Юрыдычная алімпіяда - 2005

Усё, што датычыцца падрыхтоўкі, правядзення і вынікаў Беларускай студэнцкай юрыдычнай алімпіяды

МадэратарCOLON Moderator Team

igni
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 49
ЗарэгістраваныCOLON 20.03.2004 22:48
CONTACTCOLON

Паведамленне igni » 03.03.2005 11:27

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Gost</i>Гэта толькі Ваша ўражанне...[xx(] З усяго Вашага адказу відаць толькі тое, што Вы недалюбліваеце Гродна!<font size="6"></font id="size6"><hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
Калі нарэшце гэта і так, то гата, па першае, ніяк не магло паўплываць на падрыхтоўку камандаў і агульныя вынікі алімпіяды, а па другое - прыватнае меркаванне спадара Калініна, на якое, спадзяюся не спрачаецеся са мной, ён мае права. А што датычыць Гародні, то да універсітэту не магло быць прадузятых адносін, таму што яны былі да ўсіх роўныя. Да і, папраўдзе сказаць, што кіраўнік праекту алімпіяды ад ABA/CEELI скончыла менавіта гароднінскі універсітэт, да і я цяпло стаўлюся да Гародні і універсітэту яшчэ з часін майго студэнцтва

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 03.03.2005 13:17

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">па другое - прыватнае меркаванне спадара Калініна, на якое, спадзяюся не спрачаецеся са мной, ён мае права. <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

Дзякуй, Ігні. Гэта не мае меркаванне, а мне навязанае Госцем. Я проста адзначыў узровень падрыхтоўкі Алімпіяды, спадзяюся, што ў гэтым годзе будзе лепш (змагу сам пабачаць, бо вязу каманду).

Gost
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 4
ЗарэгістраваныCOLON 01.03.2005 19:09

Паведамленне Gost » 03.03.2005 18:05

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Kalinin</i>
Але ў мянен ёсць некалькі сваіх асабістых ўражанняў аб студэнтах з Гродна, якія вельмі амбітныя і вельмі легка крыўдзяцца, калі не займаюць першыя месцы.

З павагай

С. А. Калінін

<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
Калі гаварыць праўду, на мой погляд, на алімпіядзе шмат было амбітных студэнтаў...з розных гарадоў. Нават у сталовай пасля кожнага конкурсу некаторыя каманды вялі бурныя дыскусіі наконт таго, хто выйграў і хто павінен быў выйграць. Было цікава, іншы раз, паслухаць ( не падслухаць, а паслухаць: гаворкі часцей ішлі на павышаных танах [;)]). Што датычыцца мяне: я не маю прычыны крыўдзіцца![:)] Я ж толькі хачу прапанаваць некаторыя свае ідэі наконт будучых алімпіяд (калі яны вам цікавы...) [:p].
З павагай G<font size="6"></font id="size6"><font color="purple"></font id="purple"><font face="Times New Roman"></font id="Times New Roman">ost

igni
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 49
CONTACTCOLON

Паведамленне igni » 04.03.2005 17:24

Gost, вы, видимо, поесть любите не меньше, чем право, тема столовой у вас в каждом сообщении проскакивает [;)]

и с удовольствием жду некоторые ваши идеи на счет будущих олимпиад

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 04.03.2005 20:40

Уважаемые организаторы, я бы на вашем месте радовалась, что есть отклики, ведь отклики всегда помогают сделать следующее мероприятие еще лучше. А тут колкости в отношении Gost... (((

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 05.03.2005 13:21

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Уважаемые организаторы, я бы на вашем месте радовалась, что есть отклики, ведь отклики всегда помогают сделать следующее мероприятие еще лучше. А тут колкости в отношении Gost... (((<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

Да рады мы, рады. Але як Госць спачатку зайшоў, так ад гаспадароў і атрымаў[:D].
А калі сур'ёзна, то будзем чакаць слушных заўваг, бо праз тыдзень-другі ўжо пачнем абмяркоўваць фармат новай Алімпіяды.

Gost
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 4
ЗарэгістраваныCOLON 01.03.2005 19:09

Паведамленне Gost » 06.03.2005 20:16

<font size="6"></font id="size6"><font color="red"></font id="red"><blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Kalinin</i>

Да рады мы, рады. Але як Госць спачатку зайшоў, так ад гаспадароў і атрымаў[:D].

<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
Да, гостеприимством вы не отличаетесь...<font face="Times New Roman"></font id="Times New Roman">

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454

Паведамленне olga » 06.03.2005 21:03

Ну, Гость, Вы не совсем правы. Я знаю, сколько сил быдо потрачено на организацию Олимпиады .... сколько переживаний было по поводу ттого, как учше встретьить участников, как обеспечить условия для проведения. Весь факультет стоял на ушах эти 2 дня - были закрыты двери для студентов в лаборатории ТСО и законодательства. да и на кафедрах происходило действо... )))
Может, что-то не получилось, но на то и есть интернет и данная тема, чтоб это проанадизировать. Так что Вам большое спасибо за выступление. Только интересно, почему Вы одна? Где остальные участники Ваши? Было бы интересно их мнение. Или Вы выражаете мнение всех гродненцев? А где остальные регионы? Хотелось бы услышать...
А то, что организаторы возражают - имеют право. Так же, как Вы - отстаивать свою точку зрения, аргументируя ее дополнительно, и не эмоциями, а фактами. С обоих сторон были допущены некрасивые высказывания, настоятельно рекомендую перейти в более уважительное русло дискуссии...[^]

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454

Паведамленне olga » 06.03.2005 21:10

Для разрядки атмосферы [;)]
К сведению участников!
Уже обработаны фото, отражающие процесс регистрацции и проведение пленарного заседания (открытия) Олимпиады ;) Фотогалерея будет содержать 45 фотографий и появится если не сегодня, то завтра (надеюсь, что сегодня) Судя по количеству фотографий, будет по меньшей мере 3 или 4 галереи. Следите за новостями! [^]

igni
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 49
CONTACTCOLON

Паведамленне igni » 15.03.2005 8:39

так уже хочется быстрее с закрытия олимпиады фотографии увидеть

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454

Паведамленне olga » 21.03.2005 18:32

Игни, простите, сейчас очень много мероприятий - делаю, что могу. Если не терпится - можно прийти посмотреть в индивидуальном порядке. К сожалению, выбраковка, сортировка, обработка фотографий - достаточно объемный труд, и сразу быстро не получается. Простите.

igni
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 49
CONTACTCOLON

Паведамленне igni » 24.03.2005 11:14

olga, никаких проблем. просто жду с нетерпением. нет пока времени на факультет заехать в течение дня

shTEin
Коллежский ассесор
ПаведамленняўCOLON 1550
ЗарэгістраваныCOLON 18.09.2003 11:05
АдкульCOLON N-35-69
CONTACTCOLON

Паведамленне shTEin » 26.03.2005 14:23

<font color="red">А я хочу сказать организаторам огррромное спасибо</font id="red">...Такой проект сам по себе достоин жизни.Никто же не поспорит, что участвуя в таком проекте студент (будь то 5 или 2 курс) чувствует себя в новой роли, думает иначе чем на семинарском занятии или на зачете.Может я не совсем понятно выражаюсь (уж извините, скупость ума..хе хе[:D]), но однозначно заявляю-ТАКОМУ ПРОЕКТУ Я ГОТОВ ПОМОГАТЬ ПО МЕРЕ СИЛ И ВОЗМОЖНОСТЕЙ.<font color="green">МОЛОДЦЫ,ДОСТОЙНЕЙШИЕ КОЛЛЕГИ</font id="green">.Дадя Штейн снимает перед вами шляпу...а уж поверьте, я это редко делаю.[:D][:D]

igni
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 49
CONTACTCOLON

Паведамленне igni » 28.03.2005 11:51

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Shtein</i>

<font color="red">А я хочу сказать организаторам огррромное спасибо</font id="red">...Такой проект сам по себе достоин жизни.Никто же не поспорит, что участвуя в таком проекте студент (будь то 5 или 2 курс) чувствует себя в новой роли, думает иначе чем на семинарском занятии или на зачете.Может я не совсем понятно выражаюсь (уж извините, скупость ума..хе хе[:D]), но однозначно заявляю-ТАКОМУ ПРОЕКТУ Я ГОТОВ ПОМОГАТЬ ПО МЕРЕ СИЛ И ВОЗМОЖНОСТЕЙ.<font color="green">МОЛОДЦЫ,ДОСТОЙНЕЙШИЕ КОЛЛЕГИ</font id="green">.Дадя Штейн снимает перед вами шляпу...а уж поверьте, я это редко делаю.[:D][:D]<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

Дядя Штейн, со шляпой это Вы, конечно, погорячились.
а про помощь, спасибо, посмотрим через полгодика, не уйдет ли Ваш пар в гудок [;)]

shTEin
Коллежский ассесор
ПаведамленняўCOLON 1550
ЗарэгістраваныCOLON 18.09.2003 11:05
АдкульCOLON N-35-69
CONTACTCOLON

Паведамленне shTEin » 28.03.2005 19:47

ну..хе..мне все ж таки виднее погорячился ли я...а насчет помощи..посмотрите...может и не улетучится...:)
Но еще раз повторю что вы молодцы!

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 1 і 0 гасцей