База данных "Лучшие студенты и выпускники юрфака"

Кожны дзень мы ідзем сюды, і, здараецца, спрабуем вучыцца... Вось аб тым, што з гэтага атрымліваецца тут і пішуць... :)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Bazooka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 523
ЗарэгістраваныCOLON 08.09.2007 11:41
АдкульCOLON Моя родина там, где есть свобода (с) Т. Джефферсон

Паведамленне Bazooka » 05.04.2011 22:48

Ее, уважаемый (-ая). Вы поистине умеете раздражать людей.
Мне действительно неизвестна личность создателя. Даже если я и обратил на нее внимание, сомневаюсь, что там дело рук одного человека. По-моему, работала команда. Не спорю, что работала неплохо, определенный результат мы уже имеем.
Но! разве есть что-то плохое в моих словах о необходимом совершенствовании??

поговорить с создателем, до сих пор не знаю, кстати, каким, лень поднимать тему, -- мне да и Янтарю ,честно говоря,наверное, особо времени не будет.

И очень зря Вы так о форуме. Как-раз таки это и есть-разговор в глаза.именно так.моя позиция всем видна тут.и не только комитету СКО, так же? это общественный форум.

все пишут то,что хотят. и то,что думают.
я-не исключение.
свободно мыслить не запретите.
удачи!
It's not personal. It's strictly business

509
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 66
ЗарэгістраваныCOLON 28.12.2009 21:37
CONTACTCOLON

Паведамленне 509 » 06.04.2011 14:34

Я, сказаць па праўдзе, не згодны з першапачатковай пазіцыяй аўтара дадзенай тэмы. Пазіцыя аўтара - пазіцыя спажыўца. Кожны кандыдат у базу праходзіў праз камісію, у складзе якой быў, наколькі мне вядома, А.В. Шыдлоўскі. Ніхто "проста так" дадзеную базу не рабіў. Аўтару напэўна неабходна сфармуліраваць свае заўвагі да арганізатараў базы, арганізатары разгледзяць і прымуць рашэнне па ўдасканальванню. Падымаць дадзеную тэму і пачынаць з крытыкі - некарэктна.

Ідэя базы добрая, хай яна спачатку будзе такая, думаю іншыя студэнты таксама захочуць па меры яе папулярызацыі быць там, іх уключаць і так аб'ектыўна база будзе станавіцца лепей. Гэта добрае пачынанне СКА, хачу выразіць удзячнасць стваральнікам.

І мне не спадабалася узгадванне М. Колесавай ў дадзеным топіку як у падцверджанне сваіх аргументаў - гэта глупа ўвогуле. І Машы таксама гэта не падабаецца, таму яшчэ раз прашу, вядзіце сябе больш карэктна.
Кого судишь?
В надежде на чудо все равны
Но время сражаться за тех, кого любишь, не уточняя цены (с) ЮЮ

leia_s
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29
ЗарэгістраваныCOLON 29.09.2007 14:47
АдкульCOLON Baranavichy-Minsk
CONTACTCOLON

Паведамленне leia_s » 06.04.2011 15:17

Всё, что происходит в этой ветке, напоминает глупую демагогию и придирание к словам.
И так - на каждом белорусском форуме ((

Yuliya
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 72
ЗарэгістраваныCOLON 27.10.2007 20:59
АдкульCOLON ЮФ
CONTACTCOLON

