Рэлігія і жыццё

Если вы хотите высказать мысли "не по теме" - вам сюда!

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
DRAGON
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 127
ЗарэгістраваныCOLON 28.10.2006 18:26
АдкульCOLON Менск
CONTACTCOLON

Паведамленне DRAGON » 18.06.2007 11:19

Kalinin пісаў(а)COLON
Вопыт поста заўседы прыходзіць з часам (я не кажу аб духоўным баку), што трэба больш есці грыбоў, садавіны, гародніны, бабовых, а вось кашы і бульба павінны быць адмежаванымі. Яшчэ, што вельмі дапамагае - гэта кальмары і іншая марская жыўнасць, бо яны не лічацца рыбай. Але тут іншая спакуса, тады ў чым сэнс паста.
Але ж Сяргей Артуравіч, у пасту напэўна ж галоўнае не тое што ты не ўжываеш прадукты жывёльнага свету, у пасту галоўнае вера, чытанне малітвы кожны дзень, наведванне царквы, ці не так?
Vita sine libertate, nihil
Усё роўна нас не спыняць!!!

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 18.06.2007 15:09

2Лойер
Я бачу, што вам падабаецца жартаваць з рэлігіі. Ну-ну давайце далей жартаваць, бо аргументаў даць не можаце.
2Драгон
Згодны, бывае так, што ёсці скаромную ежу і бывае сапраўдным пастом. Бывае, што адказ ад наведвання царквы і будзе пастом, калі ў гэты час Вы побач з хворым. Пад час паста трэба больш пільна сачыць за сабой, каб рабіць волю Божую.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 18.06.2007 17:19

Знайшоў цікавы артыкул, які вельмі трапна характарызуе сітуацыю на галінцы. Прапаную яго абмеркаваць.
http://www.religare.ru/article35654.htm

А гэта без абмеркаванняў, так для інфармацыі, лепш чым мітрапаліт я не скажу
http://www.religare.ru/article22884.htm

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 29.06.2007 15:45

http://www.radonezh.ru/analytic/articles/?ID=2341
Спасылка для інфармацыі

БУЛЬБУЛЯТОР
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 7
ЗарэгістраваныCOLON 22.06.2007 9:25
АдкульCOLON Страна молочных рек и кисельных берегов

К Дню освобождения от нем.-фаш. захватчиков посвящается.

Паведамленне БУЛЬБУЛЯТОР » 01.07.2007 20:39

Ввиду того, что данный вопрос рассматривался в этой теме, то переношу ответ сюда.
Kalinin пісаў(ла):
Згодны з Вокам
Ну, что. Пора дать и серьезный ответ. Я так понял, вы просто уклоняетесь от ответа. Жаль...
Тут мне подсказали по какому направлению идти. Начнем же.

Удалено [Moderator_4]
Ст. 19. Требования к высказываниям.
Участнику БУЛЬБУЛЯТОР - Предупреждение
Без бумажки ты букашка!

БУЛЬБУЛЯТОР
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 7

Паведамленне БУЛЬБУЛЯТОР » 03.07.2007 9:53

Церковь в России борется с поддельной водкой
http://news.bbc.co.uk/hi/russian/russia ... 261924.stm

Прочитал и вспомнил, как РПЦ в свое время занималось (а может и сейчас занимается?) водочным бизнесом.

"Мы решили обратиться к этой теме, потому что фальсифицированная водка ежегодно уносит жизни многих россиян"
:) А обычная не уносит жизни??? Вообщем читаем про новый их бизнес-проект.
Без бумажки ты букашка!

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 05.07.2007 16:37

Ну вось я і зноў аказаўся прарокам. Пачаўся камунізм, потым будзе атэізм. А потым гнусь на родны факультэт.
Як Вашыя выказванні датычацца да тэмы? А ніяк. Таму пакіну іх без рэакцыі, ШМАТЛІКІ Вы наш.
Шаноўныя мадэратары, выдаліце пост Бурбулятара па той падставе, што ён адносіцца да тэмы і больш нагадвае паліталагічны напрамамак. На маю думку, Некаторыя выказванні пахнуць парушэннем канстытуцыі.
Теперь ясна ваша "любовь" и к евреям и к другим. Да я долго наблюдал и пришел к выводу. Доктор Йозеф был по своему прав, когда набивался к вам в друзья. Что это, как не пособничество современным нацистам?
Йозеф набіваўся, але так і пайшоў, і Вы пойдзеце як "ісціны арыец" . Адно папярэджавнне ў вас ёсць, будзе яшчэ некалькі і чарговае лічына знікне, але зноў паўстане.

БУЛЬБУЛЯТОР
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 7

Паведамленне БУЛЬБУЛЯТОР » 05.07.2007 21:23

Удалено [Moderator_4]
Ст. 19. Требования к высказываниям.
Участнику БУЛЬБУЛЯТОР - Предупреждение
Без бумажки ты букашка!

БУЛЬБУЛЯТОР
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 7

Паведамленне БУЛЬБУЛЯТОР » 05.07.2007 21:27

Kalinin пісаў(а)COLON ...Таму пакіну іх без рэакцыі, ШМАТЛІКІ Вы наш.
Шаноўныя мадэратары, выдаліце пост Бурбулятара па той падставе, што ён адносіцца да тэмы і больш нагадвае паліталагічны напрамамак. На маю думку, Некаторыя выказванні пахнуць парушэннем канстытуцыі.
Вспоминаю ваши слова - В ПОРЫВЕ БЕССИЛЬНОЙ ЗЛОБЫ... и далее по тексту. :) :) :)
Без бумажки ты букашка!

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 22:47
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 05.07.2007 22:11

Дарэчы, весела глядзець на чалавека, які спрабуе штосьці сказаць сур'ёзнае аб рэлігіі з нікам Бульбулятар. Ні аднаго аргумента я штосьці не ўбачыў, нават аб рэлігіі ні слова. Вы абмяркоўваеце асобу СА, дык сустрэньцеся і выскажыце, гаворыць у нэце могуць усе, а як справа дойдзе да заліку, то СА рэзка стане і паважаны і г.д.
І зноў жа, паказуха, навошта гэта чытаць мне і другім фарумчанам? Я думаю Вам, Йозэфу і КАМРу, калі Вы не адзін і той жа чалавек, трэба адказваць за сябе, а не рабіць усё на публіку. І калі Йозэф быў правы, то адкажыце за яго на мой пост, па пунктам.
А он подумал: "Что же я отдам, чтоб освятить её погасшую улыбку?" ...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 06.07.2007 9:08

Только про истинного арийца это вы не по адресу. Осталось еще уточнить, вашу предполагаемую связь с Союзом русского народа... Интересно, Вы видимо не равнодушны к черной сотне?
І якую пляму, шаноўны, Вы мне прывесіце? Спачатку абвіняючы ў беларускім нацыяналізме, а потым пераходзім да чорнай сотні, якія наогул ні беларусаў, ні ўкраінцаў не нацыіі не лічылі. Будзьце паслядоўным, "арыец". Цяпер і антысемітызм, што далей. Лепш бы шавялілі розумам, каб грошы зарабіць, а то у прымакі набіваецеся. "Хлеб прымачы - хлеб сабачы".

Наконт Саланевіча. Мне гэты аўтар вельмі падабаецца, нічога фашысцкага я там не знайшоў. А праблемы з біяграфіяй, ну і што. Хто былі біёграфы - камуністы, якім Саланевіч як манархіст, дарэчы праваслаўны, як костка ў горле. Таму няма ў мяне даверу гэтым біеграфам.
І пра Леніна пісалі, што дзяцей любіў, а насамрэч атрымліваў грошы ад Германіі. І Маркс, які жыў, з жонкай Энгельса.
Прачытайце Саланевіча, потым паглядзіце на яго фашызм. Проста Саланевіч - усходні чалавек, які аднолькава адмоўна адносіцца і лібералаў, і да кмуністаў. Разумею, яго "дыктатура імпатэнтаў" Вам вельмі не падабаецца, бо не броў а ў глаз.

Наконт гандлю РПЦ водкай - гэта былі рашэнні кіраўніцтва і не мне іх каментаваць. Калі гэта грэх, то за яго епіскапы і адкажуць, а я адкажу за тое, што не дастаткова фінансую Царкву, не аддаю дзесяціну. Каб аддаваў, то меў бы права крытыкаваць. А раз не даю, то і крытыкаваць не буду. Буду лепш сачыць за сабой. Што і Вам раю, неабцяжараны грашыма Вы наш. Заўсёды лягчэй лічыць грошы ў чужых кішэняў, прапаноўваючы сябе як Жыгало да дзяўчат.
Царква палёнай водкай не гандлявала, наколькі ведаю, там былі даволі дарагія напоі, ад якіх гегемон не травіцца. Таму пазіцыя Царквы мне падабаецца, нельга прадаваць і выпрацоўваць атруту. І чым Вас гэта абражае, магчымасць бруд паліць на Царкву. Вось і зноў я прарок, паявіўся атэізм.
А потым і наезды на мяне, пачакаем таго ж на факультэт.
Апошні раз рэдагавалася 2 Kalinin, усяго рэдагавалася 6 раз(а).

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 06.07.2007 10:11

Церковь в России борется с поддельной водкой
http://news.bbc.co.uk/hi/russian/russia ... 261924.stm

Прочитал и вспомнил, как РПЦ в свое время занималось (а может и сейчас занимается?) водочным бизнесом.

"Мы решили обратиться к этой теме, потому что фальсифицированная водка ежегодно уносит жизни многих россиян"
А обычная не уносит жизни??? Вообщем читаем про новый их бизнес-проект.
А чаму Вас гэта так турбуе, Вы жадаеце аб гэтым паразмаўляць. Выкажыце сваё стаўленне, Вы супраць таго, што Царква супраць фальшывай водкі, супраць Царквы. І дарэчы пытанне, на якое Ваш альтэр Эга не адказала. Чаму Вы ненавідзеце Бога, чым Ён Вам перашкаджае.

