Как учиться на юрфаке. Советы бывалых.

Кожны дзень мы ідзем сюды, і, здараецца, спрабуем вучыцца... Вось аб тым, што з гэтага атрымліваецца тут і пішуць... :)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
MurZik
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 64
ЗарэгістраваныCOLON 19.12.2006 1:30
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне MurZik » 04.06.2007 0:08

triller-ak пісаў(а)COLONНу, па-першае, давайце не будзем канкрэцізіраваць: пра гэта сказалі Вы, а не я. Прашу, падпраўце, каб потым розных плётак не было. .
Не зусім разумею,што я павінна падправіць.І якія плеткі вы мелі наўвазе?Здаецца, увесь першы курс ведае аб гэтым выпадку.....і не з плетах,а з вашых,паважаны,вуснаў :)
Таму не трэба крыўдзіцца самаму і крыўдзіць астатніх........

Polishka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 858
ЗарэгістраваныCOLON 11.12.2006 11:13
CONTACTCOLON

Паведамленне Polishka » 04.06.2007 14:42

Мурзик, видно слова корректность и такт вам не знакомы..
triller-ak +1
Одна феечка очень любила крутить романы. У нее вообще было странное отношение к литературе...

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 05.06.2007 9:22

Считаю, что обещания нужно выполнять. Неважно, ЗА ЧТО, важно, что пообещал. Если забываешь, надо записывать )) Или скреплять договором, как доп. баллы, которые можно получить на Дне факультета ;))

А еще хочу сказать следующее. Неоднократно слышала жалобы студентов на то, что преподаватель не приходит вовремя или вовсе не приходит на повторные пересдачи. Подчеркну, что прежде всего и чаще всего (исключения - болезни и серьезные обстоятельства) студент сам виноват, что не сдал вовремя, зачастую из-за того, что надеялся на халяву, не посещал занятия и так далее, однако считаю, что процесс повторной сдачи должен быть организован достаточно четко, ведь несданные зачеты тоже имеют свойство накапливаться, и время надо рассчитывать... :( поэтому, имхо, хорошо поступают те преподаватели, которые назначают время пересдачи, причем об этом вывешивается объявление на кафедре и в это время преподватель приходит стопроцентно. Выгода обоюдная - и преподавтеля не достают звонками и просьбами, и студент может сориентироваться и подготовиться к определенному времени.
Всем удачи!!!

Самарын В.І.
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 113
ЗарэгістраваныCOLON 16.01.2007 15:07
АдкульCOLON з Менску
CONTACTCOLON

Паведамленне Самарын В.І. » 05.06.2007 12:15

А яшчэ давайце час пераздачы ўключаць у нагрузку выкладчыка.
Тады ён і будзе прыходзіць своечасова. А калі ён марнуе свой час у Х-ы раз, дык падладжвайцеся пад выкладчыка, які замест таго каб заняцца навуковай дзейнасцю павінны слухаць адказ, які зноў не адпавядае патрабаваням, бо студэнт лічыць гэты прадмет непатрэбным яму ў жыцці.
:evil:
Docendo discimus - Навучаючы, вучымся!

HLEB
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 120
ЗарэгістраваныCOLON 28.01.2007 2:17

Паведамленне HLEB » 05.06.2007 14:28

Во-первых, не в десятый, а во второй. Не надо ерничать.
Во-вторых, ответ может быть соответствовать и на зачете и на первой пересдачи. Не надо обобщать невезучих и двоичников.
В-третьих, кто Вам эту глупость сказал про студента, про предмет и про жизнь)
Опять же обобщения.

mira
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 422
ЗарэгістраваныCOLON 05.08.2005 20:05
CONTACTCOLON

Паведамленне mira » 06.06.2007 16:28

Прошли мы и КП, и АП у Александрова А.В. Могу спокойно уже сделать выводы. Абсолютно нормальный адекватный преподаватель, выдержанный. Принимать зачет у двух групп сразу с 13.00 до 22-23.00 и объективно опрашивать и оценивать и первого, и последнего, не срываясь от усталости (даже пошутить мог). И на семинарах поспорить можно было, без последствий на зачете :) Ведь в споре рождается истина, и студенты легче материал запомнят.
А то, что вы так плохо сдаете, может вы просто не учите?

