здрада №1

Тэрыторыя беларускамоўнай Суполкі

МадэратарыCOLON Боська, Loki

BUTTON_POST_REPLY

ці здраджвалі вы калі-небудзь сваёй дзяўчыне(хлопцу)

так, і лічу гэта нармальным
3
23%
так, але перажываю
3
23%
не, але калі спатрэбіцца - здраджу
1
8%
не, лічу гэта недапусцімым
6
46%

Усяго галасоўCOLON 13

Loki
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 600
ЗарэгістраваныCOLON 31.10.2005 8:27
CONTACTCOLON

Паведамленне Loki » 19.12.2006 12:27

Неточка пісаў(а)COLONХлопцы, я ўражана! Сапраўды! Мяне толькі адно цікавіць: ці добра вы падумалі, ці ўсі падзеі свайго жыцця перагледзелі, перш чым так упэўнена напісаць такія словы.
Што датычыцца здрады дзяўчыне, сябру, Радзіме, то я добра падумаў. Іншыя спосабы здрады мне нешта ў галаву зараз не ідуць...
Неточка пісаў(а)COLON Не, я згодна з тым, што здрада - гэта недапушчальна, дрэнна, нізка, непрыгожа, ... і г.д. Але я, на жаль, не магу сказаць так пра сябе. Я імкнуся да гэтага, несумненна, працую над сабой, аднак... чалавеку ўласціва рабіць памылкі. Ён ведае, што апасля будзе шкадаваць, праклінаць сябе, прасіць прабачэння, але здараюцца у жыцці такія хвіліны, калі розум за дзеяннямі не паспявае (альбо проста не хоча гэта рабіць). Так было і са мной...(Хаця слова "здрада" у адносінах да гэтага выпадку ўжыта не ў самым прамым сэнсе.) О, як сорамна было мне апасля , асабліва калі ўлічыць, што па істоце сваёй я чалавек прамы і хлусіць не люблю, да і не ўмею. Як цяжка было глядзець у дарагія мне вочы і не мець магчымасці адвесці позірк, бо гэта адразу б мяне выдала. Я не мела права расчараваць Яго, бо Ён верыў мне больш, чым сабе... Ужо больш як паўгода таму шляхі нашы разышліся зусім па іншых прычынах, але Ён да гэтага часу нічога не ведае, а мне ўсё гэтак жа сорамна. І ўсё роўна я не магу з упэўненнасцю сказаць, што я нікому ніколі больш не здраджу, бо, як кажуць, "от сумы и тюрьмы..."(не ведаю, як "сума" па-беларуску, "торба" хіба?). Я магу толькі да гэтага імкнуцца... Дарэчы, тычыцца гэта не толькі адносін паміж хлопцам і дзяўчынай. Таму, калі вы сапраўды ніколі нікому не здраджвалі, то вам ёсць чым ганарыцца. А мабыць, уся справа ў тым, што мы па-рознаму разумеем паняцце "здрада"? Бо здрадзіць можна не толькі фізічна, але і ў думках, можна зрабіць гэта ненаўмысна альбо ў стане самага сапраўднага афекту...
Я не кажу, што дакладна ведаю, быццам ніколі нікому не здраджу, але проста я так лічу :)
Здрада ненаўмысна і ў стане афекту (цікава, гэта як? :)) за сапраўдную здраду не лічыцца.
Сообщение заговорено!
Модерирование оного сообщения приведет к половому бессилию и неизлечимым венерическим заболеваниям.

Moorray
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1419
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 10:50
АдкульCOLON Черррнобыльские вересковые пустоши. 315 км. на юго-восток... на Истинный Полдень.
CONTACTCOLON

Паведамленне Moorray » 19.12.2006 13:19

Ніколі не здраджвала таму, каго кахаю. Як і ён мне - упэўнена ў гэтым. Так, лічу здраду нечым брыдкім і зусім непрыгожым- таму што калі нехта табе паверы, то такім чынам ты яго ашукваеш... Маю на увазе тую здраду, аб якой гаварылася на той старонцы ("яна толькі з ім, а ён - задавальняе сваі... хм... патрабаванні лібіда з іншай")

джеки чан
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 134
ЗарэгістраваныCOLON 17.11.2006 22:35
АдкульCOLON China

Паведамленне джеки чан » 25.12.2006 4:30

мяне здзіўляе вашая катэгарычнасць - "ніколі", "нікому"... смешна робіцца. ведаем такіх - спачатку клянуцца ў вечным каханні, а потым з першым сустрэчным...
як кажа мой знаёмы - на 100% упэўненыя толькі дурні.
опачки

Волчонок
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 91
ЗарэгістраваныCOLON 31.12.2006 2:03
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне Волчонок » 10.01.2007 19:18

Здаецца, Джеки Чан мае рацыю: нiхто з нас ня ведае, што будзе праз некалькі хвілін, а мы сцвярджаем, што ніколі і нікому. Жыцце - не такая рэч, у якой можна загадаць наперад. Тым больш, нажаль, нельга быць упэўненым у іншых.
Адносна мяне: не магу прыняць удзел у апытанні, бо не падабаецца не адзін з прапанованных адказаў. Мабыць, лічу здраду недапусцімай, але ж...
Чалавек мае якасць адказваць болем на боль, упэўнены, што так будзе лягчэй з ею справіцца.
Людям отдать то, что нажил,
Не откажи.
И получить, что заслужил,
Не откажи. (с)

L1Ghter
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2438
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 6:39
АдкульCOLON Пустоверть

Паведамленне L1Ghter » 10.01.2007 20:22

паспрабую вось такое пытанне "ў народ". А як павінны адчуваць сябе чалавек, які здраджвае іншаму(наўмысна), але німа аніякіх шансаў даведацца пра гэтую здраду нікому...
з.ы. пакуль што ніводны адказ мне не блізкі =) Бо магу недарэчна сказаць "так, але лічу гэта недапушчальным :oops: "
you should never underestimate the predictability of stupidity. (с) Bullet-Tooth Tony
...так уж и невиновен (с) В.С. Абакумов

Волчонок
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 91
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне Волчонок » 10.01.2007 20:36

Лічу, у такім выпадку усе залежыць ад чалавека. Мабыць, есць такія людзі, якія здольны здейсніць здраду, калі аб гэтым ніхто не даведаецца, і нават не пакрывіцца, але хочацца спадзявацца, іх не большасць. Ад таго, што такі учынак застанецца толькі на сумленні гэтага чалавека, здрада не перастане быць здрадай.
Не откажи.
Не откажи. (с)

Жменік
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 71
ЗарэгістраваныCOLON 17.10.2006 0:42
АдкульCOLON сам не памятаю

Паведамленне Жменік » 10.01.2007 20:49

У Лайтэра з'явілася сумленне? :D
"чалавек, што цэгла: абпальваючыся ён становіцца цвярдзей" Б. Шоў.

Боська
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 724
ЗарэгістраваныCOLON 20.10.2005 0:37
АдкульCOLON з-пад Менску
CONTACTCOLON

Паведамленне Боська » 10.01.2007 21:16

год назад адказаў бы - здрада ні ёсць здрада, пакуль пра яе ніхто не ведае. зараз так не лічу. гэта ўжо сапраўды пытанне сумлення... ці яго адсутнасці...
сор должен сидеть в избе (с)

Волчонок
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 91
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне Волчонок » 10.01.2007 23:41

Прыемна, калі вакол такія сумленныя людзі, як Боська і L1Ghter :lol: !!!
Не откажи.
Не откажи. (с)

А Баба-Яга против
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 414
ЗарэгістраваныCOLON 06.12.2006 19:49
АдкульCOLON Адтуль, а там гэта вам не тут.
CONTACTCOLON

Паведамленне А Баба-Яга против » 13.01.2007 16:15

Але ж тады зноў палезем у тэрміналогію: што для Вас сумленне?

>Адносна мяне: не магу прыняць удзел у апытанні, бо не падабаецца не адзін з прапанованных адказаў.
+1 (першая старонка)
Самое большее, что мы можем дать друг другу – это кусочек тепла.

Волчонок
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 91
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне Волчонок » 13.01.2007 18:40

Сумленне - гэта ўнутраная аб'ектыўная ацэнка сваіх учынкаў праз прызму ўсяго комплекса маральных якасцяў, на якую не могуць і не павінны ўплываць погляды іншых людзей. :)
Не откажи.
Не откажи. (с)

А Баба-Яга против
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 414
ЗарэгістраваныCOLON 06.12.2006 19:49
АдкульCOLON Адтуль, а там гэта вам не тут.
CONTACTCOLON

Паведамленне А Баба-Яга против » 13.01.2007 18:57

Волчонок пісаў(а)COLONСумленне - гэта ўнутраная аб'ектыўная ацэнка сваіх учынкаў праз прызму ўсяго комплекса маральных якасцяў, на якую не могуць і не павінны ўплываць погляды іншых людзей. :)
Як гэта: на сумленне не ўплываюць погляды іншых? Калі ўсім сумленна - мне не?
Самое большее, что мы можем дать друг другу – это кусочек тепла.

Волчонок
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 91
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне Волчонок » 13.01.2007 19:21

Наадварот: астатнім, можа быць, і не сумленна, а мне - да. Астатнія, можа, і наогул нічога ня ведаюць...
Не откажи.
Не откажи. (с)

L1Ghter
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2438
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 6:39
АдкульCOLON Пустоверть

Паведамленне L1Ghter » 14.01.2007 16:50

хіба я недзе пісаў пра ўласнае сумленне?
я ж безсумленная, зусім не літасцівая і ўвогуле брыдкая юрыдычная "ТВАР"
you should never underestimate the predictability of stupidity. (с) Bullet-Tooth Tony
...так уж и невиновен (с) В.С. Абакумов

Волчонок
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 91
АдкульCOLON Беларусь

Паведамленне Волчонок » 14.01.2007 20:30

я ж безсумленная, зусім не літасцівая і ўвогуле брыдкая юрыдычная "ТВАР"
:D
Спадзяецеся, што хто-небудзь Вам адкажа: "Ну, што ты, даражэнькі L1Ghter, як жа так можна пра сябе казаць? Не, ты зусім не такі"? :lol:
А як павінны адчуваць сябе чалавек, які здраджвае іншаму(наўмысна), але німа аніякіх шансаў даведацца пра гэтую здраду нікому...
А самі Вы як лічыце?
Не откажи.
Не откажи. (с)

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 2 і 0 гасцей