Кодекс чести студентов Юрфака

Кожны дзень мы ідзем сюды, і, здараецца, спрабуем вучыцца... Вось аб тым, што з гэтага атрымліваецца тут і пішуць... :)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Hankovja
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 8
ЗарэгістраваныCOLON 03.12.2004 16:42

Паведамленне Hankovja » 11.12.2004 13:21

Кодекс чести - это то, что что создаем мы все, и он будет таким, каким мы его сейчас СОЗДАДИМ (почти как отцы-основатели). В конце концов, юристы мы или не юристы[?] Даже у зеков есть совой Кодекс чести, а еще у судей, у юристов-хозяйственников....

Hankovja
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 8

Паведамленне Hankovja » 11.12.2004 13:32

Specially for you

реальное исполнение Кодекса чести - дело каждого, и каждый будет решать сам, Кодекс чести - не свод правил, за нарушение которых будут приводить к декану или избивать или еще что-нибудь. Это, скорее вопрощение идеи "МЫ - СТУДЕНТЫ, МЫ - ЮРИСТЫ. И МЫ ВСЕ СМЕСТЕ", просто то, что объединяет тех, кто хочет обединяться

А. Камянкоў
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 299
ЗарэгістраваныCOLON 14.10.2003 21:00
АдкульCOLON Беларусь, г. Минск

Паведамленне А. Камянкоў » 12.12.2004 1:01

Калі ласка, дазвольце мне трошкі паразмаўляць на роднай мове, каб яе проста не запамятаваць.
Дык вось: па-першае, асабіста я лічу, што Кодэкс гонару студэнтаў-юрыстаў мае права на існаванне, гэта безумоўна і гэта перш за ўсё мая асабістая думка (якая, у сваю чаргу, таксама мае права на існаванне.. ;-)). Па-другое, асабіста я ні ў якім выпадку не распачну яго крытыкаваць і рознымі сродкамі абыякава да яго адносіцца, таму што я персанальна за яго прыняцце і перш за ўсё за яго стварэнне.
Але ўсё ж у мяне застаюцца некаторыя сумненні наконт гэтага пытання, а якія канкрэтна - глядзіце, калі ласка, мае вышэйшыя разважанні на форуму.

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
ЗарэгістраваныCOLON 09.12.2004 15:42
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 13.12.2004 12:59

Зпаете, может я чего-то не понял, но кажется, что все участники "на своей волне". Какой тогда общий кодекс? Если принять то, чего хочет активное большинство - нас закроют как ЕГУ, и будут правы.[V]

А спадар хай шкварку з^е, можа весялейшы будзе![:D]Ничего личного.[:I]

Ганна
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 46
ЗарэгістраваныCOLON 07.11.2004 22:12

Паведамленне Ганна » 14.12.2004 22:09

Думаю, кодэксы не прыдумваюць, а запісваюць, складваюцца ж яны доўга. І ўвогуле, не магу ўявіць сабе ні воднага артыкулу з падобнага кодэксу, які б адрозніваўся ад звычайных норм маралі. Дапамагіце, калі ласка, маёй фантазіі.

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626
ЗарэгістраваныCOLON 02.10.2003 15:56
АдкульCOLON Алабама, графство Хиллбиллис, город Реднексвилль

Паведамленне NAH-NAH » 15.12.2004 3:05

Предлагаю подвергнуть некоторых участников форума порицанию и осмеянию (мысль В.В.В.). Присоединяюсь. ХА-ХА-ХА!

NAH-NAH
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 626
ЗарэгістраваныCOLON 02.10.2003 15:56
АдкульCOLON Алабама, графство Хиллбиллис, город Реднексвилль

Паведамленне NAH-NAH » 15.12.2004 3:06

Честь у правоведов-юристов?! Ха-ха-ха!

