Навуковае студэнцкае таварыства

Інфармацыя і прапановы наконт канферэнцый, конкурсаў, юрыдычнай Алімпіады, навучных гурткоў і г. д.

МадэратарCOLON Moderator Team

BUTTON_POST_REPLY

Ці ведаеце Вы пра навуковае сттудэнцкае таварыства на юрфаку і ці заўважаеце яго дзейнасць?

Так, ведаю, сам удзельнічаю ў ім
2
11%
Так, ведаю, яно актыўна дзейнічае
0
Галасоў няма
Так, ведаю, што існуе, але дзейнасці не бачу
7
39%
Што гэта такое?
9
50%

Усяго галасоўCOLON 18

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
ЗарэгістраваныCOLON 24.12.2005 23:51
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 20.03.2007 0:12

22 марта (четверг)
в 17.00 в аудитории 509
состоится
организационное собрание Студенческого научного совета.

Приглашаем принять участие всех желающих стать членами СНС, нынешних членов, старост и членов научных кружков, а также всех, кто занимается или хотел бы заниматься научной деятельностью, кому небезразлична научная жизнь нашего факультета.

Контактная информация:

Анна Барановская (моб. 686-01-17)
E-mail: lawsno@bsu.by
Форум юридического факультета: Навуковае студэнцкае таварыства
http://www.law.bsu.by/forum/viewtopic.p ... 7&start=15
Студенческий научный совет

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 23.03.2007 11:48

:!: Информация и Положение о СНС появились на сайте юридического факультета http://www.law.bsu.by/content/?1418
Спасибо Ольге Николаевне :)

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 25.03.2007 14:54

Если кто-нибудь знает, подскажите, пожалуйста, что за организация "Студенческий союз юридического факультета" (http://www.law.bsu.by/content/?85).
Она сейчас существует или нет, кто ее Председатель, кто являестя членом комитета СтудСоюза и т.д. :?:

Очень интересно узнать, что это за организация, т.к. на указанной выше странице на сайте юрфака написано: "Напомним, что главной задачей Студенческого Союза юридического факультета БГУ является развитие студенческой науки. С этой целью Студенческий Союз юридического факультета БГУ проводит и организует конференции, семинары, диспуты, организует научные кружки на кафедрах юридического факультета БГУ, сотрудничает с другими факультетами БГУ в организации и проведении совместных научных семинаров".

На странице о Студенческом научном Совете (http://www.law.bsu.by/content/?1418) также написано, что главной задачей СНС является "организация студенческих научно-исследовательских мероприятий, обмена информацией и дискуссий по вопросам, наиболее актуальным для молодых людей, которые интересуются юридической наукой".

Т.е. если СтудСоюз юрфака существует на самом деле до сих пор, получается, что на юрфаке есть две (по сути, они должны быть соперничающими между собой) организации - Студенческий научный Совет и СтудСоюз - , задачи которых практически одинаковые...

Если кому-нибудь известна какая-нибудь инфа о СтудСоюзе, поделитесь, плиз...

А Баба-Яга против
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 414
ЗарэгістраваныCOLON 06.12.2006 19:49
АдкульCOLON Адтуль, а там гэта вам не тут.
CONTACTCOLON

Паведамленне А Баба-Яга против » 26.03.2007 22:48

Лучше никогда?

22 марта 2007 года именно в аудитории №509 с 17.00 до 18.40 происходило оргсобрание СНС. На объявления откликнулось восемь студентов.
Был довольно пылко обсужден вопрос о том, нужен ли нам СНС, и чем ему следует заниматься. И, самое главное, по итогам обсуждения было принято решение.

СНС нам, безусловно, нужен. Нужен в несколько ином виде, чем он СУЩЕСТВУЕТ сейчас. Нужен для того, чтобы:
1) Осуществлять информирование студентов о возможностях научной работы: конференции, семинары, юридические соревнования, конкурсы работ, заседания кружков, летние школы...
2) Проводить заседания в различных форматах (дебаты, доклады, крулый стол) по своей инициативе.
3) Всё это делать в тесном сотрудничестве с действующими на факультете и в университете структурами
4) Развиваться далее, сотрудничать с подобными объединениями студентов в рамках нашей республики и за рубежом.
5) Продолжать линию развития, занять твердые позиции, и стать постоянно действующей организацией с авторитетом и преемственностью.

