ТРИБУНА (Дискуссионый клуб)

Все обсуждения по данному вопросу в этой части наших форумов.

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_TOPIC_LOCKED
SLOVO
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 471
ЗарэгістраваныCOLON 27.09.2003 11:04
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне SLOVO » 22.04.2004 9:21

to Eriol
Судя по вашим ответам,мы переходим к обсуждению политики Александра Григорьевича и его личности.Тогда у меня вопрос:Чем же он Вам не нравиться?Что он сделал плохого?

Учиться, учиться и еще раз учиться.<b>(В.И.Ульянов-Ленин)</b>

SLOVO
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 471
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне SLOVO » 22.04.2004 9:32

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты zubr</i>

У БРСМ ідуць пад прымусам!
БРСМ - гэта лукамольская арганізацыя, і колькасць членаў папаўняецца толькі за кошт прымусу!
Такія арганізацыі як ваша не зробяць Беларусь шчаслівай!
Вы нават размаўляеце на расейскай мове, а яшчэ Беларускі Рэспубліканскі Саюз Моладзі!
----------------------------
Жыве Беларусь!
Жыве беларуская мова!
<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
Вот на кого,но на вас вообще не хочется обращать внимания.Но все таки скажу пару слов.Вспомните до чего довел национализм в разных странах.В Германии - к фашизму,а в Израиле - к сионизму.
Чего вы хотите?Крови?
Идеальный вариант - это интернационализм с чувством национального достоинства коренных жителей.Вот и все!

zubr
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 3
ЗарэгістраваныCOLON 18.04.2004 23:54
CONTACTCOLON

Паведамленне zubr » 22.04.2004 20:04

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты SLOVO</i>

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты zubr</i>

У БРСМ ідуць пад прымусам!
БРСМ - гэта лукамольская арганізацыя, і колькасць членаў папаўняецца толькі за кошт прымусу!
Такія арганізацыі як ваша не зробяць Беларусь шчаслівай!
Вы нават размаўляеце на расейскай мове, а яшчэ Беларускі Рэспубліканскі Саюз Моладзі!
----------------------------
Жыве Беларусь!
Жыве беларуская мова!
Вот на кого,но на вас вообще не хочется обращать внимания.Но все таки скажу пару слов.Вспомните до чего довел национализм в разных странах.В Германии - к фашизму,а в Израиле - к сионизму.
Чего вы хотите?Крови?
Идеальный вариант - это интернационализм с чувством национального достоинства коренных жителей.Вот и все!

А я казаў што-небудзь пра ныцыяналізм?

SLOVO
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 471
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне SLOVO » 23.04.2004 8:24

А говорить не надо.Все вытекает из ваших действий.

zubr
Недоросль
ПаведамленняўCOLON 3
ЗарэгістраваныCOLON 18.04.2004 23:54
CONTACTCOLON

Паведамленне zubr » 23.04.2004 9:30

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты SLOVO</i>

А говорить не надо.Все вытекает из ваших действий.
Я казаў толькі, што ў так званы Беларускі Рэспубліканскі Саюз Моладзі ідуць пад прымусам, а вы, напэўна не хочачы слухаць праўды, пачынаеце казаць пра нацыяналізм[}:)]

SLOVO
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 471
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне SLOVO » 28.04.2004 10:56

Простая логика

Говорить-одно, действовать-другое.

Spadar
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 72
ЗарэгістраваныCOLON 15.04.2004 20:24
АдкульCOLON Antigua and Barbuda
CONTACTCOLON

Паведамленне Spadar » 30.05.2004 1:50

Идеальный вариант - это интернационализм с чувством национального достоинства коренных жителей.[/b]
Нешта я тут не разумею. Гэта як быццам бы "я атэіст, але прваслаўны атэіст". Патлумач дурному фізіку, як гэта можна спалучыць.

