Уголовка-вот что нас объединяет!

Кожны дзень мы ідзем сюды, і, здараецца, спрабуем вучыцца... Вось аб тым, што з гэтага атрымліваецца тут і пішуць... :)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Voloden,ka
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 151
ЗарэгістраваныCOLON 16.02.2007 17:27
АдкульCOLON Минск
CONTACTCOLON

Паведамленне Voloden,ka » 26.06.2007 15:29

Сергей Артурович, поздравляем вас с 600-м допісам..
А на форумах иногда столько полезного..
А насчет БГУ как училища, посмотрите сколько набираем на юрфак-это не избранные и не всегда сливки "золотой молодежи".. :evil:
Профбюро студентов юридического факультета

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 26.06.2007 16:09

2Валодзенька
Дзякуй за віншаванне.
А на форумах иногда столько полезного
Што Вы мелі на ўвазе?
А насчет БГУ как училища, посмотрите сколько набираем на юрфак-это не избранные и не всегда сливки "золотой молодежи"..
Ну набіраем гэта адна справа, вось каго і колькі адлічаем - другая. Таму, калі з 17 нездавальняючых адзнак чалавек 5 будзе адлічана - гэта добра. Не трэба быць вельмі добрым, або вучыш, або не.
А наконт "вяршкоў" - гэта іншая тэма. Звычайна яны даўно пракіслі

Voloden,ka
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 151
АдкульCOLON Минск
CONTACTCOLON

Паведамленне Voloden,ka » 26.06.2007 16:21

Прежде всего, узнаешь точку зрения других людей.. Очень важно знать чужие мнения..Еще, когда попадаешь в незнакомую ситуацию, можно почитать на форуме, проанализировать и сделать правильный выбор..
Насчет сливок и несливок: иногда в несливки случайно попадает капелька сливок и, получается, смешивается и прокисает. Так ведь тоже нельзя..
Например,человек очень хорошо учиться и вдруг.. пересдача-результат: Сатолин не подписывает заявление на пересдачу во время сессии, человек лишается стипендии на семестр и еще вообще никаких шансов на заселение.По-моему,это не есть хорошо!
Хоуг, я все сказал!

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 26.06.2007 16:34

Мы выходзім за тэму, але...
Сатолин не подписывает заявление на пересдачу во время сессии, человек лишается стипендии на семестр и еще вообще никаких шансов на заселение.
Вы ведаеце, што па Палажнню аб курсавых экзаменах (дасканала я не памятаю) перасдача ў час сесіі не дазваляецца. Давайце разважаць як юрысты. Чаму намеснік дэкана ЮРФАКА павінен ісці на парушэнне нормы, а студэнт ЮРЫСТ штурхае яго да гэтага. Калі патрэбны інтэрнат, то трэба ці вучыць, ці згаджацца на любую адзнаку. Але я разважаю як просты юрыст, амаль што па-кельзэнаўскі. Выкладчык не павінен думаць, якія вынікі будуць з-за таго, што хтосьці не здасць сесію.
Вы ж будзеце першым крычаць аб несправядлівасці, калі выкладчык вымесціць на Вас свой негатыў з-за таго, што на яго накрычаў кіраўнік, праблемы ў сям'і і г.д. Давайце і студэнты не будуць абцяжарваць нас сваімі праблемамі кшталту інтэрната, стыпендыі, пераэкзаменовак, цяжкога сямейнага становішча. (пад час экзамена, у іншы час і куратара - можна і патрэбна)

Voloden,ka
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 151
АдкульCOLON Минск
CONTACTCOLON

Паведамленне Voloden,ka » 26.06.2007 16:50

Сергей Артурович, тут вы правы.
Это действительно проблемы студента, но все же уголовка-единственный предмет, где столько пересдач, и посмотрите,как мало там средних оценок:или пан(9) или пропал(пересдача)-но ведь есть еще 4,5,6,7.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 26.06.2007 18:40

Але ж Мікалай Аляксеевіч унікум і такія моманты ў яго бывалі і раней (з групы 5 здаўшых). Тым больш, што ён звальняецца з факультэта, пераходзячы на пасаду намесніка дырэктара Навукова-практычнага Цэнтра пры Пракуратуры. Можа гэта развітальны акорд :) . А можа студэнты былі тупейшыя за бот.

L1Ghter
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2438
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 6:39
АдкульCOLON Пустоверть

Паведамленне L1Ghter » 26.06.2007 23:55

БДУ ўжо не універсітэт - а вучылішча.
апладысменты стоячы!!!
адна справа, вось каго і колькі адлічаем - другая.
а каго і колькі ЮРЫСТАЎ факультэт выпускае...
а яшчэ вы, як ніхто іншы тут пацвердзіце каго і колькі выпускаюць іншыя вышэйшыя юрыдычныя навучальныя установы.
Але я разважаю як просты юрыст, амаль што па-кельзэнаўскі.
вось за кроплю кельзенаўскага нарматывізму вы мне і падабаецеся!
как мало там средних оценок:или пан(9) или пропал(пересдача)-но ведь есть еще 4,5,6,7.
гады 4 таму на дошцы аб'яваў знаходзілася добрая паперка з "критериями оценок успеваемости студентов высших учебных заведений по 10б. системе".
раю знайсці і пачытаць. калі нарматывісцкі ёй кіравацца, то выдатных адзнак будзе штукі 3-4.. на ўвесь курс. Па ЛЮБЫМ прадмеце, нават неюрыдычнага профілю.
you should never underestimate the predictability of stupidity. (с) Bullet-Tooth Tony
...так уж и невиновен (с) В.С. Абакумов

Волчонок
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 91
ЗарэгістраваныCOLON 31.12.2006 2:03
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне Волчонок » 27.06.2007 0:57

Мне кажется, такое отношение к студентам (точнее, к их знаниям в области уголовного права, потому что в общем к студентам отношение там прекрасное) преподавателей кафедры уголовного права связано с тем, что незнание сего предмета может обернуться большой бедой для людей, судьба которых будет в руках такого специалиста. С этим подходом трудно не согласиться.
Людям отдать то, что нажил,
Не откажи.
И получить, что заслужил,
Не откажи. (с)

Voloden,ka
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 151
АдкульCOLON Минск
CONTACTCOLON

Паведамленне Voloden,ka » 27.06.2007 15:05

Каждый предмет нужен и важен!
На мой взгляд, даже знания и прерасный ответ не гарантируют отграничение от большой беды простых людей в будущем. Иногда судьями являются такие люди,что волосы на голове встают. в семье не без урода!
А если человек не видит себя в уголовном праве..Учить :?: и учить?

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 27.06.2007 15:50

Ну ёсць такі элемент як прафесійная рэўнасць. Маўляў усё лухта, а вось Агульная тэорыя права і яшчэ Гісторыя палітычных і прававых вучэнняў - гэта САМЫЯ патрэбныя прадметы. А там цывільнае і грамадзянскае - і так вывучыць магчыма.
Я ўжо значны час чую ад практыкаў папрокі ў тым, што мы кепска рыхтуем. Збіраюся штосьці напісаць, пэўны артыкул я ўжо выклаў у бібліятэку.
Пад час вучобы закладваюцца асновы. Не думаю, што практык будзе чытаць тэарэтычныя рэчы. І пайшлі гуляць забабоны, якія былі недавучаны пад час вучобы.
Калі мы юрысты, то павінны выконваць правілы.

Voloden,ka
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 151
АдкульCOLON Минск
CONTACTCOLON

Паведамленне Voloden,ka » 27.06.2007 16:48

Но ведь плох тот практик, что не читает теории! Как ему развиваться?
Я думаю, что у каждого студента лежит душа к чему-то своему, а не ко всему в общем..Привязывая к уголовке-ну не могу я идеально ее знать и пока я не во всем разбираюсь, ну не люблю я Ее, Сергей Артурович! Так что мне, сразу на пересдачу?

Voloden,ka
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 151
АдкульCOLON Минск
CONTACTCOLON

Паведамленне Voloden,ka » 27.06.2007 16:49

Самая простая Истина постигается позже всего! (Фейербах) :)

Siabra
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 60
ЗарэгістраваныCOLON 26.06.2007 22:16
АдкульCOLON Там, дзе бор шумiць сасновы, б'ецца хвалямi Уша...

Паведамленне Siabra » 28.06.2007 0:24

Звесткі аб пераздачах даволі цікавыя, але, грунтуючыся толькі на колькасці людзей, якія не здолелі здаць экзамен, нельга сказаць, як Мікалай Аляксеевіч яго прымаў!
Хто-небудзь можа прывесці некалькі пытанняў, пасля якіх людзям ставілі пераздачу!
Я памятаю чутку наконт спадара Бабія: ён, маўляў, ставіў двойкі на дзяржаўным экзамене! Гісторыя была такая. На пытанне аб формах віны студэнт адказаў наступнае: "Існуе тры формы вінны: наўмысная, па неасцярожнасці і па нядбайнасці". Пасля гэтага Мікалай Аляксеевіч паставіў двойку!
Вы лічыце гэта несправядлівым??? А я цалкам згодзен, і ў гэтай сітуацыі, калі яна сапраўды мела месца, іншай адзнакі ня варта было і чакаць!
Rem tene - verba sequentur!!!
Трымайся сутнасці - словы знойдуцца!

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 28.06.2007 7:59

Я адпраўляю на перасдачу за няведанне наступных пытанняў:
паняцце АТП;
паняцце (любое, але навуковае) і прыкметы права;
паняцце (любое) і прыкметы дзяржавы.

Калі студэнт не ведае гэтага, то ён не ведае курса.
Ёсць пытанні, якія трэба ведаць ў стане самага цяжкога п'янства

Siabra
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 60
ЗарэгістраваныCOLON 26.06.2007 22:16
АдкульCOLON Там, дзе бор шумiць сасновы, б'ецца хвалямi Уша...

Паведамленне Siabra » 28.06.2007 11:55

І шмат такіх, што не могуць даць адказы на гэтыя пытанні???
Rem tene - verba sequentur!!!
Трымайся сутнасці - словы знойдуцца!

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 1 і 0 гасцей