Местные управления образования - справедливость есть?

Возможность для абитуриентов задавать вопросы и получать информацию. Место встречи изменить нельзя, и если это место - юрфак, то наш форум именно то, что нужно.. ;)

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Эльф
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 40
ЗарэгістраваныCOLON 30.11.2007 13:21
CONTACTCOLON

Местные управления образования - справедливость есть?

Паведамленне Эльф » 18.04.2008 12:49

Как-то раз кто-то умный сказал :" История учит тому что ещё ничему не научила" .Незнаю как история ,но опыт взаимоотношения с управлением образования может служить хорошим стрессовым тренажёром. В качестве примера приведу следующюю истрию.
Жил-был парень,увлекающийся изучением школьного курса Человек Обшество. Государство . Жил он не тужил да вот как-то в 10 классе предложили ему пойти на районную олимпиаду по вышеуказанному предмету; он подумал -подумал ,и не готовясь к неё занял 2 место .И вот тут-то!школа находящеясчя на последнем месте по всем параметрам в городе и районе приходит в восторг ...Парень подумал -подумал и амбициознно решил дойти до заключительно этапа Республиканской олимпиады в 11 классе. благо ещё целый год в переди .Он запасся огромным количеством учебников для вузов по политологиии. философии .праву экономики ;он САМОСТОЯТЕЛЬНО (с ним никто не разу не занимался!просто говорилили -готовишся ?готовся !Молодец!)проштудировал школьные учебники...
К началу 11 учебного года у него имелась значительная база для участия в олимпиаде...
Задания оказались несложными- пареньсправился с ними без особого труда а теоретическая часть получилась просто замечательной...
Представител шолы входящий в состав жюри даже не поинтересовался результатом ...
Через 3 дня обьявленны официальные результаты- у парня 6 место он в шоке!Администация школы - мы ничего не видели ,не слышали, и незнаем- разбирайся сам!Парень обратился за коментариями в управление образования - они посмотрели работу и говорят - да ваша работаа некорекно проверена исправленно количество полученных баллов те сразу поставленны правильные баллы за задания а после исправленны в при подсчете баллов в столбик допущенны арифметические ошибки...
В общем сказали - вы не волнуйтесь , разберёмся , навскідку у вас получается 2 место, но на область едет только 1 место так, что вы всеравно можете идти гулять...Разбирались они месяц Перед самой областной олимпиадой работа парня была показана специалистам(через месяц!) которые говорят -А почему он не в команде от города, ведь на область едут 1, 2 ,3 места?Так они сказали и уехали.
Прошла областная олимпиада - парень всё узнал- пережил шок .Посмотрел задания обласной олимпиады - ответил на них - оказались для него еще легче районной -вполне мог бы занять призовое место и поехать на республику ( слова специалистов!)..
Хотите продолжения как парень выянял отнощения с местным управлением образования и чем все закончилось?
P.S Девушка (не спорю умная и талантливая, но все же....) занявшая на районном этапе Республиканской олимпиады 1 место и на обласной 3) ученица председателя жюри районного этапа...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 18.04.2008 14:42

Калі Вы лічыце, што гэта адпавядае рэчаіснаці, то напішыце скаргу ў Камітэт дзяржаўнага кантролю. Думаю, што адзнаку ў карупцыйнасці (або некарупцыйнасці) пэўных асоб трэба даваць кампетэнтным установам. Магчыма, калі тое, што Вы пішаце не адпавядае рэчаіснасці - Вам трэба рыхтавацца да адказнасці за паклёп.

П. С. А на абласным туры гэты старшыня таксама ўдзельнічаў?

ANTIVIRUS
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 45
ЗарэгістраваныCOLON 10.04.2008 19:22
АдкульCOLON Камітэт дзяржаўнай небяспекі

Паведамленне ANTIVIRUS » 18.04.2008 17:33

-----------------
Апошні раз рэдагавалася 2 ANTIVIRUS, усяго рэдагавалася 30 раз(а).
Свет мой, зеркальце, скажи, да всю правду доложи: Кто на свете всех милее, Всех румяней и белее?