Utopia banished

november
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 272
ЗарэгістраваныCOLON 13.04.2004 12:02

Паведамленне november » 31.05.2004 11:31

<font color="blue">православный атеист???? [}:)][}:)][}:)]
Это неверующий человек, но симпатизирующий православной вере и пытающийся помочь ей чем-то [}:)][}:)][}:)]</font id="blue">

Spadar
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 72
CONTACTCOLON

Паведамленне Spadar » 31.05.2004 12:24

Як можа няверуючы сімпатызаваць праваслаўнай веры? Двум багам верыць нельга, гэта нават у Бібліі напісана.

Utopia banished

Spadar
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 72
CONTACTCOLON

Паведамленне Spadar » 31.05.2004 17:24

Але спрыянне той ці іншай канфесіі павіннае (на мог погляд) быць аргументаваным. "Проста так" ніхто грошай не дае. Дапамагаць распаўсюджваць думкі і погляды, якія ты не падзяляеш, - гэта раздваенне асобы. Уяві сабе, каб тая ж самая камуністычная партыя фінансавала будаўніцтва МакДональдса. Нонсэнс...

Utopia banished

november
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 272

Паведамленне november » 01.06.2004 15:30

<font color="blue"> Приведу другой пример [}:)] из спорта (мне это ближе [;)] )
играет АЕК (Греция)- Хайдук (Хорватия)
большиство переключит канал
кто-то будет болеть за красивый футбол
кто-то за тех, на кого сделал ставку
и т.д....
а я точно буду болеть за кого-то - хотя я не из Греции и не из Хорватии (в данном случае за АЕК [}:)])и на это есть ряд причин
Так и в религии: кому-то безразлично, кому-то выгодно, а мне симпатична православная вера - и на это есть ряд причин [}:)][}:)][}:)]
</font id="blue">

Spadar
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 72
CONTACTCOLON

Паведамленне Spadar » 01.06.2004 22:27

Гэткім чынам, атрымоўваецца, што ўсё хаваецца за нейкі "шэраг прычын". Тык вось за яго і можа хавацца шмат пярэчлівага. Таму, прымаючы сур'ёзныя рашэнні , трэба прааналізаваць усе гэтыя прычыны - ці няма ў іх чагосьці пярэчлівага . Гэта вымагае пэўнай сумленнасці перад сабою. Дарэчы, для размоваў пра рэлігію ёсць адпаведны раздзел форума. Цытату вядомага палітыка я тут прывёў у больш агульным сэнсе. Проста даволі часта палітыкі, ідэолагі і інш. спрабуюць спалучаць неспалучальнае. І пры гэтым, калі сказаць, што адным алоўкам два колеры не намалюеш, яны адкажуць : "Гэта вы не намалюееце, а мы намалюем"

Utopia banished

november
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 272

Паведамленне november » 02.06.2004 13:13

<font color="blue">[}:)]
отлично [}:)] правда я ничего не понял на белорусском языке [}:)]</font id="blue">

Spadar
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 72
CONTACTCOLON

Паведамленне Spadar » 02.06.2004 14:31

Таким образом, получается, што все прячется за какой-то "ряд причин". Так вот за ним и может прятаться много противоречивого. Поэтому, принимая серьёзные решения, надо проанализировать все эти причины -нет ли в них тех самых противоречий. Это требует определённой честности перед собой. Кстати, для разговоров прорелигию есть соответствующий раздел форума. Цитату известного политика я здесь привел в более общем смысле. Просто довольно часто политики, идеологи и т.п. пробуют совместить несовместимое. И при этом, если им сказать, что одним карандашом два цета не нарисуешь, они ответят "Это вы не нарисуете, а мы нарисуем"

Utopia banished

november
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 272

Паведамленне november » 03.06.2004 16:01

<font color="blue"> в своих "причинах" я не нахожу ничего противоречивого, ни своему внутреннему миру, ни логике, ни здравому смыслу [}:)][}:)]</font id="blue">

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 2 і 0 гасцей