Как учиться на юрфаке. Советы бывалых.

Кожны дзень мы ідзем сюды, і, здараецца, спрабуем вучыцца... Вось аб тым, што з гэтага атрымліваецца тут і пішуць... :)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Yantar
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 582
ЗарэгістраваныCOLON 10.08.2004 13:22
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Yantar » 01.06.2007 6:04

Да йо-мае... чтобы сдать любой предмет достаточно выучить.. иногда этого не достаточно, чтобы получить высокий балл, но сдать, если знаешь всегда можно!
Думать! Думать надо уметь!
Незнание законов не освобождает от ответственности, зато знание - запросто. (C) Ежи Лец

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 22:47
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 01.06.2007 22:47

Аляксандраў мне не падабаецца ні як выкладчык, ні як чалавек.
Прымае жорстка, мабыць так і трэба, але ён у групы наогул адбіў жаданне вывучаць АП, хаця прадмет цікавы....
А он подумал: "Что же я отдам, чтоб освятить её погасшую улыбку?" ...

туристас
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 169
ЗарэгістраваныCOLON 15.05.2007 17:35

Паведамленне туристас » 02.06.2007 0:15

малады ен яшчэ зусім...1980 г
если есть разум, то проблем не оберешься

Yantar
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 582
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Yantar » 02.06.2007 7:50

Сурово принимает...да вы, наверно, Ольгу Ивановну не застали...вот это женщина-легенда!! даже тема про нее на форуме есть...
и знаете, все сдали
Незнание законов не освобождает от ответственности, зато знание - запросто. (C) Ежи Лец

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 02.06.2007 11:49

Мабыць у наступным годзе і О.І. будзе
Учора народ пайшоў здаваць АП другой раз
3 гадзіны прастаялі, потым выйшаў Аляксандраў, сказаў, што нікога не будзе прымаць без допуску з дэканата. Яны пайшлі ў дэканат і ім сказалі, што Аляксандраў ім сказаў допускаў нікому не даваць

ноу комментс

MurZik
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 64
ЗарэгістраваныCOLON 19.12.2006 1:30
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне MurZik » 02.06.2007 12:56

triller-ak пісаў(а)COLONМабыць у наступным годзе і О.І. будзе
Учора народ пайшоў здаваць АП другой раз
3 гадзіны прастаялі, потым выйшаў Аляксандраў, сказаў, што нікога не будзе прымаць без допуску з дэканата. Яны пайшлі ў дэканат і ім сказалі, што Аляксандраў ім сказаў допускаў нікому не даваць

ноу комментс
Однако...........кого-то он все же принял...и зачёты поставил........ :) не такой он и зверь,как всем кажется,хотя поступил он вчера с обеими группами не очень красиво-народ был очень расстроен бесполезным торчанием возле кафедры почти 3 часа...........
скоро экзамен первый,а мы еще с зачетами никак справиться не можем....печально :(

Loki
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 600
ЗарэгістраваныCOLON 31.10.2005 8:27
CONTACTCOLON

Паведамленне Loki » 02.06.2007 14:57

Александров это еще цветочки.
Вот будете Плетеневу сдавать... это даааааа...
Сообщение заговорено!
Модерирование оного сообщения приведет к половому бессилию и неизлечимым венерическим заболеваниям.

туристас
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 169
ЗарэгістраваныCOLON 15.05.2007 17:35

Паведамленне туристас » 02.06.2007 15:10

прочитайте вктку о нем...там конечно попализства и лизоблюдства много....но все же
если есть разум, то проблем не оберешься

Yantar
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 582
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Yantar » 02.06.2007 20:46

Тема называется "как учится на юрфаке...советы бывалых"
Я вам советую не паниковать, а то развели "я не сдам, ой как страшно, ой сурово принимает..."
Ну все может быть..Вы борцы или как?? Если уж очень боязно-- отчисляйтесь!!
Я с первого курса, когда было жутко, руководствовалась принципом "все сдавали, и я сдам"... Надо быть веселее и сильнее..все сдадите

nikol_minsk
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 12
ЗарэгістраваныCOLON 15.05.2007 23:12
АдкульCOLON Minsk
CONTACTCOLON

Паведамленне nikol_minsk » 02.06.2007 21:16

triller-ak пісаў(а)COLONАляксандраў мне не падабаецца ні як выкладчык, ні як чалавек.
Прымае жорстка, мабыць так і трэба, але ён у групы наогул адбіў жаданне вывучаць АП, хаця прадмет цікавы....
Если ты знаешь, то у Александрова проблем нет с получением зачёта!!! А вот сегодня я сдавала гражданское право у Каравая. сдала только со второго раза! тут действительно, несправедливость...кого-то он за уши тянет, человека, который нулевой вообще, а кого-то из-за пропусков гоняет так, даже если студент отвечает неплохо, он всё равно засадит вопросами, потому как есть более 3 пропусков... и ему всё равно, были ли у тебя прогулы по болезни или ты действительно прогуливал. Сегодня столько адреналина в крови было!!!как хорошо, что всё хорошо заканчивается... :)
"Смысл игры дьявола не в том, чтобы соблазнить, а потом разоблачить человека, а в том, чтобы оценить насколько Божьи создания верны своему Господу"
Olga N.

