Дзейнасць СНС

Кожны дзень мы ідзем сюды, і, здараецца, спрабуем вучыцца... Вось аб тым, што з гэтага атрымліваецца тут і пішуць... :)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
leia_s
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29
ЗарэгістраваныCOLON 29.09.2007 14:47
АдкульCOLON Baranavichy-Minsk
CONTACTCOLON

Дзейнасць СНС

Паведамленне leia_s » 30.05.2011 17:22

На сайце юрфаку з'явілася навіна аб сустрэчы з прадстаўнікамі Вышэградскага фонду, якая адбылася 18 траўня 2011 года.
"18 мая 2011 г. члены Студенческого научного совета и другие заинтересованные студенты факультетов посетили презентацию..."
А якім чынам менавіта іншыя зацікаўленыя студэнты даведаліся аб гэтай сустрэчы? Я, напрыклад, таксама такі зацікаўлены студэнт, але інфармацыі аб сустрэчы я не знайшла, каб была магчымасць прысутнічаць на ёй. І не толькі я, шмат іншых студэнтаў юрфаку было бы гэта цікава.
"Также были предложены некоторые новшества, Петр Вагнер с удовольствием пообещал воплотить их в жизнь. К примеру, издание специального буклета со всеми ВУЗами стран вышеградской группы, чтобы наши студенты имели конкретный перечень, из которого можно выбрать, а не самостоятельно перерабатывать множество страниц «всемирной паутины»." Вось-вось, чым і займаюцца нашыя студэнты, дык гэта сёрфінгам інтэрнэту і камунікацыяй паміж сабою, каб што-небудзь даведацца. Пытанне: дзе можна знайсці гэты буклет? У пакоі спадарыні Крупенінай?
І напрыканцы я хачу падзякаваць арганізацыі СНС за магчымасць убачыць матэрыял аб сустрэчы на сайце. Вялікая верагоднасць таго, што ніхто ўвогуле не даведаўся б аб гэтай праграме.

Лейзер А. Г.
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29
ЗарэгістраваныCOLON 30.03.2011 15:04
АдкульCOLON Православное Царство

Паведамленне Лейзер А. Г. » 31.05.2011 18:41

Ну, если мы начали говорить о вышеградской четверке, то надо поговорить и о ее "шестерках", которые, похоже, потеряли и честь, и совесть.

Многие ведь еще помнят, как эта четверка высказывалась о ситуации в РБ.

http://www.interfax.by/news/belarus/87653

А вот все эти программы сотрудничества наводят на нехорошие мысли. Разброд и шатания в нашем царстве, когда каждая группировка старается застолбить свои интересы в ущерб не только гражданам, но и общим ценностям нашей страны. Печально...
Блаженны нищие духом, ибо их есть Царство Небесное.

leia_s
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29
CONTACTCOLON

Паведамленне leia_s » 31.05.2011 19:02

Я мяркую, што добрая адукацыя адпавядае каштоўнасцям нашай дзяржавы. Калі ў краіну вернецца спецыяліст з магістарскай ступенню еўрапейскага ўзроўню, усім будзе толькі на карысць.
А інтарэсы заўсёды прысутнічаюць, у кожнай справе. Трэба іх разумець і абараняць свае.

Bazooka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 523
ЗарэгістраваныCOLON 08.09.2007 11:41
АдкульCOLON Моя родина там, где есть свобода (с) Т. Джефферсон

Паведамленне Bazooka » 15.06.2011 12:56

Я полагаю, что вправе ответить на поставленные здесь вопросы, коллеги.

Во-первых, хочу поблагодарить автора темы за то, что следит за новостями на сайте и, в частности, новостями из жизни науки. В очередной раз подтверждается, что они пишутся ребятами не зря. В очередной раз подтверждается, что интерес к науке не иссякнет :!:

Во-вторых, стоит вопрос о том, кто был. На самом деле уже нет смысла поднимать прошлое, честно говоря, насколько мне известно, информация поступила очень и очень оперативно.