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 22:47
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 07.06.2007 18:42

Заўважце, я сказаў, што ён прымае жорстка, так мабыць і трэба. Канешне, можа быць, што наш 1 курс самы тупы за ўсю гісторыю ЮрФака. Наконт ацэньвання: здавала, значыцца, аднагрупніца залік, перапісала (спісала) закон які быў па пытанню (дарэчы, дзяўчынка зусім не дурніца), расказала яго А. , а ён сказаў, што "у Вас няма глыбіні ведаў"...

Лана, больш не буду пра яго, а то самому ўжо непрыемна...
А он подумал: "Что же я отдам, чтоб освятить её погасшую улыбку?" ...

mira
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 422
CONTACTCOLON

Паведамленне mira » 13.06.2007 18:05

triller-ak пісаў(а)COLONКанешне, можа быць, што наш 1 курс самы тупы за ўсю гісторыю ЮрФака.
Никогда не говорите, что вы самые тупые, а то в итоге кого-нибудь в этом убедите. :)

Боська
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 724
ЗарэгістраваныCOLON 20.10.2005 0:37
АдкульCOLON з-пад Менску
CONTACTCOLON

Паведамленне Боська » 13.06.2007 19:26

mira пісаў(а)COLONНикогда не говорите, что вы самые тупые, а то в итоге кого-нибудь в этом убедите. :)
перш наперш вы рызыкуеце сябе ў гэтым на самай справе ўпэўніць
сор должен сидеть в избе (с)

adza
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 17
ЗарэгістраваныCOLON 23.02.2007 10:30
CONTACTCOLON

Паведамленне adza » 27.06.2007 15:27

как сдавать Ермоловичу В.И. ?
какие вопросы любит задавать и в каком количестве?
трэш маста

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 29.06.2007 13:12

Я здаў сэсію
Дарэчы, велмі крыўдна развітвацца са сваімі выдатніцка-бюджэтнымі амбіцыямі, але тым не менш
Ангельскі 7
Замежка 9
АТП 9
Славянка 7
расчараваўся наконт славянкі, але калі чалавек ведае на 9, тады ён на 9 і здасць, таму нечага люстэрка абражваць, калі сам крывы. Дзякуй усім выкладчыкам за тое, што чаму-небудзь яны мяне навучылі, пры чым кожны з іх...штосьці стаміўся я

"Ты устал от войны, твои дни сочтены, всё пропало, мой маленький Фриц..."

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 29.06.2007 15:24

2Трылер
Каб перайсці на бюджэт трэба каб з бюджэта кагосьці адлічылі. Калі нікога не адлічаць, то і месцаў не будзе. А вось пасрабаваць падаць заяву за зніжэнне аплаты магчыма. Можа пэўная капейка ў кішэні і застанецца. Віншую з заканчэннем

triller-ak
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 277
CONTACTCOLON

Паведамленне triller-ak » 30.06.2007 8:58

мне сказалі, што першакурснікам нават заяву падаваць нельга, больш таго, мне не далі 2 характырыстыкі, маўляў, ніхто ад першакурсніка заяву не разглядае
але па "о порядке перевода студентов и учащихся государственных учреждений, обеспечивающих получение высшего и среднего специального образования, с платного обучения на обучение за счет средств республиканского и (или) местных бюджетов" напісана: "6. В конкурсе могут участвовать обучающиеся за плату отлично успевающие студенты и учащиеся, достигшие высоких показателей в научно-исследовательской деятельности и общественной работе."

тут не сказана пра першы курс, как і ва ўсім палажэнні

дзякуй, дарэчы, за віншаванне.
"

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 30.06.2007 12:49

Не ведаю, хто Вам такое сказаў. Па мінулым годзе такая практыка была і напэўна будзе. А наконт характарыстыкі - звярніцеся да куратара.

mira
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 422
CONTACTCOLON

Паведамленне mira » 30.06.2007 14:45

triller-ak, если ты сдал все экзамены, и тебе закрыли зачетку, то ты уже 2 курс. И заявление писать должен "от студента 2 курса".

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 4 і 0 гасцей