HLEB
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 120
ЗарэгістраваныCOLON 28.01.2007 2:17

Паведамленне HLEB » 02.06.2007 21:45

nikol_minsk и прочее "бывалые"

что за субъективизм, в следующем году будете говорить, что гражданска это фигня по сравнению с ****** и тд и тп.

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 02.06.2007 22:18

MurZik пісаў(а)COLON
Однако...........кого-то он все же принял...и зачёты поставил........ :) не такой он и зверь,как всем кажется,хотя поступил он вчера с обеими группами не очень красиво-народ был очень расстроен бесполезным торчанием возле кафедры почти 3 часа...........
скоро экзамен первый,а мы еще с зачетами никак справиться не можем....печально :(
Звер, ні звер, але такое паўтараецца не першы раз
Калі хочаш адпрацаваць яму занятак, ён гаворыць час у суботу - 9:30, ты чакаеш гадзіну-дзве, потым ён прыходзіць (калі прыходзіць) гаворыць, што ў яго няма часу і ідзе прэч. Безадказны, непунктуальны чалавек і выкладчык.

Мабыць ён не звер, людзі горш за жывёл.

Ніколь, калі Вы паглядзіце як здае 1 курс, то наўрад ці будзеце такой аднабокай. 7-8 чалавек здае з 1 разу. Што датычыцца наступных разоў, то гэта таксама не вельмі абсалютна, бо акрамя АП ёсць яшчэ экзамены, да якіх рыхтавацца трэба, а цяпер народу сдаваць (?) у сераду, калі ў пятніцу нямецкі. Крута, так?

Яшчэ адзін паказальны прыклад. Здае дзяўчына яму залік... Усё добра, ён ужо адкрывае залікоўку, піша "за...", потым глядзіць на ведамасць, штосьці падлічыў і аддае залікоўку, дзе напісана толькі "за..." з словамі "у наступны раз".

Звычайна, студэнты крытыкуют выкладчыка за тое, што ён ім не паставіў залік альбо паставіў нізкую адзнаку на экзамене. Я здаў, прычым здаў на такую халяву, што жах каму гаварыць. Тым не менш, гэты чалавек паабяцаў пры адніх умовах мне аўтамат. Я свае абавязкі выканаў, ён - не.

MurZik
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 64
ЗарэгістраваныCOLON 19.12.2006 1:30
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне MurZik » 02.06.2007 23:42

triller-ak пісаў(а)COLON
Тым не менш, гэты чалавек паабяцаў пры адніх умовах мне аўтамат. Я свае абавязкі выканаў, ён - не.
Думаю,он побоялся реакции масс.......такое не каждому понравилось бы.............
Апошні раз рэдагавалася 1 MurZik, усяго рэдагавалася 8 раз(а).

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 03.06.2007 16:28

Ну, па-першае, давайце не будзем канкрэцізіраваць: пра гэта сказалі Вы, а не я. Прашу, падпраўце, каб потым розных плётак не было. Справа не ў гэтым. Тут як раз выходзе праблема агульнай тэорыі права: амаральныя паводзіны могуць апраўдвацца правам. Гэта, канешне, так. Але і права можа "паццягваць" мараль да свайго узроўня і калі не фармалізаваць, то падтрымліваць такія паводзіны. Розніцы не было, як мне атрымоўваць залік - я бы яго атрымаў у рэшце рэшт. Другая праблема: хто цягнуў выкладчыка адказаць згодай на такую прапанову (заўвага: у нефармальных абставінах і не пад пісталетам), калі гэта магло яго скампраміціраваць. Канешне, потым ён сам мяняў умовы нашых вербальных дагавораў, але па кожнаму пункту я (і не толькі я) свае абавязкі выканаў. Канешне, я нічога не магу патрабаваць ад выкладчыка. Я магу патрабаваць адказнасці за свае словы звычайнага чалавека.

prettyfireball
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 30
ЗарэгістраваныCOLON 06.12.2006 19:54

Паведамленне prettyfireball » 03.06.2007 19:45

Да, ребята, вы возмущены, конечно, но по-моему, про Александрова смысла говорить особо нету. Забудьте лучше. У многих с ним проблемы. Он просто человек такой и все. Кто-то умеет с ним ладить, кто-то нет. У меня в свое время не очень получилось (он семинары вел по АП), но Ольга Ивановна на экзамене мне поставила оценку - 9, что было на 2 балла выше, чем он мне вывел за семестр. Так что ваши знания по АП, если они есть, будут оценены, пусть даже и не товарищем А.
А ведь здесь могла бы быть Ваша реклама... ))

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 1 і 0 гасцей