:)

Примерно так выглядит план с моей стороны. После утверждения плана он будет опубликован.
Самое большее, что мы можем дать друг другу – это кусочек тепла.

Licvinka
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
ЗарэгістраваныCOLON 23.11.2006 0:04
АдкульCOLON Віленская губерня

Паведамленне Licvinka » 28.03.2007 11:31

а што наконт дапамогі ў арганізацыі навуковых мерапрыемстваў, якія адбываюцца на нашым факультэце? на чым мы спыніліся?

А Баба-Яга против
Корабельный секретарь
ПаведамленняўCOLON 414
ЗарэгістраваныCOLON 06.12.2006 19:49
АдкульCOLON Адтуль, а там гэта вам не тут.
CONTACTCOLON

Паведамленне А Баба-Яга против » 28.03.2007 20:56

На конт дапамогі мая думка: паглядзім.
Трэба пачаць з маленькіх спраў.
Самое большее, что мы можем дать друг другу – это кусочек тепла.

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 29.03.2007 7:13

А Баба-Яга против пісаў(а)COLONНа конт дапамогі мая думка: паглядзім.
Трэба пачаць з маленькіх спраў.
Як я ўжо казаў, глядзець не трэба, а трэба у гэтым плане штосьці рабіць...
Арганізацыйная і інфарматыўная функцыі - адны з асноўных для СНС :!:
Апошні раз рэдагавалася 1 Merlin, усяго рэдагавалася 1 раз(а).

Licvinka
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
ЗарэгістраваныCOLON 23.11.2006 0:04
АдкульCOLON Віленская губерня

Паведамленне Licvinka » 29.03.2007 10:46

Merlin +1

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
ЗарэгістраваныCOLON 21.06.2004 17:34
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 24.04.2007 14:44

2Мерлін
Чаму СНТ або асобы, якія спрабавалі рэанімаваць яго, не выставілі ні адной каманды на брэйн. Б-Я я не лічу, ён увайшоў ва ўжо створаную каманду.
Цікава будзе пачуць Вашыя тлумачэнні і ў свеце іх пераглядзіце свае папрокі да Ганны Бараноўскай. Яна стварыла СНТ і калі інтарэс яе пагас, то засталася арганізацыя. Што застанецца пасля ініцыятыў іншых асоб. Толькі пусты допіс на форуме :(

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 24.04.2007 18:41

Kalinin пісаў(а)COLON2Мерлін
Чаму СНТ або асобы, якія спрабавалі рэанімаваць яго, не выставілі ні адной каманды на брэйн. Б-Я я не лічу, ён увайшоў ва ўжо створаную каманду.
Цікава будзе пачуць Вашыя тлумачэнні і ў свеце іх пераглядзіце свае папрокі да Ганны Бараноўскай. Яна стварыла СНТ і калі інтарэс яе пагас, то засталася арганізацыя. Што застанецца пасля ініцыятыў іншых асоб. Толькі пусты допіс на форуме :(
А хто гэтыя асобы :?: Merlin, А Баба-Яга против, абмяркоўвала тут на форуме і на сходзе Licvinka, а хто яшчэ??? На сход прыйшлі дадаткова яшчэ 3 чалавекі, але потым яны ніякай актыўнасці праяўляць не захацелі...

Б-Я ўвайшоў у іншую каманду, хаця я і казаў яму, што лепей было б зрабіць сваю, аднак гэта яго выбар і абмяркоўваць яго мы не можам...але ж ён прыклаў намаганні, каб была створана трэцяя каманда, ці не так?

наконт мяне...я ж Вам казаў, што падчас правядзення брэйн-рынга мяне не будзе на тэрыторыі Рэспублікі Беларусь...а больш рэаніматараў СНС і не было...

Наконт "рэанімаваць" СНТ...так я пачаў абмяркоўваць пытанне СНС тут на форуме, потым я, Б-Я і Ганна вырашылі правесці сход, на сходзе былі абмеркаваны некаторныя пытанні дзейнасці дадзенай арганізацыі...было вырашана зрабіць дошку абвестак СНС, што і было зроблена (на 2 паверсе насупраць дэканата), на гэтым жа сходзе было вырашана правесці у красавіку семінар.
Потым 6 красавіка я, Б-Я і Ганна Бараноўская абмеркавалі гэтую ідэю і вырашылі правесці семінар 20 красавіка 2007 года (я прасіў іншую дату, таму што, як я казаў, мяне ў гэты час не было ў Мінску, але сказалі, што ўсім будзе зручней 20...добра 20 дык 20)...
вось я зараз прыехаў, а аб семінару ні слыху, ні дыху...хаця ўжо было абмеркаваны і тэма, і дата, і хто будзе па якіх пытаннях выступаць...

