Кодекс чести студентов Юрфака

Кожны дзень мы ідзем сюды, і, здараецца, спрабуем вучыцца... Вось аб тым, што з гэтага атрымліваецца тут і пішуць... :)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Litvic
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 96
ЗарэгістраваныCOLON 14.10.2005 17:03
АдкульCOLON Менск

Паведамленне Litvic » 18.03.2007 23:48

спасылку на што?
калі цікавішся тэкстам Кодэксу,то ён,здаецца,яшчэ вісіць на факультэце, на 3-ім паверсе

L1Ghter
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2438
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 6:39
АдкульCOLON Пустоверть

Паведамленне L1Ghter » 19.03.2007 0:37

ссылку.. а не все ли равно на что ссылку. можно на устав КПСС.
you should never underestimate the predictability of stupidity. (с) Bullet-Tooth Tony
...так уж и невиновен (с) В.С. Абакумов

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
ЗарэгістраваныCOLON 24.12.2005 23:51
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 19.03.2007 21:06

Маральна-этычны кодэкс студэнта юрыдычнага факультэта Беларускага дзяржаўнага універсітэта
http://www.law.bsu.by/news/?1414

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626
ЗарэгістраваныCOLON 02.10.2003 15:56
АдкульCOLON Алабама, графство Хиллбиллис, город Реднексвилль

Паведамленне NAH-NAH » 19.03.2007 21:20

Статья 7 откровенно реакционна.
Those who sacrifice Liberty for Security deserve neither. Benjamin Franklin - Те кто жертвуют Свободой во имя Безопасности - не заслуживают ни первой ни вторoй. Бенджамин Франклин

Lanfear
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 33
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 23:39

Паведамленне Lanfear » 19.03.2007 23:10

Вопрос в том, зачем она была включена?

Lanfear
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 33
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 23:39

Паведамленне Lanfear » 19.03.2007 23:15

Litvic пісаў(а)COLONарт. №9?Па крайняй меры,мая знаёмая дзяўчына прыпісвае ініцыятыву ўключэння гэтага артыкулу сабе і яшчэ аднаму чалавеку.
Спадарыня Re-shka, чем Вам не нравится ст. 9?

}{@лимоы4
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 392
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 22:45
CONTACTCOLON

Паведамленне }{@лимоы4 » 20.03.2007 1:00

может быть я этим постом распишусь в своей несостоятельности и безответственности, но я, например, являясь профоргом своей группы, который собирает вовремя взносы и заходит иногда в профсоюз, чтобы узнать интересные новости, даже не слышал о заседании первичной профсоюзной организации студентов юридического факультета 21 февраля 2007 года, на котором был принят «Морально-этический кодекс студента юридического факультета Белорусского государственного университета»....
абидна.... да....[/quote]
Гэты тэкст можна дадаваць да допісаў, якія вы змяшчаеце. Яго памер абмежаваны 255 сімваламі...

Litvic
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 96
АдкульCOLON Менск

Паведамленне Litvic » 20.03.2007 9:02

}{@лимоы4, +1

freeplayer
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 732
ЗарэгістраваныCOLON 17.11.2003 13:55
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне freeplayer » 20.03.2007 9:03

Артыкул 4.
Студэнт Юрыдычнага факультэта Беларускага дзяржаўнага універсітэта абавязаны шанаваць Канстытуцыю і законы Рэспублікі Беларусь і прытрымлівацца іх.
т.е. на декреты и указы можно забить? -)
Артыкул 5.
Непахісным правілам жыцця Юрыдычнага факультэта з’яўляюцца паважлівыя адносіны студэнта да канстытуцыйнага ладу Рэспублікі Беларусь, нацыянальнай культуры, гісторыі і шматвекавых традыцый станаўлення дзяржаўнасці.
Кто-то явно не дружит с историей. Когда и кем была создана Республика Беларусь?
Артыкул 7.
Студэнт Юрыдычнага факультэта не павінен дапускаць распаўсюджвання інфармацыі антыграмадскага зместу, накіраванай на дэстабілізацыю парадку, а таксама не павінен удзельнічаць у несанкцыянаваных сходах, дэманстрацыях, мітынгах, пікетах, акцыях і шэсцях.
Супер, свободно выражать свое отношени к тому, что может происходить студент не может.
Артыкул 9.
Студэнту належыць быць абачлівым пры выбары сяброў і знаёмых, пазбягаць сувязей, якія могуць яго скампраментаваць, не дапускаць дзеянняў і ўчынкаў, што ганьбяць высокае званне Студэнта Юрыдычнага факультэта Беларускага дзяржаўнага універсітэта.
по какому принципу будем выбирать изгоев?
Артыкул 11.
Кожны студэнт павінен імкнуцца да здаровага ладу жыцця, займацца спортам, прымаць актыўны ўдзел у спартыўным жыцці факультэта і універсітэта.
а что делать инвалиду, которому спорт противопоказан?

Артыкул 13.
Студэнт абавязаны клапаціцца аб прэстыжы Юрыдычнага факультэта і абараняць яго інтарэсы, у тым ліку ўтрымлівацца ад дзеянняў, якія могуць выклікаць сумненне ў добрасумленным выкананні сваіх абавязкаў, а таксама пазбягаць сітуацый, якія могуць нанесці ўрон прэстыжу Юрыдычнага факультэта.
что будет являтьс критерием оценки: "сумнення ў добрасумленным выкананні сваіх абавязкаў"?

а судьи кто?

:evil: :evil:

Litvic
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 96
АдкульCOLON Менск

Паведамленне Litvic » 20.03.2007 9:25

Артыкул 9.
Студэнту належыць быць абачлівым пры выбары сяброў і знаёмых, пазбягаць сувязей, якія могуць яго скампраментаваць, не дапускаць дзеянняў і ўчынкаў, што ганьбяць высокае званне Студэнта Юрыдычнага факультэта Беларускага дзяржаўнага універсітэта.
по какому принципу будем выбирать изгоев?

Калі не сябра БРСМ,калі(не дай Бог!!!) сябра апазіцыйнай партыі, калі выказвае крамольныя думкі – усё,сяброўства скончана!

2 Lanfear: чым мне не падабаецца арт.9?Маіх сяброў я выбіраю сама.І я звяртаю ўвагу на іх інтэлект,маральныя якасці і інш.Я нікому не дазволю ўмешвацца ў маё жыццё,а па Кодэксу артымліваецца, што нейкі дзядзя можа забараніць мне сяброўства з чалавекам толькі таму,што я студэнтка ЮФ.

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626
ЗарэгістраваныCOLON 02.10.2003 15:56
АдкульCOLON Алабама, графство Хиллбиллис, город Реднексвилль

Паведамленне NAH-NAH » 20.03.2007 13:57

Короче ясно все с Кодексом этим. Хорошо, что я далеко отсюда... Ну да ничего, дай Бог скоро многое измениться (и не только Кодекс "Чести" Студента Юрфака). Если мне этот Кодекс еще будет указывать кого мне считать другом, а кого врагом, запрещать выражать свою гражданскую позицию, то видал я его сами знаете в какой деревянной\цинковой емкости вместе с его двусмысленной честью...
Those who sacrifice Liberty for Security deserve neither. Benjamin Franklin - Те кто жертвуют Свободой во имя Безопасности - не заслуживают ни первой ни вторoй. Бенджамин Франклин

Moorray
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1419
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 10:50
АдкульCOLON Черррнобыльские вересковые пустоши. 315 км. на юго-восток... на Истинный Полдень.
CONTACTCOLON

Паведамленне Moorray » 20.03.2007 14:32

Ещё одно:
"Принят собранием студентов юридического факультета..."
А по какому принципу, интересно, отбирались те, кто принимал? Я так понимаю, принят собранием - этио значит, что вывесили объявление, в определённое время все, кто смогли\захотели\не наплевали собрались в 609-ой аудитории и уж там проголосовали! А так... хм.

freeplayer
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 732
ЗарэгістраваныCOLON 17.11.2003 13:55
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне freeplayer » 20.03.2007 16:23

я вот не понимаю смысла данного документы, кто-то хочет быть привязанным к стойлу и есть то, что им подают?

КАМО
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 12
ЗарэгістраваныCOLON 04.02.2007 12:14

otvet

Паведамленне КАМО » 20.03.2007 19:05

Lanfear пісаў(а)COLONА, может быть, предложение исходило не от СТУДЕНТОВ? :|
Интересно было бы услышать мнение зам декана Шидловского. Такие вещи без его ведома не проходят. В работе скорее всего поучаствовал также Сергей Артурович Калинин и пару студентов
А вот с главной странички новость

[отмодерировано ст.19 Положения moderator_2]
Кодекс прошел рецензирование как со стороны ученых юридического факультета, так и со стороны ученых-специалистов в области этики, эстетики и культурологии факультета философии и социальных наук.
А можно конкретнее? Фамилии ученых и ученых-специалистов.

[Отмодерировано в связи с изменением первоисточника цитаты Moderator_2]

КАМО
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 12
ЗарэгістраваныCOLON 04.02.2007 12:14

Паведамленне КАМО » 20.03.2007 19:13

Давайте меньше спорить! Вносим поправки. Мои предложения по этому адресу:
http://www.law.bsu.by/forum/viewtopic.p ... &start=120

Назначим ответственного, который наши поправки доведет до сведения органов (структур) студенческого самоуправления

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 4 і 0 гасцей