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 19.04.2008 13:24

ANTIVIRUS пісаў(а)COLONНе могу что-либо по этому вопросу утверждать на все 100 процентов, но проблема имеет место. И лично сталкивался с данной проблемой в Минске, причем по любому вопросу чиновники проявляют явное неуважение к людям. Надеюсь, что юрфак не готовит таких бюрократов.
Ну думаю, што не па ЛЮБОМУ і не заўсёды ЯЎНАЕ. А вось паклёп на дзяржаўных службоўцаў ЯЎНЫ.
Праблема мае іншы бок, з якім настроем чалавек ідзе да чыноўніка, як ён паводзіць сябе на прыёме.

ANTIVIRUS
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 45
ЗарэгістраваныCOLON 10.04.2008 19:22
АдкульCOLON Камітэт дзяржаўнай небяспекі

Паведамленне ANTIVIRUS » 23.04.2008 8:50

Сообщение удалено.

Пользователю Antivirus выносится предупреждение в связи с нарушением ст. 19 Положения:

сообщения, содержащие личные выпады в адрес других Пользователей, оскорбления, клевета;

Moderator_2
Свет мой, зеркальце, скажи, да всю правду доложи: Кто на свете всех милее, Всех румяней и белее?

Эльф
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 40
CONTACTCOLON

Паведамленне Эльф » 25.04.2008 12:28

to Kalinin
Усё што я напісаў адпавядая рэчаіснасці .Наконт старшыні журы- я не лічу што яна ужывала сваі паўнамоцтвы дзеля атрымання яе вучаніцай першага месца ( яе вучаніцу я ведаю - вельмі разумная дзяўчына). Але тое што яна не пракантралявала ацэнку прац і здарылася такая абразлівая рэч як змяненне колькасці балаў - гэта яе віна.
Пройди свой путь...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 25.04.2008 13:08

Эльф пісаў(а)COLONto Kalinin
Усё што я напісаў адпавядая рэчаіснасці .Наконт старшыні журы- я не лічу што яна ужывала сваі паўнамоцтвы дзеля атрымання яе вучаніцай першага месца ( яе вучаніцу я ведаю - вельмі разумная дзяўчына). Але тое што яна не пракантралявала ацэнку прац і здарылася такая абразлівая рэч як змяненне колькасці балаў - гэта яе віна.
Як Вы сабе гэта ўяўляеце. Старшыня павінен праверыць і прачытаць усе працы? Дарэчы колькі іх было? Ён гэта фізічна не можа.
Мог быць збой.

Эльф
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 40
CONTACTCOLON

Паведамленне Эльф » 25.04.2008 13:30

to Kalinin
Спадар Калинин мне гэта зразумела , але навошта тады праводзиць Алімпіяду калі арганізатары нездольны правесці яе на узроўні? А пасля гэтыя угрозы , калі абмовіўся , што напішу скаргу Данілевіч... Але і сам вінаваты , трэба было больш жорстка абараняць свае правы, не чакаць пакуль за цябе гэта зробяць другія.

Эльф
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 40
CONTACTCOLON

Паведамленне Эльф » 25.04.2008 13:34

to Kalinin
Наконт колькасци работ- их было 53
Пройди свой путь...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 28.04.2008 10:26

Спадар Калинин мне гэта зразумела , але навошта тады праводзиць Алімпіяду калі арганізатары нездольны правесці яе на узроўні? А пасля гэтыя угрозы , калі абмовіўся , што напішу скаргу Данілевіч... Але і сам вінаваты , трэба было больш жорстка абараняць свае правы, не чакаць пакуль за цябе гэта зробяць другія.
Па-першае, я удзячны Вам, калі гэта Вы змянілі назву тэмы. Калі не, то дзякуй мадэратарам.
Па-другое, Заўсёды бываюць збоі, асабліва на месцах. Проста трэба ісці была да канца, не гледзячы на лаянку і не чакаць абароны ад іншых.
Тлумачу, 53 працы, некалькі заданняў, почырк сучасных школьнікаў :) , настаўнікі не машыны, і нажаль, ў пэўных пытаннях мала кваліфікаваныя па гэтаму прадмету. І вось вашыя веды, якія маглі выйсці за веды настаўнікаў :) , былі адзначаны афіцыйна. А потым даволі звычайная сітуацыя, гонар мундзіра, звычайная халатнасць - а не карупцыя.

Эльф
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 40
CONTACTCOLON

Паведамленне Эльф » 03.05.2008 12:42

to Kalinin
Уся гэтая гісторыя скончылася афіцыйнымі ізвіненіямі і уключэннем у спіс пераможцаў раеннага этапу, прыказам начальніка упраўлення адукацыі аб падрыхтойцы мяне да ЦТ старшыней журы алімпіяды ( лепшы спецыялист у горадзе) , просьбай да школьнай адміністрацыі аказаць уплыў на мяне каб не рабіў неабдуманных крокаў ( у дачыненні скаргі).
...А я не здолеў перасіліць сябе і прыняць яе дапамогу....не здолещ нават гаварыць з ею -не адказваў на тэлефонныя званки ,кали яны прыходзили у школу- уцякаў...Дзяцінства?
Пройди свой путь...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 03.05.2008 13:56

Уся гэтая гісторыя скончылася афіцыйнымі ізвіненіямі і уключэннем у спіс пераможцаў раеннага этапу, прыказам начальніка упраўлення адукацыі аб падрыхтойцы мяне да ЦТ старшыней журы алімпіяды ( лепшы спецыялист у горадзе) , просьбай да школьнай адміністрацыі аказаць уплыў на мяне каб не рабіў неабдуманных крокаў ( у дачыненні скаргі).
...А я не здолеў перасіліць сябе і прыняць яе дапамогу....не здолещ нават гаварыць з ею -не адказваў на тэлефонныя званки ,кали яны прыходзили у школу- уцякаў...Дзяцінства?
Нажаль, канешне, дзяцінства. Пакрыўдзіцца на ўвесь свет. Канешне, горка, калі людзі зрабілі памылку (асабліва наконт Вас). Але (паверце, ведаю) тыя наступствы, якія былі ў адносінах да вінаватага, вельмі і вельмі сур'ёзныя. У гэтым выпадку - гэта не карупцыя.
Пастаўцеся да гэтага з тога боку, што Вам было гэта не карысна. Дадало б больш гардыні.
Я аедаю, што кажу. Сам быў у адзінадцатым класе ў такім становішчы. Я быў шостым па папярэдніх выніках абласной алімпіяды па хіміі (першы з неспецыялізаваных школ), але пасля апеляцый - я стаў сёмым і вынік - на рэспубліку не паехаў. Крыўды было :( Але я паступаў на юрфак, дзе хімія была не патрэбная, і таму я ўсе сілы аадаць падрыхтоўцы.
Лепш патэлефануйце і папрасіце прабачэння. Добрая парада.

Daron`Капулетти
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 235
ЗарэгістраваныCOLON 18.12.2004 15:52
CONTACTCOLON

Паведамленне Daron`Капулетти » 20.05.2008 21:48

надоедает мне форум читать. Скажу проще - должностного состава нет, пишите куда хотите, можете даже почерковедческую и ТЭК за свои МТЦ провести, ниче не будет. А если на "респу" поехала девочка-протеже-председателя районного жюри, то "респу" выиграла девочка (мальчик)-протеже-председателя республиканского жюри. жизнь, 5 букв, нечего добавлять.
Отказан полюбому.......

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 2 і 0 гасцей