І аб чым тут можна казаць, што далей рабіць...я, напрыклад, не ведаю, таму што, мне здаецца, калі вырашылі правесці, то ўжо трэба рабіць..а калі так, што першапачаткова вырашылі, а потым нічога не робіцца...ну Вы ўжо мяне прабачце :evil:

Яшчэ раз кажу, калі ёсць людзі якія хочуць нешта рабіць і БУДУЦЬ рабіць нешта - давайце гэта рабіць, а калі адбываецца так, што мы хочам, але рабіць нічога не будзем, Вы зрабіце, а мы можа потым таксама далучымся ці штосьці ў гэтым родзе...

Таму я бачу 2 варыянты развіцця дзейнасці СНС:
1) пачаць сапраўды штосьці рабіць,
2) не ўводзіць у зман нікога, што на юрфаку ёсць СНС і яно актыўна дзейнічае, а сказаць, што яно бяздзейнічае, і на чарговым сходзе СНС паставіць пытанне аб самаліквідацыі СНС :( (на жаль гэтае пытанне ў Палажэнні http://www.law.bsu.by/content/?1420 не ўрэгулявана).
Vivere est cogitāre

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 25.04.2007 8:56

2Мэрлін
Мне так падабаюцца Вашыя заклікі, калі ёсць людзі якія жадаюць і могуць. Наколькі я разумею, Вы мееце дачынне да нейкага гуртка. Што нельга было зрабіць каманду з іх.
Б-Я Вас не паслухаў, які ён кепскі. Дзякуючы яму наогул былі падазены заяўкі (аб якасці я не кажу і аб тым, як факміраваліся каманды).
Пачніце працаваць самі без самаліквідацыі СНТ. З іншага боку, ці ведаеце Вы як ствараўся статут СНТ, хто яго рэдагаваў. І тут з'яўляецца Мэрлін ставіць пытанне аб самаліквідацыі. Даю параду перад гэтым зайдзеце да дэкана, яго праінфармуйце аб сваім самакіраванні, каб потым Вам не было вельмі сорамна, калі знойдуцца студэнты як Ганна, якія будуць працаваць.
Трэба не казаць, трэба рабіць. І рабіць, чакаючы не добрага слова, а часцяком бруду. Але пасля некалькі год можа Ваша ідэя і будзе рэалізава. Напрыклад Алімпіяда да яе правядзення першы раз распрацоўвалася больш за 1,5 годы.
Афтоп
Проста Нік пачынае кіраваць рэальным чалавекам. Калісці у Брытаніі чададзей Мэрлін даваў парады каралю Артуру, яго выхоўваў і той яго слухаўся. А ў Беларусі Мэрлін спрабуе даваць кіраўнічыя парады графу Артуравічу (хай гэта будзе эквівалент дацэнта), але той не жадае гэтыя парады выконваць.

Merlin
Провинциальный секретарь
ПаведамленняўCOLON 59
CONTACTCOLON

Паведамленне Merlin » 25.04.2007 9:40

Kalinin пісаў(а)COLON Б-Я Вас не паслухаў, які ён кепскі. Дзякуючы яму наогул былі падазены заяўкі (аб якасці я не кажу і аб тым, як факміраваліся каманды).
Сяргей Артуравіч, не трэба перайначваць словы :roll: дзе я казаў, што Б-Я кепскі :?: по-мойму я наадварот сказаў: "ён прыклаў намаганні, каб была створана трэцяя каманда, ці не так?" Гэта па-Вашаму значыць кепскі :D я меў на увазе зусім іншае...
Kalinin пісаў(а)COLONПачніце працаваць самі без самаліквідацыі СНТ. З іншага боку, ці ведаеце Вы як ствараўся статут СНТ, хто яго рэдагаваў. І тут з'яўляецца Мэрлін ставіць пытанне аб самаліквідацыі. Даю параду перад гэтым зайдзеце да дэкана, яго праінфармуйце аб сваім самакіраванні, каб потым Вам не было вельмі сорамна, калі знойдуцца студэнты як Ганна, якія будуць працаваць.
Я вельмі добра разумею, што ніхто нічога ліквідоўваць не будзе, таму што СНС, павінна быць для...