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 15.12.2004 18:07

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Ганна</i>

Думаю, кодэксы не прыдумваюць, а запісваюць, складваюцца ж яны доўга. І ўвогуле, не магу ўявіць сабе ні воднага артыкулу з падобнага кодэксу, які б адрозніваўся ад звычайных норм маралі. Дапамагіце, калі ласка, маёй фантазіі.
<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

Ганна, как всегда четко и обоснованно.[:D]

Однако для юристов неплохо было бы внести требование если не любить Родину, то хотя-бы не оскорблять ее публично.[V]

Hankovja
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 8

Паведамленне Hankovja » 15.12.2004 18:37

Вот, тоже::: Ю Р И С Т Ы. Дажеже смешно как-то. Неужели не у кого нет дельных мыслей????????????

iriska
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 1
ЗарэгістраваныCOLON 15.12.2004 21:59
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне iriska » 15.12.2004 23:31

У нас есть уникальная возможность самоопределиться,прокричать на весь мир "что такое хорошо, а что такое плохо",а мы тут слабохарактерничаем:а зачем, а как..Мы- Студенты Юрфака и это звучит гордо,почему бы не заявить о себе как о достойном восхищения и уважения социуме!? ну и заодно(чтоб не загордились )правила Чести и Морали установить:адаптировать общепринятые каноны под Нашу студенческую жизнь в стенах любимого универа.А насчет нужности проекта- если сам себя не уважаешь,то и других вряд ли заставишь!так что дерзайте , чем смогу помогу!!

Ганна
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 46
ЗарэгістраваныCOLON 07.11.2004 22:12

Паведамленне Ганна » 16.12.2004 0:59

Наконт Радзімы я згодна. Як і да чалавека, нельга да яе зняважліва адносіцца, мы ж жывем тут, калі не падабаецца, словам ёй не дапаможаш, толькі горш зрабіць можна. А увогуле, мне гэта здаецца вельмі падобным да нашай сучаснай ідэалогіі. Тое, што будзе запісана абмежаваным колам людзей не прынясе амаль карысці. Можна гэта зрабіць, але потым трэба несці у народ, ці сабраць усё лепшае адтуль і прасвяціць тых, хто не ведае. Прапаную, уносьце дакладныя прапановы, будзем збіраць "матэрыял". Напрыклад, я разумею, ёсць смешныя выкладчыкі, але навошта смяяцца непасрэдна ў твар? Ці быццам бы самому прыемна крычаць на ўсе бакі што даў "на халяву" сессію? Ёсць праблемы з некаторымі прыдметамі, ну , не цікавыя, дык ёсць жа і цікавыя. Вучыцца трэба, людзі.

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 16.12.2004 11:49

Готова опубликовать тестовый вариант Кодекса на сайте для внесения предложений. Будет "рыба" - будет обсуждение, можно с ней соглашаться или нет, а также добавлять. пока это по большей части беспредметный разговор, имхо. Хотя вопрос о собственно нужности и важности такого начинания тоже полезен.

Можно, например, вообще завести отдельную страничку в разделе "Студэнцкае жыцце", а варианты давать на форуме.

pilot
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 1
ЗарэгістраваныCOLON 16.12.2004 16:06
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне pilot » 16.12.2004 16:29

Что разговр,то беспредметный так это точно -говорим о том, что даже и вглаза не видили.Как говорится, не прочитали не ознакомились с текстом Кодекса и начинаем.... Опубликовать непременно надо!!! И чем быстрее, тем лучше!!!

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 16.12.2004 17:30

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Черный цвет солнца</i>

Да что вы всё о Родине, Ергулевич? Я уже говорила и говорю: надо вводить универсальные нормы морали, думать надо прежде всего о любви и уважении к человеку. <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

Как вы можете уважать отдельного человека, не уважая совокупность этих самых людей.[:0]
Насчет запретов: "Вам не кажется, что вы отзываетесь о моих ответах не менее жестко, чем я о ваших? Так кто кому запрещает?".[;)]

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 16.12.2004 17:33

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты NAH-NAH</i>

Честь у правоведов-юристов?! Ха-ха-ха!

<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

Если нет у вас, то у кого то может быть...[:(!]

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 2 і 0 гасцей