Юрыдычная Алімпіяда: арганізацыйныя пытанні

Усё, што датычыцца падрыхтоўкі, правядзення і вынікаў Беларускай студэнцкай юрыдычнай алімпіяды

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY
Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Юрыдычная Алімпіяда: арганізацыйныя пытанні

Паведамленне Kalinin » 02.12.2005 10:55

Шаноўнае спадарства!

У сувязі з арганізацыяй Алімпіяды ўзнікае шмат пытанняў, якія часцяком дублююцца.
Па-гэтаму прашу удзельнікаў і проста зацікаўленых асоб задаваць пытанні праз форум.

З павагай
С.А.Калінін

А. Камянкоў
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 299
ЗарэгістраваныCOLON 14.10.2003 21:00
АдкульCOLON Беларусь, г. Минск

Паведамленне А. Камянкоў » 03.12.2005 10:38

Сергей Артурович!
Подскажите, пожалуйста, куда и к кому нужно обратиться, чтобы стать участником Олимпиады (если, конечно же, пока не поздно). Хотелось бы знать, в чем выражается эта Олимпиада (как она проходит, в какой форме и т.д.). Одним словом, поскольку я еще ни разу не был участником подобного рода мероприятий на факультете, мне бы хотелось как можно больше про это узнать.
Спасибо заранее!

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 05.12.2005 23:56

Уважаемый Шурикес! Прежде чем задавать такой вопрос, все-таки надо прочитать материалы в разделе "Олимпиада-2006", ведь там есть однозначный ответ на поставленный вопрос.

Юрыдычная Алімпіяда

Обидно, когда люди задают вопросы, не потрудившись вот нисколечко. Для кого тогда работает тот же Калинин с Шидловским и другие организаторы, составляя "Положение об Олимпиаде", "Методические рекомендации", составляя задания для заочного тура и сроки? Для кого работаю я, публикуя все это на сайте и отражая новостями?

А тема задумана для уточнения того, что упущено или не понято в данных материалах, а также для текущих организационных вопросов...
Апошні раз рэдагавалася 1 olga, усяго рэдагавалася 6 раз(а).
Всем удачи!!!

А. Камянкоў
Губернский секретарь
ПаведамленняўCOLON 299
ЗарэгістраваныCOLON 14.10.2003 21:00
АдкульCOLON Беларусь, г. Минск

Паведамленне А. Камянкоў » 09.12.2005 20:46

Спасибо большое! Извините меня, что я такой вот безграмотный...

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 01.12.2006 17:03

Юрыдычная Алімпіяда-2007

Шаноўнае спадарства!

Пачынаецца праца над чарговай Алімпіядай. Ёсць некаторыя праблемы: замежных спонсараў ўжо няма, ідуць перамовы з Мінадукацыі аб іх патранажы, А. В. стаў намеснікам дэкана і г.д.
Прашу усіх уважліва сачыць на сайтам.

Заводзіць новую галінку я ужо не стаў.

А Баба-Яга против
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 414
ЗарэгістраваныCOLON 06.12.2006 19:49
АдкульCOLON Адтуль, а там гэта вам не тут.
CONTACTCOLON

Паведамленне А Баба-Яга против » 11.12.2006 20:45

olga пісаў(а)COLONУважаемый Шурикес! Прежде чем задавать такой вопрос, все-таки надо прочитать материалы в разделе "Олимпиада-2006", ведь там есть однозначный ответ на поставленный вопрос.

Юрыдычная Алімпіяда

Обидно, когда люди задают вопросы, не потрудившись вот нисколечко. Для кого тогда работает тот же Калинин с Шидловским и другие организаторы, составляя "Положение об Олимпиаде", "Методические рекомендации", составляя задания для заочного тура и сроки? Для кого работаю я, публикуя все это на сайте и отражая новостями?

А тема задумана для уточнения того, что упущено или не понято в данных материалах, а также для текущих организационных вопросов...
Обидно, когда чего-то не можешь, когда сделал все как надо, ан нет, не вышло. А когда за державу обидно - это диагноз.
Все-таки когда человек рассказывает о мероприятии так, как оно видится ему - это большой плюс. Это как вопрос - расскажите мне про суд присяжных и ответ - почитайте УПК.
Тема задумана для уточнения - так и есть, в документах всегда, всегда есть "вода", обычно самое главное, существенное можно уместить в десятке предложений, обычно но не всегда.
thx

А Баба-Яга против
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 414
ЗарэгістраваныCOLON 06.12.2006 19:49
АдкульCOLON Адтуль, а там гэта вам не тут.
CONTACTCOLON

Паведамленне А Баба-Яга против » 01.01.2007 19:18

Еще раз доброго дня. Я проснулся!
Такие вопросы: будет ли десятое января крайним сроком предоставления решений заданий заочного тура в индивидуальном и командном зачете.
Когда же будут приняты (рассмотрены) положения Минобразования и возможно ли, что заочный тур закончится до того, как Минобразования утвердит эти положения?
Команда, участвующая в Олимпиаде - участвует сразу по всем секциям (отраслям)?

Поясните, плз, это предложение:
Заочный тур состоит в подготовке и написании 2 эссе из 10 предложенных тем (2 темы на каждую отрасль права)
Поясните, плз, это предложение.
Самое большее, что мы можем дать друг другу – это кусочек тепла.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 03.01.2007 13:20

2Б-Я
10 апошні тэрмін.
Думаю, што будзем працаваць па старым.
Каманда - тры эсе, задачы на сайце.
Індывідуал. Абавязкова адна тэма з тэорыі і гісторыі, другая па Вашым выбары.

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
ЗарэгістраваныCOLON 24.12.2005 23:51
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 03.01.2007 19:09

Спадар Калінін!
У метадычных рэкамендацыях (праект) напісана: “Эссе и командные работы вместе с сопроводительными документами направляются на адрес государственного органа (учреждения), определенного Организационным комитетом либо на иной указанный адрес до установленной даты и проверяются членами Жюри”.

Падкажыце, калі ласка, куды трэба накіроўваць работы ўдзельніку індывідуальнага заліку?
А таксама суправаджальныя дакументы гэта анкета ўдзельніка і заява ад вну? Як я зразумеў, заяву павінен запаўняць хтосьці з вну. А ад БДУ хто гэта можа зрабіць?
Vivere est cogitāre

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
ЗарэгістраваныCOLON 24.12.2005 23:51
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 07.01.2007 12:24

Спадар Калінін!
І яшчэ адно пытанне. Аб'ём не больш 5 старонак - гэта аб'ём толькі тэксту эсе, тытульны ліст і спіс выкарыстанай літаратуры ў гэты аб'ём уваходзяць ці не?
Vivere est cogitāre

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 08.01.2007 16:57

2Мерлін
На жаль да гэтага часу Мінадукацыі не зацвердзіў Палажэнне. Таму заўтра мы зробім афіцыйную заяву аб прадоўжанні тэрміна завочнага тура (дзен на 5).
У Палажэнні будзе прапанавана рабіць адзіную заяўку ад ВНУ, таму ад факультэта нехта будзе спеціыяльна прызначаны.
Адрас яшчэ не вызначаны, але гэта будзе адна з дзяржаўных устаноў.
Таму Вам будзе мэтазгодна аформіць эсе і чакаць.
Эсэ гэта 5 старонак без тытула і літаратуры, якія робяцца на асобных аркушах.
С.А. Калінін

птушка
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 7
ЗарэгістраваныCOLON 08.01.2007 23:40

Паведамленне птушка » 09.01.2007 23:04

правильно ли я поняла: в рамках предложенной темы эссе можно осветить более узкую проблему, и соответственно, название эссе будет иным?

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 10.01.2007 11:59

Не трэба напісаць эсэ на дадзеную тэму, а што Вы там напішаце - Ваша права.

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 15.01.2007 11:43

Merlin пісаў(а)COLONПадкажыце, калі ласка, куды трэба накіроўваць работы ўдзельніку індывідуальнага заліку?
220007 г. Мінск
вул. Маскоўская, 15
Рэспубліканскі інстытут вышэйшай школы
вучэбны адзел
з паметкай "Юрыдычная Алімпіяда"

http://www.law.bsu.by/news/?1276

http://www.law.bsu.by/news/?1303
Всем удачи!!!

птушка
Соискатель на должность
ПаведамленняўCOLON 7
ЗарэгістраваныCOLON 08.01.2007 23:40

Паведамленне птушка » 17.01.2007 11:16

Надо ли участникам из других ВУЗов подавать анкету участника. Если надо, то где ее найти?

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 2 і 0 гасцей