За што мне будзе сорамна...у мінулым посце я апісаў сітуацыю з семінарам (Вы чамусьці гэта не пракаментавалі)...па-мойму так справы не робяцца :!:
Kalinin пісаў(а)COLONПроста Нік пачынае кіраваць рэальным чалавекам. Калісці у Брытаніі чададзей Мэрлін даваў парады каралю Артуру, яго выхоўваў і той яго слухаўся. А ў Беларусі Мэрлін спрабуе даваць кіраўнічыя парады графу Артуравічу (хай гэта будзе эквівалент дацэнта), але той не жадае гэтыя парады выконваць.
Нік для мяне гэта проста нік...нічога больш, і ўжо дакладна не нік мною кіруе.
Дзе Вы бачылі з майго боку хоць адну кіраўнічую параду да Вас або да кагосьці іншага :?:
Vivere est cogitāre

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 25.04.2007 10:56

2Мэрлін
Наконт семінара, пры чым тут я. Вырашылі вы (маю на ўвазе ўсіх), вы і не арганізавалі. Не мой галаўны боль. Вось каб вы мелі ідэю, прыйшлі да мяне параіцца, а я вас адштурхоўваў, маўляў - не мая справа (дарэчы, а ці мая гэта справа, можа я адказны за студэнцкую навуку). Тады я вінаваты. А так, не прыйшлі - мне лягчэй, хапае працы, з Алімпіядай не паспяваю.
І яшчэ. Нашая спрэчка - гэта другая хвароба любога форума: размаўляць, а не рабіць. Вы кажаце - "давайце", я чакаю, калі вы пакінеце проста казаць, а пачнеце рабіць. Прыклад: партрэт Юхо.
Я Вам казаў, што рабіць з семінарам, чаму ВЫ не зрабілі. Тут два выйсця: або рабіць і мець права казаць, або наодварот. Шмат хто абірае трэці шлях: не рабіць і крытыкаваць.

Калі Вы ведаеце, што СНС ліквідаваць не будуць, то дзеля чаго
не ўводзіць у зман нікога, што на юрфаку ёсць СНС і яно актыўна дзейнічае, а сказаць, што яно бяздзейнічае, і на чарговым сходзе СНС паставіць пытанне аб самаліквідацыі СНС (на жаль гэтае пытанне ў Палажэнні http://www.law.bsu.by/content/?1420 не ўрэгулявана).
Гэта ўжо тэарэтычная праблема, любая прапанова, нават самая бязглуздая, можа быць разгледжана і ПРЫНЯТА. Прааналізуйце наступствы сваей прапановы.

Kalinin
Титулярный советник
ПаведамленняўCOLON 1257
АдкульCOLON Belarus

Паведамленне Kalinin » 25.04.2007 11:11

2Мэрлін
Я пршу прабачэння ў Вас пра пэўную рэзкасць. Матывы рэзкасці Вы можаце зразумець. Калі не зразумееце, то ...
Хлопцы, трэба працаваць, і заклікаць мяне толькі да тых пытанняў, якія Вы вырашыць не можаце, існуе сумнеў, або для канчатковага ўзгаднення. Без узгаднення рабіць не трэба, а то будзе як з прапановай аб ліквідацыі.

olga
Надворный советник
ПаведамленняўCOLON 2454
ЗарэгістраваныCOLON 19.02.2003 17:07

Паведамленне olga » 02.05.2007 8:29

Приятно видеть, когда участники, высказавшись резко, все-таки это осознают и признают, тем более это ценно в контексте "Преподаватель-Студент".

И тем более, когда человек примером показывает то, о чем говорит.
имхо, Калинин Сергей Артурович - как раз такой пользователь.

А критиковать он право имеет, ибо делает дело.
Не буду об Олимпиаде и других научных делах на факультете.
Хочу обратить внимание форумчан вот на эту новость ;): Віртуальная юрыдычная бібліятэка папаўняецца!
Всем удачи!!!

BUTTON_POST_REPLY

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: 0 і 0 гасцей