу колькі душы пажадана будзе. І што?
Тым больш, што на аднаполым "каханні" Вы прыводзілі словы Хрыста (не судзі), але забыліся іншыя, што мужаложнікі ў Царства Нябеснае не ўвайдуць. Двайныя стандарты, шаноўны.
Тут раней для Йозефа спасылку на камуніста прыводзіў, паглядзіце, а можа Вы не чыітаеце з пачатку :) . Як камуніст характарызаваў вернікаў.
Так што чакаю адказу, а не новых цытат.

COMRU
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 17
ЗарэгістраваныCOLON 15.05.2007 23:24
CONTACTCOLON

Паведамленне COMRU » 28.05.2007 9:17

Kalinin пісаў(а)COLON2Кам.Ру
Значыць я папаў у яблыка, калі расшыфраваў Ваш нік, да і асобу таксама.
Ну прывялі Вы пэўную камуністычную статыстыку, не пачнем, можа, мы дыскутаваць. Але спачатку Вы адкажыце на пастаўленнае пытанне, чаму Вы не любіце вернікаў, чым іх наяўнасць Вам перашкаджае. А потым і мы паглядзем, ці магчыма з Вамі размаўляць, а то знайсці цітат я могу колькі душы пажадана будзе. І што?
Тым больш, што на аднаполым "каханні" Вы прыводзілі словы Хрыста (не судзі), але забыліся іншыя, што мужаложнікі ў Царства Нябеснае не ўвайдуць. Двайныя стандарты, шаноўны.
Тут раней для Йозефа спасылку на камуніста прыводзіў, паглядзіце, а можа Вы не чыітаеце з пачатку :) . Як камуніст характарызаваў вернікаў.
Так што чакаю адказу, а не новых цытат.
Начнем по порядку. Первое. Вы расшифровали мой ник. Отлично, но Вы почему-то пытаетесь меня связать с Доктором Геббельсом. Странно...
"чаму Вы не любіце вернікаў" Однако я смотрю, Вы все-таки и критикуя доктора Геббельса, пользуетесь его же методами. Нет, обычных мирян я не "не люблю". Просто жизнь, беспросветная жизнь вынуждает их обращаться к Богу, а Церковь как институт потворствует этому и активно насаждает веру, тем самым духовно эксплуатируя человека. И в тоже время Церковь как "представитель Бога на Земле" отпускает грехи эксплуататорам, продавая пропуска в Рай. И тем и другим она обещает лучшую жизнь в потустороннем мире, тем самым объективным образом выступая на стороне сил реакции. Новейшее время отчетливо показывает примеры. Кого Церковь поддерживала в 1917, 1991 году? Кого Церковь поддерживала в перевороте в Югославии в 2000г.? Какие деньги зарабатывает современная РПЦ и БПЦ на своих прихожанах? Почему БПЦ старается попасть, как отмечал Геббельс в систему образования?Кстати это не домыслы, а реальный факт, который реализуется в России, в Витебской области РБ и в целом по Республике. Почему Ваша гуманная церковь не выступит против контрактной системы найма и "социальной" политики в области жилья?
Впрочем бессмысленно задавать вам эти вопросы, потому что вы на них не ответите. Хочу надеяться, что Вы искренне верите во все то, что пишите. Я не осуждаю Вас, тем более что знаю, в юрколледже вы преподавали и знаю вашу позицию. Но Истина дороже.
Про однополую любовь. Да писал я там. Но не по существу темы, а так лично для Знак Ольги Николаевны. Я думаю, что она поняла смысл моих слов. Попадают ли гомосексуалисты на небо? С ними происходит также, как и со всеми остальными. Гомосексуализм в данном случае следует рассматривать с других позиций (человеческий фактор).
И про статистику. "Согласно опубликованному на днях исследованию американских социологов, на 5,5 млрд. жителей Земли, исповедующих какую-либо религию, приходится 1,1 млрд. нерелигиозных людей. Причем атеистов среди них втрое меньше, чем агностиков – тех, кто верит в непознаваемость мира.
Ученые Питцерского университета (Калифорния) опубликовали список 50 самых атеистических государств мира. В первую десятку вошли страны Скандинавии, Чехия, Франция, Вьетнам, Япония и Южная Корея. Россия не намного отстала и заняла 12-е место (48% неверующих граждан)." При чем тут коммунисты? Самая что ни на есть буржуазная статистика.
"Мы грабим награбленное."