:idea: Однако достоверно Вам скажу, что вся информация, получаемая СНС на таких встречах (иных научных мероприятиях), сразу же поступает на сайт (полагаю, администрация сайта не даст соврать). Деятельность СНС отличает прозрачность, потому такие мероприятия, как правило, становятся достоянием общественности (принцип гласности соблюден :) Например, тот же материал о встрече с немцами http://www.law.bsu.by/news/?3771 или же о стипендиальных фондах http://www.law.bsu.by/content/?4271 (Корея), http://www.law.bsu.by/news/?4554 (Польша)...международные олимпиады...http://www.law.bsu.by/news/?4179_7

Потому считаю некорректным сообщение о том, что "у пакоі спадарыні Крупенінай знайсці буклеты". Калі б яны там былі, з упэўненасцю магу сказаць, што спадарыня Крупеніна ўжо даўно б зрабіла з яго скан ды ён быў на сайце...

Напрыканцы, яшчэ раз вялікі дзякуй за ўвагу да дзейнасці Студэнцкага Навуковага Савету ды за тое, што не застаецеся абыякавымі да навукі!

Поспехаў Вам на шляху Вашых даследванняў!
It's not personal. It's strictly business

leia_s
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29
CONTACTCOLON

Паведамленне leia_s » 15.06.2011 13:21

Так, згаджуся з вамі, інфармацыя аб стыпендыях і алімпіядах на сайце адлюстроўваецца загадзя. Але ж што тычыцца сустрэчы з прадстаўнікамі Бундэстага і Варшаўскага фонду, на сайце адсутнічала інфа аб магчымачці прысутнічаць на тых сустрэчах.
Я прапаноўваю такую інфармацыю вывешваць на галоўнай старонцы загадзя, каб была магчымасць планаваць - прыйсці ці не на сустрэчу.
Дзякую за ўвагу:)

Bazooka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 523

Паведамленне Bazooka » 15.06.2011 13:27

Пагадзіцеся, калі інфармацыя, як звычайна, паступае ад кіраўнікоў праграмы за дзень да сустрэчы...гэта даволі цяжка.
таму і было вырашана інфармаваць аб выніках сустрэчы.

Пагадзіцеся, гэта значна лепш, чым нічога. Я не буду казаць, аднак усе ведаюць, што бываюць мерапрыемствы, якія праходзяць "за закрытыми дверями"...Маю на ўвазе далека не навуковага характару..І не тое, што інфармавання аб іх планаванні - інфармавання аб іх выніках не бывае..

А калі будуць выпадкі своечасовага інфармавання, што дазволіць вывесіць аб'яву для ўсіх жадаючых на сайце -- дык я ж толькі "за" :)

leia_s
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 29
CONTACTCOLON

Паведамленне leia_s » 15.06.2011 20:26

Я супраць такіх закрытых мерапрыемстваў.
Вядома, што закрытыя эліты выраджаюцца самі ў сабе (прыклад - савецкая наменклатура). Роўныя магчымасці - знакаміты лозунг сучаснага грамадства... )

Bazooka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 523

Паведамленне Bazooka » 16.06.2011 21:42

Сапраўды.
Я спадзяюся, Вашыя словы будуць пачутыя кіраўніцтвам усіх студэнцкіх арганізацый... :wink:

Bazooka
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 523

Паведамленне Bazooka » 21.10.2012 18:15

В данный момент, насколько мне известно, именно члены СНС совместно с оргкомитетом преподавателей готовят свой важнейший ежегодный проект - Международную научную конференцию студентов, магистрантов, аспирантов.

Работа кипит вовсю. Она всегда остается "за кадром", а между тем это происходит каждый год. И далеко не многим людям известно о роли этих ребят в подготовке к такому масштабному мероприятию - от обработки почты до встречи на вокзалах и заселению... Потому хотелось бы поблагодарить ребят за нелегкий, но от того не менее заметный труд, и пожелать им успехов в дальнейшем деле !..

Когда-то на факультете, несколько лет тому, перешли к такому пути, что из всех студенческих организаций именно СНС занялся подготовкой этой конференции (конечно, не умаляю роли преподавателей!) и, по-моему, это справедливо. Т.к. у каждого должно быть свое направление работы. Именно тогда работа будет эффективной. Потому пожелаю СНС работоспособности, новых научных и организационных идей и успешности в их осуществлении!

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 1 і 0 гасцей