Паведамленне Yuliya » 06.04.2011 16:43

А я вось не пагаджуся наконт некарэктнасці крытыкі на форуме. Калі праблема існуе - чаму яе трэ хаваць у кабінэтах???
Наколькі мне стала вядома, у мінулым годзе лепшых выпускнікоў выбіралі... кіраўнікі студэнцкіх органаў самакіравання, ака - старшыні савета стараст, прафкама, СЯА і СНС (калі я памыляюся - прашу мяне паправіць, але ж размаўляла з самімі "выбаршчыкамі"). І так, каардынацыя ажыцяўлялася А.В.Шыдлоўскім, ад якога, ізноў жа па словах "выбаршчыкаў", і залежыла канчатковае рашэнне.
Але справа не ў тым. Нікоім разам не ў бок тых, каго выбралі альбо не выбралі, але ж... Прабачце, мне не зусім зразумела, як студэнты 2-3-4 курсаў (старшыні органаў самакіравання, якія (па палажэнню ж, так?) ажыцяўляюць працэс выбрання) могуць дасканала ацаніць, напрыклад, дасягненні ў намінацыі "навука"? Бо студэнт можа мець адну навуковую публікацыю, але ж ТАКУЮ, што потым хопіць на абарону Phd (і ў многіх ВНУ ЕЗ такая практыка існуе). А другі мае 5 публікацый на восеньскіх канферэнцыях БДУ, на якіх публікуюць УСІХ. І што з таго???? Ізноў жа, дадзеныя, якія падаюцца канкурсантамі. Хто ажыцяўляе праверку? Ізноў студэнты 2-3-4 курсаў (так, малайчынкі, дабіўшыяся пасад "студэнцкіх кіраўнікоў", але ў некаторых выпадках – і толькі) ???
Ізноў жа, пра ініцыятыўнасць. Злаўлю на слове спадарыню Стёшу, пэўна, блізкую да гэтай кухні: “Я знаю, что как минимум половина находящихся в Базе студентов не подавали сами свою заявку, а их включили туда без их ведома. Только после состоявшегося заседания экспертной комиссии некоторые об этом узнали.” Дык што ў нас атрымліваецца? Існуе Палажэнне, згодна з якім намінацыя ажыцяўляецца на аснове анкет (+ шмат дакументаў). (Так , я зараз паглядзела, намініраваць могуць і органы студсамакіравання, але што ж, бяз ведама “намінанта”? І як жа, мне цікава, яны набудуць усе неабходныя дакументы?...:oops: )
Альбо гэта паддыванны конкурс, у якім наяўнасць заяўкі не так ужо і абавязкова??? :evil:
Прабачце, калі грубавата выйшла, але ж ... ](*,)
Все, чего я хотел, - это согласия с моими желаниями после конструктивной дискуссии. (с) У.Черчилль

509
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 66
CONTACTCOLON

Паведамленне 509 » 06.04.2011 18:34

Ведаеце залатое правіла "калі хочаш пакрытыкаваць - пачынай з хвалы" ? :)
Наколькі мне стала вядома, у мінулым годзе лепшых выпускнікоў выбіралі... кіраўнікі студэнцкіх органаў самакіравання, ака - старшыні савета стараст, прафкама, СЯА і СНС (калі я памыляюся - прашу мяне паправіць, але ж размаўляла з самімі "выбаршчыкамі"). І так, каардынацыя ажыцяўлялася А.В.Шыдлоўскім, ад якога, ізноў жа па словах "выбаршчыкаў", і залежыла канчатковае рашэнне.
Што Вы зараз маеце на ўвазе?! У мінулым годзе базы не існавала, як я разумею, таму як гэта адносіцца да сёняшняй базы?!