Присоединяюсь
Удачи, администраторы и модераторы!
Прощай, неплохой движок форума.
До встречи в других местах, уважаемые участники-форумчане.
Всех благ.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 28.05.2007 10:41

2Ком.Ру
1. Вы не адказалі на пытанне аб Вашай ненавісці (нелюбові) да Бога.
2. Наконт Царквы, якая "как институт потворствует этому и активно насаждает веру, тем самым духовно эксплуатируя человека", прывяду прытчу. У Францыі эпохі Адраджэння жілі пабач каталік і габрэй. каталік упарта прапаноўваў габрэю перайсці ў хрысціянства, прыводзячы аргументы, цуды і г.д. Праз колькі часу габрэй згадзіўся, але кажа, што спачатку ён зробіць вандроўку ў Рым і паглядзіць на Папу. каталік засумаваў - Рым і Папы таго часу - гэта распуста і г.д. Рабіць нечага, паехаў габрэй у Рым, праз год вярнуёся і кажа: "пайшлі, хрысціцца буду". Каталік пачынае пытаць, ці бачыў ён сімонію, распусту, паганства сярод святароў. Габрэй згаджаецца, тады каталік пытае чаму, бачыўшы ўсю гнусь, ён збіраецца хрысціцца. А таму -адкзвая габрэй -, што калі негледзячы на тое, што ёсць кепскае сярод сернікаў, Царква стаіць, то Яна - аб Бога і Хрыстос сапраўды ўваскрос.
3.
Нет, обычных мирян я не "не люблю". Просто жизнь, беспросветная жизнь вынуждает их обращаться к Богу,
Тады, калі ласка, каментарый. Якая "беспросветная жизнь" ў СССР застаўляла простых людзей ісці да Бога, што нават атэіст, кнігу якога я прыводзіў Йозефу раней, прызнае іх больш сумленнымі людзьмі, чым звычайных савецкіх людзей. Чаму 70 год Вашага панавання прывялі да "беспросветной жізні", камуністы ж маглі пабудаваць рай на зямлі.
4. Ну калі я карыстаюся прыёмамі Гебельса, то, калі ласка, спасылкі на тыя прыёмы. І адкуль жа яны Вам знаёмыя :D .
5. Царква падтрымлівае Бога, і спрабуе выконваць Яго волю, а не волю партыі.
6.
Почему БПЦ старается попасть, как отмечал Геббельс в систему образования?Кстати это не домыслы, а реальный факт, который реализуется в России, в Витебской области РБ и в целом по Республике.
Прыклады, калі ласка. Ці можа Вы мне жадеце прывесці тое, што ёсць Інстытут Кірыла і Мефодзія у БДУ. Ну і што, разгарніце свае думкі далей. А перад гэтым прачытайце пагаднне з Міністрэствам адукацыі. Пасля дам спасылку, зараз няма часу.
Адкажыце, калі ласка, падрабязна, пачынаючы з першага пытання. І яшчэ чаму Вас так хвалюе уплыў Царквы на адукацыю :)

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 28.05.2007 12:48

http://www.radonezh.ru/analytic/articles/?ID=2313
для даведкі
Таксама Канспект па маральнаму (нравственому) багаслоў'ю. Гэта тое, што Царква патрабуе ад вернікаў. Такім чынам, Кам.Ру, мы не можам заяўляць "грабь награбленное", есць норма - "не крадзі".

http://www.pravoslavie.ru/put/070523115155
http://www.pravoslavie.ru/put/070525143505
http://www.pravoslavie.ru/put/070528124056

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 31.05.2007 15:08

Усе чакаю адказу ад Камуніста, час ад часу гляджу навіны. Даволі цікавае паведамленне.

http://www.radonezh.ru/analytic/articles/?ID=2317

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 04.06.2007 12:50

Пакуль Кам.Ру рыхтуе адказ, я разумею, што напісаць тыя словы, у якіх апісаць сваю нянавісць да Бога, прыводжу два артыкула.
Адзін - напісаў атэіст, праўда, ліберал, таму Кам.Ру прыдзецца спрачацца са сваім ліберальным апанентам. Ну думаю, на глебе нянавісці да Хрысціянства, яны сайдуцца.
Другі - адказ верніка.

http://www.foma.ru/articles/782 - Атэіст
http://www.foma.ru/articles/785 - Вернік

І яшчэ пытанне, паглядзіце, калі ласка, - ніхто не выказаў прычын сваёй нелюбові. Як Вы думаеце - чаму удзельнікі так праігнаравалі такую "правакацыю".

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 7 і 0 гасцей