БУЛЬБУЛЯТОР
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 7

Паведамленне БУЛЬБУЛЯТОР » 06.07.2007 16:11

Kalinin пісаў(а)COLON...Спачатку абвіняючы ў беларускім нацыяналізме, а потым пераходзім да чорнай сотні, якія наогул ні беларусаў, ні ўкраінцаў не нацыіі не лічылі. Будзьце паслядоўным, "арыец". Цяпер і антысемітызм, што далей.
І пра Леніна пісалі, што дзяцей любіў, а насамрэч атрымліваў грошы ад Германіі. І Маркс, які жыў, з жонкай Энгельса.
Прачытайце Саланевіча, потым паглядзіце на яго фашызм. Проста Саланевіч - усходні чалавек, які аднолькава адмоўна адносіцца і лібералаў, і да кмуністаў. Разумею, яго "дыктатура імпатэнтаў" Вам вельмі не падабаецца, бо не броў а ў глаз.

... я адкажу за тое, што не дастаткова фінансую Царкву, не аддаю дзесяціну. Каб аддаваў, то меў бы права крытыкаваць. А раз не даю, то і крытыкаваць не буду. Буду лепш сачыць за сабой. Што і Вам раю, неабцяжараны грашыма Вы наш. Заўсёды лягчэй лічыць грошы ў чужых кішэняў, прапаноўваючы сябе як Жыгало да дзяўчат.
Яркий образчик озлобленного человека. Тут уже и про Жигало начали говорить, хотя тема та специально и открывалась, так в целях выявления провокаторов этого форума.А бред про Ленина, Энгельса и Маркса даже комментировать не хочется. Или вы себя считаете умнее Жореса Алферова, Бориса Кагарлицкого и др. современных последователей идей Маркса? Лучше бы молчали. Тут вы вспомнили про белорусских националистов.Ха-ха! Когда же это я Бульбулятор вас обвинял в этом? А вы видимо охочий на обман??? Хотя следует признать, что все современные националисты сходятся в одном - ненависть к некоренным нациям и народностям, антисемитизм, а в некоторых случаях проявление расизма.Причем уровень этих проявлений может варьироваться от профессорского уровня до уровня люмпенизированных слоев, где эти признаки проявляются во всей своей красе. Тут следует учитывать панславянские идеи, которые занимают еще умы некоторых академических болтунов.
Про вашего "весьма уважаемого". Биография взята из современных источников, а книга заметьте 2002 года. И вы никак не можете отвертеться от этого факта.
Без бумажки ты букашка!

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 06.07.2007 16:36

А бред про Ленина, Энгельса и Маркса даже комментировать не хочется. Или вы себя считаете умнее Жореса Алферова, Бориса Кагарлицкого и др. современных последователей идей Маркса?
Ну-ну Ленін як шпіён Германіі - даказаны факт, таму і каментарыяў даваць не жадаеце. Што аб гэтым казаць, а заклікі аб знішчэнні царквы і г.д. Як я абараняю Царкву ад рознай гнусі, так і яны спрабуюць абараніць, тое што ім дарагое. Але тут праблема: як патлумачыць калектывізацыю, рэпрэсіі, гвалт над царквой. Пачытайце апошні нумар часопіса "Вокруг света".
Когда же это я Бульбулятор вас обвинял в этом? А вы видимо охочий на обман??? Хотя следует признать, что все современные националисты сходятся в одном - ненависть к некоренным нациям и народностям, антисемитизм, а в некоторых случаях проявление расизма
Можа не Бульбулятар, а Ваша ранейшае альтэр Эга.
А наконт сучасных біёграфаў, то яны могуць быць і лібералы , і камуністы.

Карацей, чаму Бога ненавідзіце, арыец Вы мой, выяўленец правакатараў, чалавек, набіваўшыся да мяне ў сябры, ЗАВОЧНЫ абаронца гонару факультэта :D .

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626
ЗарэгістраваныCOLON 02.10.2003 15:56
АдкульCOLON Алабама, графство Хиллбиллис, город Реднексвилль

Паведамленне NAH-NAH » 07.07.2007 2:53

2 Бульбулятор
Жорес Алферов кто физик? Вот пусть физикой и занимается. В политике он для меня не авторитет. Я скорее Джозефа МакКарти послушаю чем его.
А ты уважаемый как ник ни меняй, стиль твой легко распознать.
Кстати поздравьте, меня приняли волонтером в Республиканскую Партию США. Буду участвовать в агитации на Президенстких выборах.
Those who sacrifice Liberty for Security deserve neither. Benjamin Franklin - Те кто жертвуют Свободой во имя Безопасности - не заслуживают ни первой ни вторoй. Бенджамин Франклин

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 8 і 0 гасцей