Нікоім разам не ў бок тых, каго выбралі альбо не выбралі, але ж... Прабачце, мне не зусім зразумела, як студэнты 2-3-4 курсаў (старшыні органаў самакіравання, якія (па палажэнню ж, так?) ажыцяўляюць працэс выбрання) могуць дасканала ацаніць, напрыклад, дасягненні ў намінацыі "навука"? Бо студэнт можа мець адну навуковую публікацыю, але ж ТАКУЮ, што потым хопіць на абарону Phd (і ў многіх ВНУ ЕЗ такая практыка існуе). А другі мае 5 публікацый на восеньскіх канферэнцыях БДУ, на якіх публікуюць УСІХ. І што з таго???? Ізноў жа, дадзеныя, якія падаюцца канкурсантамі. Хто ажыцяўляе праверку? Ізноў студэнты 2-3-4 курсаў (так, малайчынкі, дабіўшыяся пасад "студэнцкіх кіраўнікоў", але ў некаторых выпадках – і толькі) ???
Вось Вам і "але ж". Заўсёды ва ўсіх конкурсах амаль ва ўсіх арганізатараў усю чорную работу робяць тыя, якім дастаецца зараз ад спажыўцоў дадзенай веткі. Ну не будзе, скажам, А.В. займацца аналізам усёй дзейнасці студэнтаў, гэта нармальна, бо ёсць справы і важнее.
Як правільна заўважылі, большасць з тых, хто зараз у базе былі намінантамі на конкурс студэнт года - і я, і Вячорка,і Навіцкі, і Далгова куды дакументы мы падавалі самі
З'явілася ідэя базы - нас туды і ўкінулі, у мяне асабіста пыталі пра гэта я даў згоду, з'явілася база, працуйце далей і удасканальвайце

Што датычыцца канкрэтных асоб, то тое, што яны не падалі заяўкі - у першую чаргу гэта ІХ ПРАВА. і абвінавачваць у гэтым арганізатараў не бачу аніякіх падстаў. Арганізатары ведаюць тых, хто з імі калісьці працаваў і ім прапанавалі залезці ў базу, вось і ўсё.

Я ведаю як мінімум 3 чалавекі з майго курса, знаходжанне якіх першапачаткова ў дадзенай базе дало б мне падставу ўвогуле не ўдзельнічаць. Але ім або гэта непатрэбна, або яны маюць меньш дыпломаў напрыклад... і паверце, ад дадзеных абмеркаванняў ім лепей не становіцца.

Крытэрыяў выдзялення лепшых можа быць шмат, але ні адзін немагчыма зрабіць абсалютна аб'ектыўным. База, я ўпэўнены будзе дапаўняцца і большасць сапраўды "лепшых" будуць там.

А калі Вам не падабаецца - дык прыйдзіце і сваёй працай дапамажыце зрабіць гэты працэс больш аператыўным.
Кого судишь?

Bazooka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 523

Паведамленне Bazooka » 06.04.2011 20:01

Дзякуй спадарыні Юліі за тое, што яна не хоча хаваць праблему некуды, а хоча яе абмяркоўваць.
Але ж, стамляюся гаварыць аб адным і тым жа.
ака - старшыні савета стараст, прафкама, СЯА і СНС (калі я памыляюся - прашу мяне паправіць, але ж размаўляла з самімі "выбаршчыкамі").
Так, я пагаджуся. Вельмі праблемны момант.
І, адкрыйце вочы і пагадзіцеся - гэта адбываецца НЕ без суб'ектывізму. Студэнты адзін з адным маюць справу, неяк жа размаўляюць..Ну, гэта зараз не галоўнае...На жаль, мае словы завярнулі некуды ў дэмагогію.І канструктыўнай крытыкі не адбылося..Людзі, мае даражэнькія, а як жа вы збіраецеся працаваць і далей, калі ніводнае слова ніяк не ўспрымаеце?..эх..

І, тады ўжо, калі дазволіце, яшчэ заўвага: гляджу зараз Палажэнне. Юлія, памыляецеся трошкі: усе органы студэнцкага кіравання ўдзельнічаюць, акрамя СНС. Вось неяк так дзіўна адбываецца - намінацыя "Навука", тая ж, мабыць, мае нейкае дачыненне да Студэнцкага Навуковага Савета, а прадстаўнікі -студэнты з СНС, выходзіць, адсутнічаюць...Таксама падалося дзіўным..Але ж,калі яны ўдзельнічаюць насамрэч,--папраўце. Усяго не магу ведаць.

Ну да гэта не самае галоўнае. Тут ё праблемы. І іх трэ вырашаць. А не хавацца за спіны і не пераводзіць тэму...

