Рэлігія і жыццё

Если вы хотите высказать мысли "не по теме" - вам сюда!

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Burbalka
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 25
ЗарэгістраваныCOLON 23.03.2003 0:01
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Burbalka » 27.10.2005 23:33

Ергулевіч, адсюль: http://churchby.info/bel/23/

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
ЗарэгістраваныCOLON 09.12.2004 15:42
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 27.10.2005 23:51

2Бурбалка

Усё зразумела, але лепш бы то была самадзейнасць... Арганiзаваны падкоп пад царкву - справа куды больш сур"ёзная... Прыкра i сумна...

Burbalka
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 25
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Burbalka » 28.10.2005 21:23

Ергулевіч, пра "падкоп" не зразумела. тым больш пра арганізаваны.

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 28.10.2005 22:23

2Бурбалка

Ёсць вельмi добрыя кнiгi:

1. "Пасмертныя вяшчаннi Нiла Мiратачывага".
2. "Жыцie Лаурэнцiя Чарнiгаускага".

Увогуле, кнiг многа. Пакуль вы нават не разумееце у чым справа, а гэта робiць размову бессэнсоунай...

Burbalka
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 25
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Burbalka » 28.10.2005 22:33

я здагадваюся, ергулевіч, што вы маеце наўвеце. назваў кніг мне хапіла. сапраўды, гутарка будзе бессэнсоўнай.

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 28.10.2005 23:41

2Бурбалка

А што вам не падабаеца у гэтых кнiгах? Не памятую, каб яны былi уключаны у "index librorum prohibitorum"...

Burbalka
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 25
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Burbalka » 31.10.2005 0:32

эх, калі б мы маглі РАЗАМ несьці евангельскае сьвятло на гэтым форуме!

Ергулевич
Коллежский секретарь
ПаведамленняўCOLON 754
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Ергулевич » 31.10.2005 10:59

2Бурбалка

Я б таксама не супраць, але змешанае святло з метафiзiчна розных крынiц псуе людзям вочы... Мы занадта па-рознаму разумеем Евангелле.

c3po
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 54
ЗарэгістраваныCOLON 10.05.2005 13:51

Паведамленне c3po » 31.10.2005 12:53

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Burbalka</i>

эх, калі б мы маглі РАЗАМ несьці евангельскае сьвятло на гэтым форуме!
<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

За такое в жизни реальной принято лица бить.

Burbalka
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 25
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Burbalka » 31.10.2005 14:45

с3, ага, асабліва жанчынам і дзецям :-)

эх, Ергулевіч, я-т думала, Вы праваслаўны. а гаварыце, што з другой крыніцы.

Moorray
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1419
ЗарэгістраваныCOLON 05.03.2005 10:50
АдкульCOLON Черррнобыльские вересковые пустоши. 315 км. на юго-восток... на Истинный Полдень.
CONTACTCOLON

Паведамленне Moorray » 31.10.2005 15:00

<i><font face="Century Gothic"><font size="2">
<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Burbalka
эх, калі б мы маглі РАЗАМ несьці евангельскае сьвятло на гэтым форуме! <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

Рррребята, не надо агитации, плиз. Си Трипио, не стоит, оно само устаканится....
</font id="size2"></font id="Century Gothic"></i>

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 31.10.2005 17:19

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Рррребята, не надо агитации, плиз. Си Трипио, не стоит, оно само устаканится.... <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

2Мур, што Вы разумееце пад агітацыяй? Калі грэх прама называюць грахом, а не паліткарэктна заплюшчаюць вочы.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">За такое в жизни реальной принято лица бить.<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

За што біць, за тое што людзі жадаюць і спрабуюць (можа не заўсёды) жыць па Евангелію? Назавіце мне што ў Евангеліі варта біцця твару. Калі нічога, то з такімі гутаркамі паглядзіце "Страсці Хрыстовы" і вырашыце дзе Вашае месца. Фільм рабіў старакаталік, ён поўнасцю адпавядае кананічнаму тэксту, але вельмі рэалістычны.

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Мы занадта па-рознаму разумеем Евангелле.<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
Вось тут я чагосьці не зразумеў, калі два праваслаўных (або асабы, якія так сябе ідэнтыфікуюць) ПА-РОЗНАМУ разумеюць Евангеліе, то адзін (або і абодва) знаходзіцца ў ерасі. Тут трэба шукаць, хто памыляецца.
Ергулевіч, думаю, што памыляцца можаце ВЫ. Наколькі я ведаю тыя крыніцы, якія Вы прывялі ў прыклад, то гэтыя крыніцы аб будучай велічы Расіі. Акрамя, нетак даўно нешта прачытаю аб "Молаце ведзьмаў" і зразумеў адкуль у Вас жаданне молатам дзяржавы загнаць ўсіх у рай.
У Бурбалкі, наколькі я разумею, могуць быць хібы наконт нацыянальнасці і Царквы.

Хрысціяне ПАВІННЫ сведчыць аб сваёй веры, але не словамі, а справамі.

З павагай
С.А.Калінін

c3po
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 54

Паведамленне c3po » 31.10.2005 17:20

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Burbalka</i>
с3, ага, асабліва жанчынам і дзецям :-)
А что, они не люди, что ли? Не надо дискриминации.

Burbalka
Коллежский регистратор
ПаведамленняўCOLON 25
АдкульCOLON Belarus
CONTACTCOLON

Паведамленне Burbalka » 31.10.2005 19:11

калінін, мы з вамі адной нацынальнасьці :-)

што тычыцца ерасі, то гэта меч востры з 2-х бакоў. калі ты абвінавачваеш кагосьці ў ерасі, то не забывайся: калі раптам акажацца, што гэта не ерась, ераціком акажасься - ты сам.

мала быць праваслаўным. бо ўрэшце, праваслаўе - гэта не веравучэньне, праваслаўе - гэта Царква.

c3po
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 54

Паведамленне c3po » 31.10.2005 20:45

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>Аўтар цытаты Kalinin</i>

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Рррребята, не надо агитации, плиз. Си Трипио, не стоит, оно само устаканится....<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
2Мур, што Вы разумееце пад агітацыяй? Калі грэх прама называюць грахом, а не паліткарэктна заплюшчаюць вочы.
Что такое грех, Калинин? Я вот уже двум детишкам втемяшил, что воровать у физических лиц аморально. Но разве ж это грех? Осознание того, что этот поступок греховен, может помешать им совершить его, когда действительно нужно.

Кроме того, грех - весьма относительное понятие, зависит непосредственно от воспитания воспринимающего.<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">За такое в жизни реальной принято лица бить.<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">
За што біць, за тое што людзі жадаюць і спрабуюць (можа не заўсёды) жыць па Евангелію? Назавіце мне што ў Евангеліі варта біцця твару.
Благовестие. И даже не пробуйте со мной спорить. Я не травлю христиан лишь потому, что они мне не мешают. Верх наглости и хамства - заставлять выслушивать другого человека свои бредни лишь на том основании, что тебе кажется, будто они внушены тебе богом.
<blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">
Калі нічога, то з такімі гутаркамі паглядзіце "Страсці Хрыстовы" і вырашыце дзе Вашае месца. Фільм рабіў старакаталік, ён поўнасцю адпавядае кананічнаму тэксту, але вельмі рэалістычны.
...правда, абсолютно бездарный. Библейские идеи в этом мире эксплуатируются уже третье тысячелетие, и, надо признать, коммерчески они очень удачны. Но фильм художественной ценности не представляет. Как и сама библия. Советую посмотреть "Иисус Христос - суперзвезда", там, по крайней мере, музыка достойная.

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 13 і 0 гасцей