Вопрос - ответ!

Возможность для абитуриентов задавать вопросы и получать информацию. Место встречи изменить нельзя, и если это место - юрфак, то наш форум именно то, что нужно.. ;)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 19.07.2007 7:35

2Цёмкін.
Тут перашкод не будзе, але ...
1. Вы ўбачыце што ... Вы не праходзеце на бюджэт, але ў іншых ВНУ думаю такі бале не будзе ніжэйшым. Вы можаце падаць дакументы на платную форму і вельмі добра вучыцца, каб мець права на зніжэнне або перавод на бюджэтную форму.
2. Калі не праходзіце на платнае, то канешне, паспрабуйце ў іншыя ВНУ, але гэта напэўна будуць недзяржаўныя з усімі наступствамі;
3. Не раю перабіраць нагамі 19 ліпеня, вось 28-29 Вы будзе прыкладна пачыць становішча. Тады пададуць дакументы "партызаны", якія зараз назіраюць і думаюць, што самыя разумныя :(

tiomkin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 83
ЗарэгістраваныCOLON 23.12.2006 20:40
АдкульCOLON Незалежная Рэспубліка Івянец

Паведамленне tiomkin » 20.07.2007 20:05

На жаль магчымасці вучыцца на платнай форме ў мяне няма :( абавязкова патрэбны бюджэт. А вось яшчэ пытанне: у мяне 302 балы а ў абітурыента з сельскай мясцовасці ад 273 да 280. Ён мяне абыйдзе? Бо па звестках, абітурыенту з сельскай мясцовасці дадаюць 30 балаў. Ці я памыляюся?
"Мы навучыліся лётаць як птушкі і плаваць як рыбы, але нам яшчэ неабходна вучыцца проста хадзіць па зямлі як браты". М.Л. Кінг

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 21.07.2007 8:03

У Вас не адэкватныя звесткі.
Колькасць месцаў на агульны і сельскі конкурс вызначаецца так.
Ад агульнай колькасці месцаў (129) мінусуецца колькасць абітурыентаў, якія ідуць без экзаменаў і па-законкурсам (калі такія ёсць).
Тоеж робіцца і з агульнай колькасцю ПАДАДЗЕНЫХ заяў.
У нас застаюцца заявы, пададзеныя тымі, хто ідзе на агульны і сельскі конкурсы. Прымаем гэтую лічбу за 100 % і вынаходзім, колькі працэнтаў прэтэндуюць на сельскі конкурс. Па тых гадах, калі я адказваў на прыём дакументаў на факультэт (зараз ў мяне трохі іншая пасада ў прыёмнай камісіі), працэнт сельскіх заяў вагаўся ад 12 да 19 працэнтаў.
І потым праз прапорцыю вынаходзім, колькі месцаў ад агульнага бюджэта (129) яны займаюць. Вось тут будуецца два спісы: гарадскіх і сельскіх абітурыентаў. Глядзім, які прахадны бал у горада, які ў сяла. Калі сельскі бал ніжэйшы, то пакідаем так. Калі ён вышэйшы або роўны гарадскому, то перабудоўваем спіс па балах.
Вось і ўсё.
Спадзяюся, што Вам пашанцуе. Але ўсё ж такі правентыліруйце пытанне з атрыманнем крэдыту на навучанне, схадзіце ў свае адзяленне "Беларусбанка". Не апускайце рукі, паверце юрыдычная адукацыя ў БДУ вартая каб за яе заплаціць. А потым ўсё ў Вашых руках.
І хуценька да Царквы :)

туристас
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 169
ЗарэгістраваныCOLON 15.05.2007 17:35

Паведамленне туристас » 21.07.2007 12:34

опять в церковь:))))))
если есть разум, то проблем не оберешься

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 21.07.2007 12:39

2Турыстас
А што яшчэ рабіць чалавеку, калі ён не мае ўпэўненасці.
Дарэчы з самай вялікай праблемай чалавек да Царквы і бяжыць :(

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 24.07.2007 12:03

СЛУЧАЙНО узнала, что на сайте БГУ поменяли адрес "Информации о поданных заявлениях", так что ссылка в соответствующей новости и на форуме перестала работать :(

В настоящее время все исправлено, дублирую информацию еще сюда
http://www.bsu.by/main.asp?id1=30&id2=100254

Просьба к абитуриентам и всем, кто следит за приемной посредством интернета, сообщать о таких случаях здесь или в гостевую (там без регистрации) или на адрес znak@bsu.by, чтобы с нашего сайта люди попадали туда, куда нужно... (((

Кроме того, если в процессе просмотра страничек нашего сайта, Вы обнаружите ошибки или несоответствия, просьба также сообщать..
Всем удачи!!!

LiLaS
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 25
ЗарэгістраваныCOLON 19.06.2007 15:45

Паведамленне LiLaS » 24.07.2007 12:14

Кажется мне или нет, но в этом году много абитуриентов набрали высокие баллы. Например, уже 31(32) человека имеют общий балл от 311 до 320. А кого-то и без вступительных экзаменов))

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 24.07.2007 13:57

Мяне гэта вельмі радуе, што бал даволі высокі, шмат тых, хто мае за 300. Будуць добрыя студэенты, хаця ...

туристас
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 169

Паведамленне туристас » 24.07.2007 14:21

может тесты попроще....и в этом году все знали про аттестаты.....

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 24.07.2007 15:05

Народ, а вам не кажется, что про баллы выделена отдельная тема?
http://www.law.bsu.by/forum/viewtopic.php?t=767
Всем удачи!!!

туристас
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 169

Паведамленне туристас » 24.07.2007 18:27

когда человек неуверен в своих силах,то пусть Карнеги почитает:)
там больше толковых вещей,чем уходить к богу...
Г-н Калинин а Вы все свои неудачи списываете на волю господа?
Всегда бежите в церковь,когда неуверены в себе?
Вы,кыжется подаете дурные рекомендации будущим поколениям поступающих на Наш факультет,они отучают человека от попыток самостоятельного решения проблем и просто самостоятельного поиска путей выхода из сложных жизненных ситуаций (к оим и следует отнести поступление),обращаясь за помощью к сомнительным (не плохим,нет) потусторонним силам.
И Вы прекрасно должны понимать, в результате каких процедур вычисляется средний балл!!!
И какова роль Этих потусторонних сил в его исчислении...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 25.07.2007 7:43

2Турыстас
Адказ на "рэлігіі і жыцці"
http://www.law.bsu.by/forum/viewtopic.p ... &start=660
Дарэчы, я так і не пачуў думкі Цёмкіна і іншых абітурыетаў наконт спантаннай дыскусіі: ці перашкаджае (дапамагае) Бог абітурыентам.
Можа атрымацца так, што абітурыенты будуць больш згоднымі са мной чым з вамі і Лойерам. Дарэчы, я удзячны Вам, што паспрабавалі агрументаваць сваю пазіцыю. Лойер, напэўна, проста вырашыў, што аргументаваць ніжэй за яго гонар.

ТИНАТИН
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 24
ЗарэгістраваныCOLON 12.07.2007 23:30
АдкульCOLON беларуская старонка

Паведамленне ТИНАТИН » 25.07.2007 17:54

Подскажите, pls, где можно ознакомиться с переводной таблицей(из 100-бальной шкалы в 10-бальную). Буду признательна за ответ!

Ой, боязно как-то за поступление. Смотришь ежедневно на эти страшные цифры и всё меньше веришь в успех. Притом самых страшных 4 дня ещё впереди. Подумать только: насколько поднимется проходной балл!!! У меня 315 баллов, и думала ли я в начале вступительной кампании, что буду переживать за каждое поданное заявление, которое может в итоге стать для меня решающим. Набирают ведь люди 360-380 баллов. Но они заслужили поступление, видимо работали не покладая рук.=D>
Будем надеяться на удачу...[-o<

В общем ВСЕМ УДАЧНОГО ПОСТУПЛЕНИЯ!!!

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 26.07.2007 7:04

2Цінацін
Шкала працуе так 80 - 8,0, 51 - 5,1 і г.д.

tiomkin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 83
ЗарэгістраваныCOLON 23.12.2006 20:40
АдкульCOLON Незалежная Рэспубліка Івянец

Паведамленне tiomkin » 26.07.2007 13:10

Kalinin пісаў(а)COLON2Турыстас
Адказ на "рэлігіі і жыцці"
http://www.law.bsu.by/forum/viewtopic.p ... &start=660
Дарэчы, я так і не пачуў думкі Цёмкіна і іншых абітурыетаў наконт спантаннай дыскусіі: ці перашкаджае (дапамагае) Бог абітурыентам.
Можа атрымацца так, што абітурыенты будуць больш згоднымі са мной чым з вамі і Лойерам. Дарэчы, я удзячны Вам, што паспрабавалі агрументаваць сваю пазіцыю. Лойер, напэўна, проста вырашыў, што аргументаваць ніжэй за яго гонар.
Спадар Kalinin! Я канешне згаджуся з Вамі, таму што Бог сапраўды дапамагае! І гэта не пустыя словы. Сілу малітвы я ўжо бачыў. І ведаю, што Пан Бог дапаможа мне паступіць.

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 1 і 0 гасцей