Yuliya
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 72
ЗарэгістраваныCOLON 27.10.2007 20:59
АдкульCOLON ЮФ
CONTACTCOLON

Паведамленне Yuliya » 07.04.2011 1:55

509 пісаў(а)COLON
Што Вы зараз маеце на ўвазе?! У мінулым годзе базы не існавала, як я разумею, таму як гэта адносіцца да сёняшняй базы?!

Адказваю чаму так) У сённяшняй базе, наколькі я разумею, як раз і есць лідэры намінацый: як мінулага, так і цяперашняга года. І ўпэўнена, што правілы выбараў не змяніліся. (калі не так - выпраўце).
509 пісаў(а)COLON Вось Вам і "але ж". Заўсёды ва ўсіх конкурсах амаль ва ўсіх арганізатараў усю чорную работу робяць тыя, якім дастаецца зараз ад спажыўцоў дадзенай веткі. Ну не будзе, скажам, А.В. займацца аналізам усёй дзейнасці студэнтаў, гэта нармальна, бо ёсць справы і важнее.
Згодна. Але ж, калі так, мабыць трэ прыцягнуць шчэ каго "у тэме"? Прабачце, але ж не адзіны А.В. працуе са студэнтамі на факультэце.
509 пісаў(а)COLON А калі Вам не падабаецца - дык прыйдзіце і сваёй працай дапамажыце зрабіць гэты працэс больш аператыўным.
Паважаны спадар 509, я 5 год адпрацавала ў сістэме студэнцкага самакіравання. І кашу гэтую я ведаю не з пятага боку. Паверце, справа зусім не ў аператыўнасці працэса... :(
Апошні раз рэдагавалася 1 Yuliya, усяго рэдагавалася 7 раз(а).
Все, чего я хотел, - это согласия с моими желаниями после конструктивной дискуссии. (с) У.Черчилль

Bazooka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 523

Паведамленне Bazooka » 07.04.2011 10:13

Тут не трэба нічога пісаць. Не трэба шмат слоў.
Yuliya пісаў(а)COLON У сённяшняй базе, наколькі я разумею, як раз і есць лідэры намінацый. І ўпэўнена, што правілы выбараў не змяніліся. (калі не так - выпраўце).
Так!
Yuliya пісаў(а)COLONЗгодна. Але ж, калі так, мабыць трэ прыцягнуць шчэ каго "у тэме"? Прабачце, але ж не адзіны А.В. працуе са студэнтамі на факультэце.
Так!!
Yuliya пісаў(а)COLONПаважаны спадар 509, я 5 год адпрацавала ў сістэме студэнцкага самакіравання. І кашу гэтую я знаю не з пятага боку. Паверце, справа зусім не ў аператыўнасці працэса... :(
Так!!!

Лепей не скажаш.
Ад сябе: і вы мне кажаце, што ў нас 1 спартсмен, 1 навуковец??? Не веру. Як цяжка, калі ўсе пераходзяць на асобы і не бачаць праблемы(((( БАЗА!! Пачытайце, шаноўнае спадарства. Павінна быць шмат студэнтаў. Так, шмат - лепшых, не ўсіх наогул. Мы павінны ганарыцца сваімі студэнтамі --А не хаваць іх.

закідайце мяне каменнем. але ж я пры сваей думцы. дух карпаратыву Жыве)))

Лейзер А. Г.
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29
ЗарэгістраваныCOLON 30.03.2011 15:04
АдкульCOLON Православное Царство

Паведамленне Лейзер А. Г. » 07.04.2011 16:21

Отличная идея. Было бы неплохо, если будет реализован открытый доступ к нему. Также, я думаю, надо поставить вопрос о создании такой же базы для профессорско-преподавательского состава с перечислением имен, контактной информации, списками трудов.
Блаженны нищие духом, ибо их есть Царство Небесное.

509
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 66
CONTACTCOLON

Паведамленне 509 » 07.04.2011 20:22

дык ёсць жа інфа амаль пра ўсіх і так на сайце
Кого судишь?

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі